Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Örlődöm, vajon mit jelentenek...

Örlődöm, vajon mit jelentenek ezek a hormoneredmények?

Figyelt kérdés

Ciklus 14. napján voltam vérvételen.

TSH 3,,08 mIU/L (0,27- 4,2)

Prolactin 261 uIU/mL (102-496)

FSH 17,4 mIU/mL (ovu 4,7 - 21,5)

Luteinizáló hormon 58,17 mIU/mL (ovu 14,0-95,6)

Ösztradiol 2143,0 pmol/L..posztmenopauza kezeletlen 0-110 hormon pótlás mellett 18,4-201

Progeszteron 2,18 nmol/L ...posztemnopauza 0,3-2,5

Totál tesztoszteron 1,47 nmol/L (0,0,7-0,4)


Nem tűnik túl jónak, már régóta próbálkozunk....A dokimhoz csak jövő héten fogok eljutni, addig is gyötrődöm, tudnátok segíteni? Köszönöm!


2013. febr. 27. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Fsh-d magasnak tűnik, úgy tudom max. 10 ig jó...az korai petefészekkimerülést jelent.

Csak azt nem értem, miért a 14 napon nézték?

3ik illetve a 21 napon nézik általában...

2013. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Es a tsh is magas
2013. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Babához a tsh magas, 1 körüli lenne jó, a többihez sajna nem értek.

Nekem már nincs baba gondom, már van 2 fiam, de a második után lettem pajzsmirigy alulműködő, a tied még ahhor képest határon belül van, de nekem 5,39 es ths-ra azt modta a dokim, hogy így vagy meg sem foganna egy baba, vagy elvetélnék, vagy gyógyszeret kellene szednem terhesség alatt is. Lehet hogy kapni fogsz gyógyszert, de ha gondolod és megér neked egy próbát, ismerekd a paleolit étrenddel, az ilyen hormonális gondokra is nagyon jó, tapasztalatból mondom, bár nem könnyű. Tagja vagyok egy paleo csoportnak, ott sokan jártak sikerrel akik ezt próbálták, de idő kell hozzá, hónapok, min. Fél év.

2013. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A TSH-d tényleg magas, én a legegyszerűbb kezelést favorizálom : pajzsmirigy hormon pótlás. Pár hónap alatt rendbe tesz, ha jól választja meg a doki az adagot. A többi hormonod értékelhetetlen számomra, mert nem 3-ik napi. Ha azt nézem, mi lóg ki a határértékből, akkor az ösztradiol és a tesztoszteron magas. Egy dologról tudok, ami a tesztoszteront megnyomja, az IR. Nem tudom, terheléses cukor + inzulin vérvételen voltál-e már, ha még nem, érdemes lenne elmenned.

Az FSH csak a 3-ik napi értéknek lenne magas, peteérés környékén szerintem normális. A progeszteronod azért alacsony még, mert az csak peteérés után kezd emelkedni. Az 21-ik napi vérvételből lesz értékelhető, a mostani 2,1 teljesen jó.

2013. febr. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De merre van az LH?
2014. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek jók, csak a progi picit alacsony
2014. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ösztradiol nem nagyon magas?
2014. nov. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!