Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO miatt lapar műtétem lesz...

PCO miatt lapar műtétem lesz - a petefészkeket akarják "megtisztítani". Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már egy éve várjuk a babát ... ki mikor esett teherbe egy ilyen műtét után ... nincs peteérésem a megvastagodott petefészekfalnak köszönhetően. Hogy volt ez nálatok? Valamikor októberben lenne ... mit kell róla tudnom, milyenek az esélyek?

Írjatok le mindent légyszíves! Rettenetesen kétségbe vagyunk esve ...

Köszönöm!


2009. szept. 16. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Sajnos én nem tudok jókat írni magáról a műtétről, de ne engem vegyél alapul.

Nálam 2007 augusztusában diagnosztizálták a pcos-t. Nem volt mensim, pé-m, semmi. Kaptam egy Duphaston, Closti, Fostimon kúrát, amitől teherbe estem az első hónapban, de sajnos a 7. téten elvetéltem. Ez október elején volt. Utána megint nem jött meg, így decemberben jött a műtét. Nem volt időm idegeskedni, mert egyik nap megtudtam, hogy másnap műtenek. Reggel bementem, műtét, majd másnap haza. Kicsit belázasodtam, de nem volt komoly. A hasam eléggé fájt, de nem a sebeknél, hanem azért mert felfújták gázzal, hogy jobban hozzáférjenek amihez kell, és sokáig, 2 napig nagyon feszített. A tubus miatt fájt a torkom, ezért sokat köhögtem, ami nagyon fájt, ahogy a hasam megfeszült. Leülni, felállni, hajolni nem volt egyszerű pár napig, de utána már javult a dolog. 10 nap után volt varratszedés. A dokim azt mondta, a műtét után két héttel meg kell jönni, és így is lett, viszont utána sajnos megint semmi. 2008 márciusában volt egy újabb Duphi-Closti-Fostimon kúra, amitől ismét teherbe estem az első hónapban és ő már megmaradt és épp most pelenkáztam át. Ja azt elfelejtettem, hogy nekem a műtét után is ugyanúgy ott voltak a ciszták, csak talán nem annyi, mint előtte. Ez az én történetem, de persze, lehet másoknak egyszerűbben ment a dolog. Ha lenne még kérdésed, válaszolok, ha tudok.

2009. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem holnapután lesz. Eddig azzal telt el a hetem, hogy nyugtatgattam magam...de most jól felidegesített ez az első hozzászólás. Köszi!


Ha rákeresel a laparoszkópiára, kidob egy csomó topikot, ahol beszámolnak a műtétről, általában az a tapasztalatuk, hogy semmi komoly, csak kellemetlen...és próbálják tartani egymásban a lelket a lányok. Érdemes elolvasni

2009. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Első vagyok. Hú, én senkire nem akartam ráijeszteni vagy elvenni a reményt. Nekem azt mondta a dokim, hogy rég látott ilyen rossz hormon-eredményeket, mint az enyémek és csodálkozott is, mikor első stimulálós próbálkozásra sikerült teherbe esnem. A pcos már nagyon jól kezelhető és nagyon jók az esélyek a babásodásra. Még egyszer sorry, ha ennyire negatívan láttatom a dolgot, de én így éltem meg.

2009. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Megint első vagyok. Elmondanátok, hogy miért lettem lepontozva? A kérdező tapasztalatokat kért, én írtam. Az, hogy esetleg, nem azt a választ kapta/kaptátok, amit hallani szeretet/szerettetek volna, arról nem tehettek. Leírtam mindent, ami velem történt a műtétig és utána. Az, hogy nálam nem igazán segített, az nem jelenti, hogy másnak sem válik be, de nálam így alakult. Ezért lepontozni???
2009. szept. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Engem egyáltalán nem ijesztettél meg ... sőt köszönöm, hogy őszintén leírtad, mi is történt ... sőt, ami még a reményt is megcsillantotta előttem az az, hogy ott a kisbabád ... ha nem is a műtétnek köszönhetően, de ott van! :)

Jó egészséget, s sok boldogságot Nektek!

...

Kedves Második!

Majd ha túl leszel rajta, leírod, hogy milyen volt, mik az "élményeid" a műtéttel kapcsolatban?

Még egyszer köszönöm a válaszokat, s még azért várok tapasztalatokat!

Mindenkinek szép napot! :)

2009. szept. 16. 18:32
 6/17 A kérdező kommentje:

Személy szerint én hülyeségnek tartom ezt a pontozósdit, s nem is használom ... amúgy tényleg nem értem. Én valóban a tapasztalatokra voltam kíváncsi, s nekem ez is nagyon hasznosnak számított! Ne is foglalkozz vele ...

A kedves Lepontozót meg kérem, írja le az Ő saját véleményét, tapasztalatát a dologról ... ha van egyáltalán!

2009. szept. 16. 18:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm Kedves Kérdező. Megint első vagyok. Ha Te hasznosnak ítéled a válaszom, akkor nem puffogok tovább, csak nem értettem, hogy a lepontozó mégis mit akart olvasni.

Ne aggódj, nem lesz gond! Sok sikert!

2009. szept. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm ... bízom benne, hogy azért lesz valami ici-pici eredménye is!
2009. szept. 16. 18:54
 9/17 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nem én pontoztalak le..ha segít valamit.:)

(bár részemről ez az egész pontozási rendszer egy dedós baromság, én sose figyelem)


Igen rám hoztad a frászt, persze tudom, hogy nem direkt vagy szándékosan. De én két nappal a műtét előtt sík ideg vagyok.

Azért a bejegyzésben egy dolog nekem is tetszett. A babád.:) Gratulálok hozzá!


Igen leírom, hogy alakult. Minden jót!

2009. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) S akkor várom majd a híreket!

Jó éjszakát Lányok! :) ;) :)

2009. szept. 16. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!