Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak úgy lehetne GYED-em, ha...

Csak úgy lehetne GYED-em, ha elmennék tanfolyamra! Bevállaljam?

Figyelt kérdés
A szülés időpontjában is biztosított kell hogy legyek, ez azt jelenti, hogy a baba születése után kéne vizsgáznom, ez mennyire lehet nehéz? Munkaügyis tanfolyamról van szó, ahol keresetpótlót kapnék. Még pont van annyi idő hogy elmenjek, csak pár hónapon múlik a GYED-em, nem akarok GYES-re szülni!
2013. márc. 13. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyedet Gyest a fizetésed alapját határozzák meg.Ha nem volt munkahelyen az alapot kapod azt hiszem az 27000 ft.De nézz utána az interneten
2013. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt munkahelyem, de még pár hónap hátravan, hogy kapjak GYED-et, és ha tanfolyamra mennék akkor kapnék, ez tuti, már utána néztem. Csak az a kérdés hogy elvállaljam-e? Mennyire nehéz baba mellett tanulni, vizsgázni??
2013. márc. 13. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnám el nagyon fáradt leszel az első hónapokban.

Nem csak a pici miatt hanem a hormonok miatt is.Én 2 gyereket szültem de mind a kettőnél fáradt voltam.Picit 3 óránkét etetni tisztázni,észre se veszed és már megint etetés.pihenj amikor csak tudsz :-)

2013. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen tanfolyam? Tanulj előre, amíg lehet.

Mármint a tananyagot. Meg az ilyen tanfolyamakon mindenkit átengednek. Csak ott lehet gond, ha valami történik, és nem tudsz bejárni. Bár sose történjen ilyen, de valami miatt kórházba kell menni. A hiányzásokat szigorúan veszik.

De mindent tegyél meg a gyedért. :)

Ha más nem, akkor keress egy vállalkozót, aki bejelent. Még az is jobb.

2013. márc. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a gyedem ezen múlna, akkor bevállalnám. Inkább pár hónap fáradtság a baba és a tanfolyam miatt, mint 2 év szimpla gyes.
2013. márc. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sokan főiskola, egyetem mellett babáznak (én is). Meg tudod csinálni a tanfolyamot, ha akarod, és ennél nagyobb motiváció, mint ami neked van, nem is kell! Nem lesz könnyű, lehetne sokkal könnyebb az élet, igen, de vannak lehetőségeink, amiket érdemes kihasználni és megtenni mindent a jobb boldogulás érdekében. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem sikerül. Akkor ugyanott vagy, mint ha meg sem próbáltad volna. Ha megpróbálod, akkor viszont van esélyed elvégezni, nem is kevés. És könnyebbek lehetnek a mindennapok végül. Kitartást kívánok hozzá!
2013. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Általános ápoló tanfolyamról van szó(1 éves), de ha megszületik a baba, hogyan fogok bejárni? Az orvos nem írhat igazolást hogy otthon maradhatok levelezőn? 3 hónapos tanfolyam is van, de az nekem nem elég:(

2013. márc. 13. 10:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és ha megigénylem a TGYÁ-st, GYED-et akkor a keresetpótlót a munkaügyi megszüntetné?
2013. márc. 13. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy fogsz bejárni? Ezt ne tőlünk kérdezd. :)

Mennyi időt vesz igénybe? Heti hány alkalom? Akkor hány óra? Van aki vigyáz addig majd a babára? Nagyi? Stb?

Ezeket a kérdéseket mi nem tudjuk megválaszolni.

Menj be a munkanélkülibe, és kérdezd meg. Mi van, ha véletlenül nem tudsz bejárni, stb..

2013. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!