Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy egyszerű (vérvétellel...

Egy egyszerű (vérvétellel járó) vizeletvizsgálat eredményének valamelyik értéke utalhat terhességre? Vagy ehhez mindenképp speciális tesztnek kell alávetniük a mintát?

Figyelt kérdés

Ha valakit érdekelne, hogy ötölhetett fel bennem egy ilyen kérdés, hát leírom, hogy elkerüljem a későbbi magyarázkodást: 14 (hamarosan 15) éves lány vagyok, majdhogy egy hete látogattam el az újdonsült (nyáron költöztünk ide, azóta mostanáig nem volt panaszom) háziorvosom helyetteséhez, szédüléssel. Mivel ez volt az egyedüli tünetem, ráadásul korábban abbahagytam a vérszegénységem elleni vasbogyók szedését, laborba utalt másnapra. Ma mentünk vissza, hogy átvegyük a vérképem papírját és közöljük, hogy tegnap este visszatért a múltheti problémám, mire - sok-sok mondhatni indiszkrét kérdés feltétele után - az asszisztens nő (még csak nem is az orvos) kikövetkeztette, hogy márpedig biztos csak terhesség állhat a dolog hátterében. Érdekelne, hogy jogosan akart-e másik poharat adni egy újabb adag vizeletnek, mert fogalmam sincs, leleplezhették volna-e az előző eljárás során a hasamban megbúvó gyereket (már ha ott lenne, és nemcsak egy agyszülemény volna az egész történet). Bocs a tudatlanságomért, - érthető módon - nem tapasztaltam még semmit ezzel kapcsolatban.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. márc. 25. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesseg csak hcg teszttel mutatható ki, igy az asszisztens helyesen járt el.
2013. márc. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, kösz. Ez valami hormon szintjét méri fel?

(Bár akkor sem értem, miért kellett kapásból rosszallóan húznia a száját a "mai fiatalokra", mikor messze nem egyértelmű a helyzetem.)

2013. márc. 25. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy hormon, ami a petesejt beagyazodasakor jelenik meg a nő szervezetében. Nézd, ha rad nem vonatkozik a mai fiatalság ebben az értelemben, akkor ne foglalkozz vele. O a dolgát végezte, ennyi
2013. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, nyilván nem vádolható azért, hogy magát a lehetőséget felvetette, de a kimondottan tapló hangnem és a kezdettől fogva lekezelő stílus, amit velem szemben engedett meg magának, egyrészt alapjáratú modortalanságot tükrözött, másrészt azt, hogy rendkívül biztos volt a dolgában, és ez már bizony sértett az önérzetemen. Na mindegy, elfelejtem az esetet és örülök, hogy gazdagodhattam néhány új infóval. Köszönöm még egyszer!
2013. márc. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!