Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 10éve dohányzom, bár egy...

10éve dohányzom, bár egy hónapja már nem mert babát szeretnénk. Vitaminhiányos vagyok és magasságomhoz képest sovány. Szerintetek lehet így egészséges gyerekem?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 167cm és 45kg. Köszi a válaszokat
2013. febr. 26. 07:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet persze, csak figyelj oda magadra. Már terhesség előtt szedj vitamint és én csináltattam egy vérképet is. Ki is derült h vashiányos vagyok ugyh én azt is szedtem. Szóval beszélj orvossal és töltsd fel a raktáraidat mielőtt terhes leszel. Én még lehet hogy egy dietetikust is felkeresnék tanácsért.

Amugy énis cigiztem, január 1jétől leraktam és junius elején elsőre megis fogant a hercegnőm :))

Drukkolok hogy minden jól menjen :)

2013. febr. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 liony20 ***** válasza:
100%
szijjja csatlakozom hozzád 164 centi vok és 40 kg már szültem és igy kezdtem a terhességet. 52 kgmal mentem szülni de az mind a baba és tartozékai voltak ugyanúgy 40kgmal jöttem haza a kórházból az én fiam 3650 g és 55centivel született ami nagy babának statuál és most jelenleg átlagon felüli mert fél évvel haladja meg a méretei a korát . jelenleg 9 hónapos 10 kg és 79 centi 10kilosak a 12 hónaps babák 79 centik meg a 15 hós babák szoktak lenni átlagban :) makk egészséges és még a súlyomat sem örökölte :) mert ugyanis én sajnos ilyen vagyok genetikailag nem tudok hizni semmit. makk egészséges lesz a kisbabád... én terhesség elött nem szedtem vitamint mert nem volt tervezve de alatta igen és nagyon sokat segitett meg vasat is mert én is vitamin hiányos és vas hiányos voltam.
2013. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 liony20 ***** válasza:
jah és dohányoztam én is elötte 10 évig..
2013. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! sikerült megnyugtatnotok (:
2013. febr. 26. 08:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy komplex vitamin nem ártana a felkészülés időszakában, mert a babának előbb kellenek ezek, mint hogy megtudnád, hogy jön.


Genetikailag lehet valaki sovány, de olyan nincs, hogy genetikailag nem tud valaki meghízni. Egy jó étrend és megfelelően összeállított mozgásterv mindenkinek segít izmot fejleszteni. Ha pedig a háttérben inzulintúltermelés van, akkor további kezelés szükséges (a férjem azért volt túl sovány, pedig evett és mozgott kiegyensúlyozottan). Szerintem nem árt, nem is a baba, hanem a saját egészséged érdekében egy sportosabb, egészségesebb életmódot kialakítanod magadnak.


Sok sikert és mielőbbi várandósságot! :)

2013. febr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem dohányoztam, de hasonló korban voltam terhesen, mint most Te.

160 cm, 42 kg. 55-tel mentem szülni. Most 41 vagyok, a gyerek makk egészséges, stramm kiskölyök.

A vitaminbevitelre viszont nagyon figyelj. Szülés utáni időszak egyébként is húzós, sok időt töltesz majd ébren, esetleg szoptatsz, szóval ha bírni szeretnéd, muszáj lesz rendesen enni, és vitamint pótolni.

2013. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 liony20 ***** válasza:
5ös teljesen ki lettem vizsgálva és mindent kipróbáltam már a nagymamám anyám és a legkissebbik hugom is ilyen nem tudunk hizni akármit ehetek voltam kondizni is és fociztam is nem hobby szinten... elkeserédesembe már nyers tojást is ittam csakhoyg legalább 10 kg -ot felszedjek de nem mozdul a testsúlyom se le se fel... semmi bajom nincs a dokik azt mondták 4 évig jártam kivizsgálásokra :)
2013. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!