Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor is segíthet az inszeminá...

Akkor is segíthet az inszemináció, ha nincs tojásfehérjés nyákom tüszőrepinél?

Figyelt kérdés

Merionalt szúrok, megérik szépen a tüszőm, ki is reped, de ara gondoltam, lehet hogy nem tud feljutni elég sperma, mert nem segíti a nyák. Erről még nem beszéltem az orvosommal, viszont azt mondta, még 1-2 stimulálás, és inszemezünk.

Szerintetek?



2013. márc. 31. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a tojásfehérjés nyák nem kitétele a sikeres teherbeesésnek. Segíti, valóban, de mennyisége eltérő, és van, akinek nincs is, mégis simán teherbe esik, van, akinek meg ugye jelentkezik, mégsem jön össze a baba. Mikor én teherbe estem, volt, de egyik barátnőm például nem is nagyon tapasztalta, mégis összejött spontán a baba. Szerintem, a folyás nem olyan lényeges.
2013. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért kell sz inszem egyébként? Inszemnél nem számít ez, épp az a lényege, hogy feljutatják a spermiumoakt a helyükre.
2013. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na ez az! Pont erre gondoltam, hogy mivel nem igazán van csak a sűrű ragacsos nyák, azért lenne célravezetőbb az inszem, mert ott nem kell az "árral szemben" kínlódniuk, hanem rögtön a méhbe kerülnek a spermák.

A férjemnek is épp jó a spermaképe, nekem pedig nem igazán van spontán tüszőrepim. Megérik, aztán felszívódik, vagy épp ciszta lsz; mikor hogy. Merionallal szépen ki is reped magától.

És mivel Merional mellett sincs ilyen nyák, aminek épp az lenne a feladata hogy segítse a spermákat, ezért gondoltam hogy talán az inszemmel megnőnének az esélyeink. Csak nehéz okosnak lenni. 2 éve várjuk a babánkat, de már én is 33 vagyok; és első baba lenne.

2013. ápr. 1. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:
De akkor először azt kéne kideríteni miért nincs ovuláció, addig ezeknek a hormonoknak semmi értelme.
2013. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azon túl vagyunk, hidd el.
2013. ápr. 1. 20:24
 6/10 anonim ***** válasza:
É mi az oka, annak, hogy nincs ovud?
2013. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék belemenni a részletekbe. Elhiszem hogy segíteni akarsz, hisz nyilván azért válaszoltál, de azzal segítesz ha a kérdést válaszolod meg... Természetesen csak ha tudod.

Köszönöm!

2013. ápr. 2. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Inszeminációnál nincs jelentősége, mert egyből a méhbe fecskendezik a spermát. Nekem sem volt peteérésem, kaptam injekciókat, de mi egyből mentünk inszeminációra. Sokkal nagyobb az esély, mintha otthon próbálkoztok. Nekünk így is csak a 3. sikerült. Ha otthon próbálkoztunk volna lehet hogy 6-7 hónap is kellett volna. Szerintem ha már ilyen injekciókkal bombázzák az embert, jobb a biztosabbra menni. Arról ne is beszéljünk, hogy milyen sokba kerülnek az injekciók. Nem mindegy hány hónapban kell megvenni. (Nekem havi 100 eFt-ba került csak az injekció.)
2013. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem peteérésem sem volt. Stimuláltak,majd az első inszemináció sikeres volt. Már megszülettek azóta az ikrek.

Sok sikert és kitartást. Mi 3 évig várunk, de megérte.

2013. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Abban bízom én is hogy így végre jó lesz, mindent megnéztek, átjárható vagyok, és spontán ciklusom is van, csak rövid a luteálisom, de azt támogatjuk.

A nyák nem stimmel egyedül, de lehet hogy ez is az okok között van. Akkor így +egyet legalább kiküszöbölünk.

Szeptemberben meglesz reményeim szerint az első inszemem, és persze nagyon remélem hogy sikerül is.

Hogy egy baba lesz-e belőle vagy kettő, teljesen mindegy!

Sőt, ha minden igaz spontán ciklusban csináljuk, ami szintén jó, mert nekem kb. 40.000-ben vannak a gyógyszerek, + 40.000 az inszem (remélem nem kell külön fizetni az UH-kért, mert az akkor még egy huszas. Na, akkor nem is lesz meg szeptemberben....

2013. aug. 26. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!