Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jol tudom, h tb-s lombik...

Jol tudom, h tb-s lombik alatt nem lehet elmenni táppénzre? De ha inhüvelygyulladással megyek el?

Figyelt kérdés
A lombikos orvosom azt mondta,h nem mehetek el semmilyen megfázással táppénzre.Mert h lehet h ha meg vagyok fázva és közben lombikozom.De ha ezzel az ürüggyel megyek el amit írtam attól megcsinálják ugye?
2013. márc. 5. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene táppénzre menni?
2013. márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én erről nem hallottam. engem a háziorvosom simán kiírt a leszívástól táppénzre. Sőt van olyan ismerősöm, aki már az injekciózástól kezdve táppénzen volt.
2013. márc. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
mert a lombikos orvosom azt mondta h csak az embrio beültetése után mehetek el táppénzre.Előtte nem.Vagy szabadságot veszek ki,amit nem kapok.Vagy fizetés nélküli szabadság,de ezt nem javasolja mert ha megtudják a lombikot kirughatnak.Meg ehhez el kell mondani.
2013. márc. 5. 22:00
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Egyrészt mi köze a munkahelyeden bárkinek ahhoz, hogy te lombikkezelésen veszel részt? Honnan tudnák, és miért kellene elmondanod? Másrészt mi köze van a lombikprogramnak ahhoz, ha te ínhüvelygyulladás miatt nem tudsz dolgozni? Másrészt miért kellene tudnia a lombikot végző orvosnak, hogy te táppénzen vagy-e bármi miatt? Mi köze van hozzá, hogy szabadságot kértél-e, éjszakai műszak után, vagy betegállományból érkezel a kezelésre, és utána dolgozni, vagy haza mész-e? Ha a lombikot nem végezhetik el megfázás miatt, az egy dolog. De ne döntse már el helyetted egy nőgyógyász, hogy ha te meg vagy fázva, akkor betegállományba mész, vagy bejársz betegen a munkahelyedre. Nem is értem igazán, hogy mondhatott ilyet az orvosod... Biztosan jól értetted?
2013. márc. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A törvény szerint a munkáltatónak kötelessége a humán reprodukciós eljárással kapcsolatos összes vizsgálatra elengedni zokszó nelkul. Itt a torveny 32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól


55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

a) keresőképtelensége,

b) a jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő, egészségügyi intézményben történő kezelés, valamint

c) a kötelező orvosi vizsgálata tartamára, továbbá

d) a véradáshoz szükséges, legalább négy óra időtartamra,

e) a szoptató anya a szoptatás első hat hónapjában naponta kétszer egy, ikergyermekek esetén kétszer két órára, a kilencedik hónap végéig naponta egy, ikergyermekek esetén naponta két órára,

f) hozzátartozója halálakor két munkanapra,

g) általános iskolai tanulmányok folytatása, továbbá a felek megállapodása szerinti képzés, továbbképzés esetén, a képzésben való részvételhez szükséges időre,

h) önkéntes vagy létesítményi tűzoltói szolgálat ellátása tartamára,

i) bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra,

j) a különös méltánylást érdemlő személyi, családi vagy elháríthatatlan ok miatt indokolt távollét tartamára, továbbá

k) munkaviszonyra vonatkozó szabályban meghatározott tartamra.

(2) A munkáltató, ha a munkavállaló által elkövetett kötelezettségszegés körülményeinek kivizsgálása miatt indokolt, a vizsgálat lefolytatásához szükséges, de legfeljebb harminc napos időtartamra mentesítheti a munkavállalót rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól.

2013. márc. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 sumergo ***** válasza:
87%

Nézd, ha normális a háziorvosod, akkor nem neked kell indokot gyártani a táppénzhez. Az én házidokimat csak felhívtam, hogy mikor kell mennem, és gond nélkül adott tp papírt. Ez inkább rá tartozik, nem a lombikos orvosra. Nálunk a nőgyógyásszal ez szóba sem került, hogy mikor dolgozok, és mikor nem, csak mikor sikerült kérdeztem meg tőle, hogy javasolja-e a munkavégzést, vagy inkább menjek táppénzre.

Az más tészta, hogy a munkahelyed köteles elengedni, de onnantól ha nem sikerül a lombikod, azonnal megválik tőled, és inkább vesz fel mást, aki nem akar elmenni szülni. Persze ez nem minden munkáltatóra igaz, de sok esetben ezt teszik/tennék.

2013. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is lombik alatt vagyok. Engem szinte az elejétől kiírt a háziorvosom. Nem tudtam volna úgy megoldani, hogy bármikor kapjak egy-egy nap szabit, nekem hetente kétszer is kellett mennem. Elmondani meg nem akartam hova járok.

Ha így nem megy próbáld más problémával kiíratni magad. Vagy mond meg, hogy rosszul vagy a szuriktól, én tényleg hulla fáradt voltam tőle.

2013. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok. Úgy tudom, ha bejelented (írásban) folmondási védelem alatt állsz fél évig.
2013. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Ez a gond, hogy fél évig....

Én is hasonló gonddal küzdök, már nem győzök nagyobbnál nagyobb marhaságokat kitalálni hogy miért kell 1-1 nap szabi....

Nem tudom hogy a fél év után megválnának-e tőlem,. de nem is szeretném megtudni. Én így vagyok nyugodt, ha csak én tudom és kész.

Egyébként táppénzre egy csomó más indokkal is elmehetsz, pl. lehetsz te lelkileg is annyira leterhelt (nem tudom hogy ezt hogy hívják pontosan, de a kolléganőm majdnem háromnegyed évig volt ezzel táppénzen), stb.

Meghúzhattad a derekad, bármi.

Egyébként meg jó tudni hogy egy hónap táppénz után felülbírálhatják, vagy megvizsgálhatják hogy tényleg beteg vagy e- ha jól tudom. De a dokid biztosan jobban ért hozzá.

2013. márc. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én munkaügyes vagyok, és egy munkáltatói felmondást alaposan meg kell indokolni, pl. rosszul végzed a munkádat, az nem lehet az indok, hogy gyereket akarsz. Persze látom, hogy a munkáltatók sok mindenre képesek.Én is ebben a cipőben járok, most gondolkodok rajta, hogy bejelentem, pont azért, hogy hagyjanak békén a zaklatással, hogy miért megyek el többször.
2013. márc. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!