Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után, ugyanúgy 28 napra kell megjönni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Van, akinek 28 napra jön meg, de van, akinek nem. Nem lehet tudni még az elején, hogy beáll-e 28 napra vagy esetleg visszaáll a tabletta előtti rendszer vagy teljesen más napra áll be...
2013. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert késik...
2013. márc. 11. 18:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Na ezt én is szeretném tudni. Nekem dec 22-én jött meg aztán hagytam abba a gyógyszert. Így januárban már 17-én meg jött februárban meg 14-én. Elméletileg most márciusban megint 14-re nem várom. Az enyém most ilyen harmonettet szedtem 7 évig.
2013. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
én 8 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót. az elso 4-5 hónapban ugyan olyanok voltak a ciklusaim...de az utóbbi hónapokban ossze vissza jon meg :/
2013. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 frászkarikaborsó ***** válasza:
35 napig normálisnak tartják az orvosok, a lényeg hogy mindig ugyanannyi legyen. Ha neked előtte sem 28 napos ciklusaid voltak hanem mondjuk 31, akkor most is arra számíthatsz. Jobb esetben. Rosszabb esetben a bogyó felborította annyira a hormonjaidat, hogy egy darabig nem lesz rendszeres a ciklusod...
2013. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem. Elvileg a régi ciklusodnak kellene visszaállnia. Ha 30 napos volt, akkor 30 naposra.

De csak a nők 75%-ának van már az első ciklusban ovulációja. Sőt, van 2%, akinek tartósan anovuláció alakul ki a tabi után.

2013. márc. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Általában néhány hónapig nem jellemző, hogy visszaáll a normális hosszúságúra (persze van akinek egyből visszaáll, de ez ritka), de persze idővel vissza kell állnia. Én amikor abbahagytam a szedését, nagyon össze-vissza jött meg. Volt 22 napos és 66 napos ciklusom is, és mivel babát szeretnénk (még mindig, eddig nem jött össze) ez persze nagyon rossz volt. Tavaly márciusban hagytam abba, utána rögtön 22 napos volt, majd 66, aztán 38, majd 29, 32, 37, és 40... mondjuk nekem a gyógyszer előtt is hosszabb volt, olyan 32 nap körüli. Idő kell a szervezetnek, hogy magára találjon.
2013. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előtte 28 napos volt mindig és csak 2 hónapig szedtem most.
2013. márc. 12. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!