Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek miért írta fel a...

Szerintetek miért írta fel a clostilbegytet a nőgyógyászom?!

Figyelt kérdés
Voltam vérvételen. Azt mondta az orvos,hogy jók a leleteim. Vannak amik kicsit alacsonyabbak mint pl az MCV-VVT TÉRF: 78,9fL, aztán MCH-VVT HGB TART: 26,4pg, Eosynophyl: 0,992%, aztán van ami magasabb: Monocyta%: 8,58%, Basophyl%: 1,02%, Fehérvérsejt: 4+, és az FSH-LH szintem nem magas, de nagy az eltérés az LH szint: 22,51mIU/ml, az FSH pedig: 6,03mIU/ml.Ezekre miért adhatott nekem Clostilbegytet??Mert nekem semmit nem mondott... Olyan volt mintha csak úgy felírta volna,hátha segít.... 3 éve nem jön össze a baba! A válaszokat előre is köszönöm.

#vizsgálat #clotilbegyt
2013. márc. 31. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdeztél rá a dokitól? Én az orvosnál mindenre rákérdeze, ami érdekel vagy nyugtalanít.
2013. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon megörültem neki,hogy tett valamit végre. Mert eddig ahány orvosnál voltam, senki semmit nem csinált. És ő végre elküldött vizsgálatokra. De azért úgy halkan megkérdezte,hogy nem-e gondolkoztunk rajta,hogy elmenjünk meddőségi központba, és mondtam ha erre van szükség akkor megyünk. És azután mondta az asszisztensnek,hogy akkor írja fel nekem. Nem tudom,hogy ezekből az eredményekből mit szűrhetett le amikor nekem azt mondta,hogy rendben van a leletem...
2013. márc. 31. 14:10
 3/14 anonim ***** válasza:
TSH-t, prolaktin szintet néztek? Esetleg hárompontos cukor, inzulin??
2013. márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen azt is néztek. A TSH: 1,47 uIU/ml, a Prolactin:19,78ng/ml. Egyébként 5 pontos inzulint néztek nálam. Az éhomi: 5,1mmol/l, a 30 perces vércukor: 8,9mmol/l(ez magas lett) aztán 60 perces: 8,8mmol/l, 90 perces: 5,5mmol/l, 12 perces: 4,5mmol/l. Egyébként Clostilbegytet írt fel az orvos. De,hogy mire azt nem tudom....
2013. márc. 31. 14:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Amit írtál, az a cukorszint, nem? Inzulin az más, mint a cukor. Az nem volt?

A TSH-d nagyon jó, prolaktin nekem más mértékegységben szokott lenni, de ha a ref. értéken belül van, az is jó.

A clostyt peteérés elősegítésére írják fel.

Ovu tesztelni nem szoktál véletlenül? Az még adhatna támpontot peteérés vonatkozásában.

2013. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A clostilbegyt peteérést serkentő gyógyszer.

A 3. naptól kell szedni 5 napon keresztül es akkor a 12. naptól a 20. napig kell együtt lenni.

2013. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy milyen gyógyszer a clostilbegyt. Csak nem tudom,hogy mivel támassza alá,hogy nincs peteérésem... na mindegy... igen bocsi cukorszint volt. De inzulin toleranciát is kért az orvosom. az első: 7,53uIU/ml volt a második: 58,71uIU/ml, a harmadik: 115,25uIU/ml, a negyedik: 73,57uIU/ml, az ötödik pedig:30,44uIU/ml.
2013. márc. 31. 15:25
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Egyertelmu IR, mar a cukorszintbol is latszik, mert a 120 perces az ehomi ala esik, + az inzulinertekeid se tul szepek. En a clostyt be se szednem a helyedben, amig nem vizsgaljak ki jobban ezt az ir-t, mert csak tobbet art mint hasznal. Nem nagy elteresrol van szo, de ez mar eleg ahhoz, hogy ne jojjon a baba, viszont ehhez spec. kezeles kell, nem closty!!!!!
2013. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát én már nem tudom..... nekem azt mondta,hogy minden leletem jó.... de akkor kiben bízzon az ember,hogyha nem az orvosában?! Én is nála születtem a húgom is. Tehát teljes mértékben megbíztunk benne... és csak másodszorra voltam nála, mert egy orvos se tett ilyen lépéseket mint ő! el vagyok keseredve eléggé... már a gyógyszert is kiváltottam és egy hét múlva kezdeném el napi kétszer szedni....
2013. márc. 31. 18:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Sima nogyogyasz nem ert ehhez a betegseghez! Ezzel egy endokrinologust kellene keresni. Plane, hogy a szavaidbol itelve nem egy mai darab a dokid, ha mar teged meg a novered is o segitett vilagra. Nezd, en sajnos benne vagyok ebben a begsegben, nem a levegobe beszelek, az en dokim szerint is normalisak voltak a leleteim, meg az is, hogy 2 havonta menstrualtam, csak en nem hagytam ennyiben, es addig mentem, amig vegre valaki felismerte a problemat, es az pedig egy endokrinologus volt. Erre spec. gyogyszert kell szedni (metformin tartalmu keszitmenyt a cukorra), spec dietat tartani, mozogni. A closty a fenti kezeles nelkul csak ronthat az allapotodon, de terhes garantaltan nem leszel tole, mert a petesejt attol meg rossz mnosegu lesz, vagy ha megis, a felborult hormonok miatt az esetek legnagyobb reszeben veteles a vege. De a te dolgod, te dontesz, nekem szerencsere fel se irta a dokim ezt a "csodagyogyszert" (sajnos a nogyogyik kizarolag ezt az utat ismerik ennek a problemanak a kezelesere, de a legtobbunk igyis ugyis meddosegiben kot ki, vagy ha idoben raebred, akkor endodokinal), de a helyes kezelessel a 6. honapban osszejott a baba, mar lassan 18 hetes leszek.
2013. márc. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!