Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor legyünk együtt? A...

Mikor legyünk együtt? A ciklus.hu 22-ére jelzi előre az ovulációmat. Vezetem a görbém, mikor kell együtt lennünk, aamikor reggel leesik, aznap este? Ha nem esik le? Akkor 21-én este, vagy mikor?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 06:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor fent van a hő, akkor hajrá. Figyeld a nyákod, ha nyúlós, akkor van peteérés. Magas hő napján reggel, este akciózzatok.
2013. márc. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miután a spermiumok napokig is életképesek, ezért a 20-24.-e közötti időszakot lenne jó kihasználni. Ebbe belefér az is, ha kicsit előbb szabadul ki a petesejt, és az is, ha késik 1-2 napot az ovulációd.
2013. márc. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 moonfairy válasza:
Szia! A várható ovuláció napján csinálj ovulációs tesztet, az a tuti, nekünk bevált! Bár nekem a menzeszem rendszertelen volt, így sosem tudtam, mikor van a napja, de a pocakom szokott szurkálódni, így akkor többször(5 napon át) csináltam az ovulációs tesztet(pisilőset), és egyszer csak pozitív lett :) és rá a 16. napra a terhességi teszt is :) Jó készülődést!
2013. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


12.48-astól kérdezem:

Milyen tesztet vegyek? Kb. mennyibe kerül? Hány db van egyben? Reggeli első vizeletből kell csinálni?


Bocsi a hülye kérdésekért, de nem tudom ezeket a dolgokat.


Köszi előre is!

2013. márc. 20. 12:56
 5/8 moonfairy válasza:

Kb. 8 hónapos próbálkozás után (doki szerint minden rendben) vettem ovulációs tesztet, bár csináltam volna előbb...

Tényleg sok fajta teszt van és én is alig tudtam választani, de a Rossman-os ovulációs tesztet használtam (napszaktól függetlenül lehet pisilni rá, akár aktus előtt is), elég drágának találtam kb. 2500 Ft-ba került a teszt( 5 pálcika van benne). Mikor pozitív lett végül a teszt, nagyon örültem, mert hát az előtte napokban azért rossz volt a negatív eredmény (főleg annyi negatív terhességi teszt után). Viszont, tutira be akartam biztosítani magam és vettem a gyógyszertárban egy nyállal végezhető ovulációst tesztet( PG/53 a neve) is, mert "csak" 4000 Ft volt, de bármikor lehet használni és nem fogy el! Hála Istennek, már nem kellett használnom! Remélem nálatok is beválik valamelyik módszer!

2013. márc. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor munka után irány a Rossmann :)

Nekünk ez "még csak" az 5. hónapunk...


Ha mondjuk reggel csinálom és pozitív, elég ha majd csak aznap este vagyunk együtt?

2013. márc. 20. 13:23
 7/8 moonfairy válasza:
Szerintem igen, hisz úgy tudom, hogy 24 óra alatt tuti a teherbe esés, plusz az előtte nap is számíthat, de aznap tuti sexeljetek és maradj az ágyban kb 20-30 percet (gyertyában vagy pócold fel a feneked magasabbra- viccesen néz ki, de ha bejön, nagy az öröm:)!
2013. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ovutesztet használsz, figyelj rá, hogy az csak akkor pozi, ha a tesztcsík és a kontroll is egyformán erős. A görbédet vezesd tovább, mert a hőmérőzés UTÓLAG, az ovuteszt viszont ELŐTTE jelzi a peteérést. Ha reggel pozitív lesz a teszt, bőven ráér estig a dolog, mert utána még órák telhetnek el a pete tényleges kiszabadulásáig. Maga a teszt az LH szintet méri, ami a tüsző érettségének a csúcspontján a legmagasabb, tehát onnantól már bármikor kiszabadulhat a petesejt.
2013. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!