Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki munkanélküli segély...

Ha valaki munkanélküli segély alatt esik teherbe, akkor jár neki valamilyen járadék, és ha igen akkor menyi? Én kb.60000 ft munkanélkülit kapok.

Figyelt kérdés
2008. jún. 11. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyed-hez 180 biztosított nap szükséges a szülést megelőző két éven belül. Ebbe a munkanélküli segély időszaka is beletartozik. Úgy tudom, az átlagkereset 70%-át kapod. Ha nincs ennyi biztosított napod, akkor is kapsz pénzt, a gyes alanyi jogon jár mindenkinek, fix összegű, 30 ezer Ft körül van. Az egyszeri anyasági támogatás is jár mindenkinek, ha jól tudom, ez 67 ezer, a szülés után egy hónapig igényelhető, ha minden igaz, de ebben nem vagyok teljesen biztos, nekem ezeket a dolgokat a könyvelő intézi.
2008. jún. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget a TB-től! Személyesen menj be, és járj utána, mert biztosat egyik kismama sem mondhat! Ez attól is függ, hogy előtte volt-e munkaviszonyod, az mennyi ideig tartott, mikor lett vége, és egyből mentél-e munkanélküli segélyre, vagy eltelt közte több mint 30 nap? Ezek egyike sem mellékes! Én is, ha akkor nem megyek be érdeklődni, akkor havi 30 ezerrel kevesebbet kapnék.
2008. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyed csak akkor jár, ha megvolt a 180 napi biztosítási idő és mellette munkaviszonyod van a szüléskor. Ha ez nincs meg, akkor sajnos csak a gyes jár, illetve a családi pótlék.
2008. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!