Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha tudatosan készülsz a...

Ha tudatosan készülsz a terhességre, mi az, amit feltétlenül megteszel?

Figyelt kérdés
Életmód, táplálkozás, vitaminok...ilyenekre gondolok.Anyagi helyzet is hozzátartozik a tudatos tervezéshez szerinted??És az életkor??Tanácsokat kérek!
2013. márc. 11. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
semmi cigi, nagyon minimális alkohol, terhes vitaminok, különösen folsav szedése. igen, nem árt, ha nem 16 vagy és nem is 42, na meg ha van egy kis tartalékod, megfelelő anyagi háttered, de nem kell krőzusnak lenned
2013. márc. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tanácsot nem adok mert abba csak belekötnek a "szuperanyuk". Azt írom le ahogy mi csináltuk.

Amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk lassacskán akkor elkezdtünk a párommal mindketten egészségesebvben táplálkozni, én teljesen lemondtam az alkoholról, a párom pedig kb havi 1 sört ivott meg (főleg a szolidalitás miatt :) ) Elmentem egy teljes kivizsgálásra ( vérkép, fogorvos, idegsebész mert gerinc sérvem van, stb.) 3 hónappal a tervezett fogantatás előtt elkezdtem terhes vitamint szedni.

Nekem fontos szempont volt, hogy 25 éves korom előtt szüljem az első gyerekemet és a párom is nagyon nem szerette volna gyerek nélkül betölteni a 30-at.

Az anyagi elvárásaimból lejjebb adtam azért cserébe, hogy gyerekem lehessen. Eleinte úgy gondoltam, hogy a saját lakás, hitelmentes autó és legalább 3 havi fizetés félrerakva a minimum ami kell egy gyerekhez. Ehhez képest amikor belevágtunk a babaprojektbe albérletben laktunk, a kocsinkon hitel volt, félretett pénzünk nem volt, 1 hónapja volt munkám, a párom minimálbért keresett és főiskolára járt... Most 19 hónapos a kisfiunk, apukám lakásában lakunk aki átköltözött a barátnőjéhez, az autónk már hitelmentes, párom lediplomázott és jobban fizető állást kapot egy bankban. Nyáron állunk neki a kistesónak. :)

2013. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs kettes, de irigy vagyok! (Albérletünk van, nekem meg nincs és még nem is volt munkám, 26 és 30 évesek vagyunk.) Azért jó tudni, hogy van, aki bele mer vágni, és szerencsés lesz!
2013. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy évvel a gyermekvállalás előtt leszoktunk a cigiről. mikor belevágtunk a projektbe elkezdtem szedni a gravidát és folsavat. meg figyeltünk mikor vagyunk együtt. volt saját teher mentes házunk, mindkettőnknek munka, bár azt tudtuk, h. az enyém felmondással végződik nagyon hamar, de így is megvagyunk. gyűjteni nem gyűjtöttünk a gyerekre, csak fundamentánk van, mint megtakarítás. összesen olyan 40e ből meg vannak a gyerek cuccai, a nőgyógyász a legdrágább, az alkalmanként 8e (48e összesen), a szülés meg olyan 30-50e körül lesz. mi ennyiből megoldottuk, sztem erre nem igazán kell félre tenni. persze nem vagyunk egyformák!
2013. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elmentem reumatológushoz (izületi betegségem van),

fogorvoshoz, nőgyógyászhoz. Eddig se cigiztem, ittam alkoholt. Most még próbálok egészségesen étkezni is.

Szerintem azért az anyagiak is fontosak.

Életkor: előbb szerettem volna szülni, de nehezen lettem sajnos terhes:-(

2013. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Cigit letettem, és folsavat ettem!

Igazából annyira egészségtelenül előtt sem éltem!:) Persze a cigit leszámítva!

Anyagiakra mi nagy hangsúlyt fektettünk, azért is vállaltuk két évvel később, mint ahogy először megfogalmazódott bennünk!

2013. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én most húzatom a bölcsesség fogaimat,már a harmadikat,hogy ne gyulladjanak be pont akkor amikor terhes leszek,mert össze-vissza nőttek.aztán a nőgyógyász javaslatára kicsit megerősítem a húgyuti immunrendszeremet ,tőzegáfonyázok,rengeteg vizet iszok és vagilact kúp kúrát csinálok,hogy ne legyen fertőzésem ,mert a ph-m nem lett a legjobb.

Gravidát majd csak most kezdem el szedni,mert mi májusban szeretnénk elkezdeni a projectet. Csináltatok egy hormonszint vizsgálatot is ,mert egy kis pajzsmirigy túlműködésre gyanakodunk és nem szeretném,ha gond lenne,ha kell akkor szedek rá gyógyszert majd ,aztán jöhet a baba!

jah,pénz terén nálunk nem túl rózsás még a helyzet.Anyóséknál lakunk az emeleten,ha májusban fogan a baba akkor még javában az emeleti fürdőt fogjuk csinálni,sőt még a nappali sincs kész,nincs kocsink még,anyukámét használom most már 2 éve, minimálbért kapunk a férjemmel,én fel vagyok véve határozatlannal,de ő még kérdéses,hogy megkapja-e a határozatlant.Az a szerencsénk,hogy tavaly beszálltunk a családi vállalkozásba ami évente pár milliót fog hozni és így igaz lassabban,de hitel nélkül meg lesz mindenünk.saját házat 10 év múlva fogunk tudni venni,addíg itt leszünk és három gyereket szeretnénk.

2013. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!