Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy nőgyógyászati vizsgálat...

Egy nőgyógyászati vizsgálat megakadályozhatja-e a beágyazódást?

Figyelt kérdés

Peteéréskor együtt voltunk a párommal,reméltük, h összejön a baba. Rá 1 héttel voltam nőgyógyásznál, a vizsgálat után enyhén véreztem. (A doki szerint amúgy minden ok.) Utána azért még próbálkoztunk férjemmel, amikor csak lehetett, ettől függetlenül megjött. Elképzelhető, h egy vizsgálat megsemmisítheti a beágyazódást?

Most kell mennem megint nőgyógyászhoz (egy másikhoz is elmegyek)de tartok, h ezzel megint csökkentem a teherbeesés esélyét.

Lehetséges ez egyáltalán?

Köszi előre is.

M.


2013. márc. 11. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
hát attól függ, mit vizsgált a doki? de gondolom volt panaszod, hogy elmentél, azt meg jobb megnézetni. egyébként pontosan nem tudom, tőle kellett volna megkérdezned.
2013. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt panaszom. Csak szerettem volna tudni, h minden ok-e, mivel szeretnénk babát. Én ezt így tartottam logikusnak, terhesség/próbálkozás előtt egy vizsgálat.

Amúgy az orvos is meglepett volt, h csak "ezért" mentem el. Nem értettem őt, hiszen amúgy is 1 éve voltam utoljára nála!!! Ez volt az a pont, ami miatt kicsit elvesztettem benne a bizalmat, ezért készülök másik orvoshoz.

Pontosan nem tudom, mit vizsgált...azt a bizonyos hideg, fém "szerszámot" használta +kenetet vett, amit mikroszkóp alatt mégis vizsgált azonnal.

Ott nem vettem észre a vérzést. Nem nagy vérzésről beszélek, de azért mégis látható jelei voltak.

2013. márc. 11. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
hát azért legközelebb ezt tedd hozzá, hogy akármi is lehet. terhesség alatt, az elején, nem végeznek pl. rákszűrést sem, de nem tudom, mi a helyzet a beágyazódással, hiszen az egy olyan dolog, miről fogalmunk sincs, mikor történik, meg fog-e történni stb.
2013. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez butaság, egy vizsgálattól nem megy el a baba!

6 hetesen voltam először dokinál, akkor vette le a rákszűrést, hasi, hüvel8 uh-ot is csinált mindd a két gyermekemnél!


Ennyi erővel a sextől is elmehet a baba!

2013. márc. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
állj, nem vetélésről beszélünk, azt se tudjuk, a kérdező terhes-e, még ő se tudja! egyébként 6 hetesen nem jó rákszűrést csinálni, nekem megmondta a doki, ő a 12. hétig oda nem nyúl, legyen csak nyugalom ott bent.
2013. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
rákszűrésed volt attól szinte mindenki vérzik és ettől még összejöhet a baba ez nem befolyásolja......
2013. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyaknyákot vette le egy vattapamaccsal, és ha picit megsérti, barnázhatsz. A beágyazódás a méhedben, a belső falon történik. Akármit is csinált a dokid, a méhedbe nem nyúlt fel! Ne keverjük a dolgokat! Várandós nőket is vizsgálnak kézzel és vesznek tőlök kenetet, mégsem vetélnek el! Itt nem ez történt!
2013. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Attól, hogy az egyik doki itt beszari, és nem csinál semmit 12. hétig, attól még ez nem veszélyes. Csak neki így kényelmesebb, mert ha bármi történik, fel sem merül, hogy őt okolják. Szokásos orvosi hozzáállás. A "csak legyen nyugalom ott bent" meg egy jól hangzó rizsa. Egy kenetlevételtől nem szakad meg egy beágyazódás!
2013. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!

Nagyon hevesek a válaszok...:) azért vitázni nem éri meg!

De köszönöm Mindenkinek a választ.

Valóban nem volt fogalmam h terhes voltam-e v sem. Illetve ez akkor sem lett volna igaz terhesség, ha a beágyazódás már elkezdődött volna.Ezt még nem nevezzük terhességnek: Az együttlét után 1 héttel voltam dokinál.


De a válaszokból azt szűrtem le, h egy vizsgálat NEM okozhat "kárt". Persze biztos vannak egyéb komolyabb vizsgálatok (műtétek), amik esetleg...,de szerencsére ez nem az volt.

Így bátran elmegyek a másik dokihoz, ha a beágyazódás addigra elkezdődik/elkezdődött, nem egy vizsgálattól fog függni, h hová alakul...


Köszi Mindenkinek!

2013. márc. 11. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!