Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik a legjobb terhesvitamin?

Melyik a legjobb terhesvitamin?

Figyelt kérdés
Lombik program előtt vagyok. A hónap végén kezdődik a stimuláció. Szeretném "felkészíteni" a szervezetem a terhességre. Melyik vitamint ajánlanátok ami segítheti a beágyazódást?
2009. szept. 11. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Nekem az Elevit nagyon bevált. Mikor az első babát terveztük elkezdtem szedni már a terhesség előtt és nagyon hamar összejött a kisfiunk. Most a második babán próbálkozunk 4 hónapja és 1 hónapja elkeztem szedni és megint azonnal terhes lettem. Tegnap teszteltem pozítivat.
2009. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én femibiont szedtem. Engem megnyugtatott, hogy külön fajta van az első trimeszterre. Emiatt nekem úgy tűnik, hogy jobban figyeltek a részletekre, hogy melyik fejlődési időszakban, milyen vitaminokra van szükségünk.

Még most is szedem néha, szoptatás alatt.

Amúgy azt hallottam, hogy a legfontosabb a folsav, ha lehet még a teherbe esés előtt szedd!

6 hós baba anyukája

2009. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Én az Elevitet szedem, nekem bevállt, nem hányok tőle, nem vagyok rosszul tőle, és remélem minnél hamarabb összejön a kisbabánk!
2009. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az elevitet és a folsavat szedem kb 2 hónapja,1 hete lett pozitiv a tesztem:-)
2009. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha bírja a szervezeted a Gravida, mert az magyar és a Béres nagyon megbízható gyógyszergyártó. Csak sokan azt mondják, hogy émelyegnek tőle.
2009. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Az Elevitben minden benne van, ami kell, 3 havi adagja 5800 Ft. Én ezt szedem január óta, most 9 hetes vagyok, és a terhesség végéig tervezem szedni.


Magyar nőknek gyakran a Gravidát ajánlják, mert van benne jód is, ami a kisbaba agyának fejlődéséhez kell, de a magyarok jódhiányos vizű területen élnek, legtöbbünk nem visz be elegenmdő jódot a szervezetébe. Szóval a jódozott só nagyon hasznos lehet.


A terhesvitaminokat már a tervezett terhesség előtt egy hónappal el kell kezdeni szedni, hogy a szervezet vitaminraktárai feltöltődjenek. Kevesen tudják, hogy a folsav és egyéb B-vitaminok súlyos fejlődési rendellenességeket képesek kivédeni akár 92%-ban is, ha időben elkezdnik szedni, már a fogamzás előtt. A folsav hiánya felelős az idegcső-záródásos rendellenességekért (agy- és koponyahiány, nyitott gerinc). Az idegcső meg kb akkor kezd el záródni, amikor a kismama pozitívat tesztel... ha csak ekkor kezd el folsavat szedni, akkor lehet, hogy már elkésett.


Még kevesebben tudják, hogy a folsav férfiaknál és nőknél egyaránt kb 60%-kal csökkenti a szív-és érrendszeri betegségek kialakulását. Azaz a folsav bevitelével a 12. hét után nem kell leállni, épp ellenkezőleg, apát is rá kell venni, hogy szedje. Sajnos pusztán egészséges táplálkozással nem tudunk elegendő folsavat bevinni, ehhez naponta 15 tányér spenótot kellene megennünk.

2009. szept. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!