Ugye terhes lehetek?

Figyelt kérdés
3 hete hagytam abba a gyógyszer szedését.Azóta már elég sokszor voltunk együtt a párommal.Úgy 7-8-szor biztos.Lehetek terhes ugye?Amúgy szerdán kell megjönnie a mensimnek.Na ugye ha most késik az lehet a gyógyszer véget is.Tesztet mikor csináljak?
2009. szept. 14. 14:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha most hagytad abba a gyógyszert akkor ritka nagy szerencséd volna ha terhes lennél,mert bár mindig azt mondják a gyógyszer hamar kiürül a szervezetből,de aki gyógyszert szedett az az első 3hónapba nem nagyon szokott teherbe esni.De persze van matematikai esélye.Az én szervezetemnek 1.5év volt mire kiheverte a gyógyszert.Az elmaradt mensi után 7nappal már ki kell mutassa a teszt a babát.
2009. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így elég bizonytalan. Én a gyógyszer abbahagyása után 2. hónapban lettem terhes, de amíg el nem marad a mensid addig semmi sem biztos. Tesztet mindenképpen a mensi elmaradása után csinálj.
2009. szept. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Teszteli az elmaradt menstruáció után érdemes.

Bocsánat, hogy megkérdem, de a gyógyszer abbahagyása után nem kell egy kis időt hagyni a szervezetnek, hogy rendesen kimenjen a fogamzásgátló hatása?

Lehet, hogy már másabb a "módi" de nekem szünetet javasolt a dokim.

2009. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát én hallottam azt,hogy a mostani gyogyszereknek olyan kicsi a hormontarlamuk,hogy ha abbahagod már nincs a szervezetben ami védne.Na és nem kell feltétlen hagyni szünetet.Iyyenkor a legkönnyebb teherbe esni.Na de orvosa válogtja melyik mit mond és érdemes figyelembe venni.Én igy gondolom.
2009. szept. 14. 14:20
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónap kellett,hogy rendbejöjjön a szervezetem a gyógyszer után,azóta összesen 9 hónap telt el és még sajnos nincs baba. Remélem neked hamar sikerül!
2009. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen szeretném és örülnék neki ha jöne a baba.Félek tőle,hogy nehezen jön nekem is majd.Ha jön remélem a párom is örül neki.
2009. szept. 14. 14:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én a gyógyszer abbahagyása utáni 2 hónapbna teherbe estem. Mi sem védekeztünk, mert én is mindenhol azt olvastam, amit te is írtál, hogy a gyógyszer abbahagyása után azonnal kiürül a szervezetből, ezért jön meg a mnesi.

tesztet szerintem az elmaradt utén érdemes csak csinálni. Nekem azonban a gyógyszer abbahagyása után elég össze-vissza jött meg. első hónapban 2x is, de hallottam olyat is, hogy az első hónapban teljesen el is maradt.

2009. szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam, hogy hamar kiürül a tabletta, de viszont ajánlják az 1. mensit megvárni. Sőt én 3 hónapot vártam. Tabletta után először 8 nap késéssel jött meg, utána viszont már pontosan 28 napra. Igy tudtam, hogy mikor van peteérésem. Sok sikert!
2009. szept. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm abbahagyta a gyógyszer szedését és várta, hogy mikor jön meg neki. Nem is gyanakodott terhességre, gondolta úgy sem jön össze neki elsőre, inkább csak a gyógyszer miatt késik. De nem!!! Múlt hónapban szült. :D Úgy hogy nagyon is lehetséges! (egyébként nekem is volt peteérésem közvetlenül miután abbahagytam a gyógyszer szedését, ezt abból tudom, hogy olyat éreztem amit még előtte soha, fájt a petefészkem) Sok sikert! :)
2009. szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én s érzem hogy fája petefészkem és szurkált az utóbbi héten.Kíváncsi vagyok mi derül ki.
2009. szept. 14. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!