Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha újra kezdhetnétek - vagy...

Ha újra kezdhetnétek - vagy még előtte álltok - hogy döntenétek? Mit választanátok?

Figyelt kérdés
Fiatalon lennétek édesanyák, vagy várnátok arra, hogy legyen bedolgozott munkaviszonyotok, biztos jövedelmetek, stabil párkapcsolat (persze az a jó, ha ez fiatalon megvan)...nekem mostanra "jött össze" minden 31 éves leszek....ugye még nem késő???Ti mikor lettetek anyák?És a párotok mennyi idős volt akkor?
2013. febr. 26. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Még ha le is leszek pontozva, elmondom mit gondolok erről.


Első gyereket 17 évesen szültem. A párom 19 volt. Ha újra kezdhetném, soha nem lenne gyerekem...

2013. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első,dehát miért? Ránézel a gyermekedre és arra gondolsz,hogy inkább ne is lenne? :( szomorú.


Szerintem egy nőnek 23-28 éves kor között a legideálisabb az első baba vállalása. Én pont 24éves leszek. :) Stabil párkapcsolattal,kellő munkaviszonnyal.

2013. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

23 évesen szültem a fiamat és nem szülnék sem előbb, de nem is várnék vele. Úgy gondolom, hogy jó időben szültem.

Többet nem tervezünk, így ha lejár a gyesem és újra dolgozni kezdek, nyugodtan tudok dolgozni, pénzt keresni, karriert építeni.

2013. febr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33 vagyok, most lesznek 7 hósak az ikreim, párom 26 évesen ismertem meg, 29 évesen esküvő, utána rajta voltunk a témán, nehezen sikerültek. Nagyon örülök, hogy most vannak babáim:)
2013. febr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20 évesen szültem. A párom 30 volt. Ha visszamehetnék az időben, biztos várnék még pár évet, mert bár azt hittem, hogy kiéltem magam, kiderült, hogy mégsem. Ennek ellenére tisztességesen nevelem a lányomat, nem járok el sehova, és ez is ugyanúgy élvezem, sőt még jobban, mint a bulizást. De tényleg hiányzik. 31 az egyáltalán nem késő.
2013. febr. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem késő,nyugi.

Én októberbentöltöttem a 26-ot.23 évesen diplomáztam.24 évesen esküvő-4 éves kapcsolatban,2 év együttélés után-diploma után egyből elhelyezkedtem,dolgoztam 2 évet,25 éves voltam,mikor pozitívat teszteltem.Tervezett volt,csak 3 évvel későbbre:) 8 hónapos a tündérem,és imádom,semmit nem csinálnék másképp.

2013. febr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

28 évesek voltunk, 8 éve voltunk együtt, és 2 éve voltunk házasok. Nem csinálnám ma sem másképp, volt időnk egymásra, karriert építeni, utazgatni, bulizni, jövőt alapozni. Azt gondolom semmiről sem maradtunk le.

Viszont ez az a kérdés, ami teljesen személy, és élethelyzetfüggő. Van, aki korán szeretne babát, és van, aki később, mert mindenkinél mások a fontossági sorrendek. Szerintem te döntöd el (szerencsés esetben), hogy mikor jött el az idő, és ha most, akkor most. Nincs olyan, hogy késő.

2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24 éves vagyok (párom 28 múlt), most szültem. Jelen helyzetemben nem csinálnám másként, de ha több mindent is megváltoztathatnék, akkor 18 évesen más egyetemre mennék, ahol a hosszabb képzési idő miatt csak később szülnék. Hogy boldogabb lennék-e, nem tudom, így alakult, most így jó. 31 évesen nem késő egyáltalán szülni!Sok boldogságot!
2013. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy hogy jut eszedbe, hogy esetleg késő lenne. A vaskalaposok ilyenkor mindig a régi időkkel szoktak jönni, de régen is kb 40 éves korig szültek a nők, igaz nem (feltétlenül) az első gyereküket.

Én azt hittem, hogy csak nagyon fiatalon gondolja az ember azt, hogy 30 év fölött már öreg lesz, de amikor odaér, akkor elmúlik :D

Engem anyukám 31 évesen szült és nem azért, mert nem lett volna lehetősége előbb, hiszen akkor már 4 éve házasok voltak. És még öcsém is van.

Szerintem 35 éves korig még teljesen ideális első gyereket szülni.

Megjegyzem, én most 28 vagyok, és lehet, hogy nekem előbb lesz gyerekem, de nem biztos. Sok ismerősömnek még kapcsolata sincs (van, akinek még soha nem volt komoly kapcsolata!), és valószínűleg nekik is szép, egészséges gyerekeik lesznek pár éven belül...

2013. febr. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!