Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki hogy készült a teherbeesésre?

Ki hogy készült a teherbeesésre?

Figyelt kérdés

Pl. nekem nagyon rendszertelen a menstruációm, úgyhogy természetesen ennek utána járok, nehogy ez legyen az akadály.:)


Mi úgy tervezzük, hogy 1 év múlva elkezdünk próbálkozni a babával. Érdemes elvégeztetni valamilyen vizsgálatot, valamit szedni, vagy pl. fogorvosi illetve hasonló ellenőrzéseken átesni? Vagy ezekkel ráérek 1 év múlva is?


2013. márc. 4. 06:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Én folsavat, C-vitamint, E-vitamint és B-komplexet szedtem.

Előtte érdemes elmenni egy rákszűrésre.

2013. márc. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én előtte megnézettem magam, hogy minden rendben van-e a méhemmel, peteéréssel. Uh vizsgálat volt csak, az mindent rendben talált. Előtte rákszűrésen is voltam. Elkezdtem szedni egy terhesvitamint is. Fogorvosnál nem jártam előtte, bőven van annyi időm, hogy a terhesség alatt eljárjak.
2013. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kontroll nőgyógyász volt, rákszűrés, uh. Mindent rendben talált. Inzulinrezisztens vagyok, azt kezeljük. A párom is egy általános kivizsgáláson vett részt. Semmi baja. Mindketten gyakran sportolunk, nem iszunk alkoholt és nem dohányzunk (ez babatervezés előtt is így volt). Az étrendünk az inzulinproblémáim miatt kicsit megváltozott, nem eszünk finomított szénhidrátot, többször kevesebbet étkezünk, mindketten. (ahogy a diéta előírja). Sokszor éjszakába nyúlóan fent voltunk, az utóbbi időben igyekszünk megfelelő mennyiséget aludni, nálunk ez volt egy újdonság. Vitamint szedünk mindketten (ő multi én terhesvitamint), plusz D és C vitamint.

Ez az első próbálkozós hónapunk :) Meglátjuk, mennyire sikeres :)

2013. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor csak azokat kell ellenőriztetni, amire én is gondoltam.:) A folsavat honnan tudom beszerezni és mire jó? Terhes vitaminok vény nélkül is kaphatóak? Melyik a legjobb? Úgy tudom több fajta is van, ugye?


C-vitamint eddig is szedtem, mi sem iszunk, nem dohányzunk (soha életünkben nem volt jellemző). Sajnos a párom eléggé túlsúlyos. Ez számít valamit? Mondjuk én sem vagyok egy sportos alkat, de rajtam csak 2-3 kg plusz van, rajta kb. 35 kg.:( A rákszűrésem már egyébként is időszerű, de a nőgyógyászom is remélhetőleg tudni fogja mit vizsgáljon.:)


Régebben gyakran fel voltam fázva (havonta legalább egyszer) és 4 évbe telt mire kiderült, hogy mi segít. Most már tudom kezelni, illetve meg tudom előzni, de visszatérő probléma, amihez szükségem van tőzegáfonya kapszulára. Ez probléma lehet? Úgy tudom terhesség alatt nem lehet szedni, de más meg nem igazán segít rajtam és olyankor begennyesedik a hólyagom is.:(

2013. márc. 4. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!