Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha kistestvér érkezik gyes...

Ha kistestvér érkezik gyes alatt, akkor az orvos minden különesebb indok nélkül kiír táppénzre?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt (aki gyes alatt lett terhes)? Mert ugye a táppénz jócskán több, mint a gyes.
2013. márc. 6. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor írnak ki, ha valamilyen okból veszélyeztetett vagy.
2013. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem. Csak akkor, ha orvosilag indokolt.
2013. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért orvosi indokot elég könnyű találni terhesség alatt. :-) Én a GYED után kivettem a szabadságomat, majd utána táppénzre mentem a szülés előtti 28. napig, aztán igényeltem a TGYÁS-t. (Én még GYED-en voltam, amikor terhes lettem). Úgyhogy beszélj az orvossal, szerintem nem lesz gond.

(Egyébként nekem a TB-nél tanácsolták ezt a megoldást annak idején.)

2013. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez doki függő, de mondjuk ha indok nélkül adnak papírt az tb csalás.
2013. márc. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozol, hogy írhatna ki táppénzre?

Ha dolgozol GYES mellett, akkor igen.

2013. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, gondolom a kérdező ezt annak tudatában kérdezi, hogy van munkahelye.


Nekem simán megírta a papírt, amivel majd a háziorvosomhoz kell menni. Márc. végén lesz két éves a gyerkőcöm, utána táppénzen leszek.


Orvosi indokot pedig nem nehéz keresni egy várandós nő esetén.


(egyébként mint az egyik válaszoló is leírta, ezt az oep-től is hallottam, plusz nekem a munkahelyem ajánlotta, hogy csináljuk így. A szabikat nem tudom kivenni, mert nagy lenne a kavar adminisztrációügyileg, hogy akkor aktív lennék stb.. maradtunk ennél a variációnál, hogy szülésig táppénz)

2013. márc. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves utolsó előtti válaszoló, van munkahelyem, ha nem lenne, akkor nekem is világos, hogy táppénzre nem lehet menni.

Kedves utolsó válaszoló: köszönöm a megnyugtató választ, valószínüleg én is hasonlóan fogom megoldani.

2013. márc. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!