Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt akinek pajzsmirigy...

Volt akinek pajzsmirigy alulműködés miatt beteg gyermeke született?

Figyelt kérdés
Alulműködésem van. Az ezzel járó tünetek már hónapok óta fennállnak (fáradékonyság, fázás), de nem gondoltam, hogy beteg lehetek. A leletem már megvan, ezért tudom, de orvoshoz csak pénteken mehetek. Ha a 6. héten diagnosztizálják és csak attól fogva kapok rá gyógyszert, akkor mi van? Nagyon félek, mert olyan sok rosszat olvasok:(((
2013. ápr. 2. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pozitív példa vagyok eddig! :D

Tavaly derült ki 40 kg hízás után és 2 korai vetélés után, hogy mi a gond...

Sajnos már akkor mikor újra terhes voltam, akkor már harmadjára... így kb. 4-5 hetes voltam mikor elkezdtem szedni a gyógyszert!

Azonnal minden rendben folyt... volt szívhang, szépen fejlődik :D Azóta havonta kell járnom vérvételre, és olyankor megbeszéljük, hogy maradjon e a gyógyszeradag..

Ne félj, ha kezelik akkor nem lesz semmi baj!


22 hkm :D

2013. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


Anyukámnak túlműködése volt elvileg, bár sosem tudták meg, hogy mikor kezdődött nála. Emlékszem kicsi voltam még, amikor kezdtem felfogni, hogy anyu nagyon beteg, de már hugom is megvolt, tehát lehet, hogy már a terhesség alatt beteg volt.


Nekem a stresszen kívül semmi bajom. Gyerekkoromban szorongós voltam, de senki nem vette észre, csak én éreztem és az szörnyű volt. Félig meddig kinőttem, de néha a mai napig bevillan az érzés. Soha nem beszéltem róla senkinek, azt sem tudtam mi volt, csak amikor elkezdtem pszichiátriát tanulni.

Ja és intelligens lettem, a családban én vagyok a legokosabb. Olvastam anno egy cikkben, hogy ez lehetséges.


Mindemellett az ég világon semmi gondom sincs :)


Tudom a kérdésed alulműködésre vonatkozott, ráadásul jó eséllyel kezelt alulműködésre, szóval nem kell félned, remélem ez egy kicsit megnyugtat :)

2013. ápr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem mik az értékeid? Nekem is van egy kis alulműködésem,de az endoki szerint nem kell kezelni.
2013. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 vetélés után derült ki, de akkor is csak a 12. héten. Szétizgultam magam, annyi hülyeséget írtak mindenhol. Az endokrinológusok megnyugtattak, hogy a babát ez nem betegíti meg. Ha nem kezelik, vetélést okozhat, de a baba idegrendszeri fejlődéséhez a jód kell, az meg a vitaminokban és a jódozott sóban bőven elég van a babának. A 11 hós nagyfiú csuda jól van :) A szülés után nem sikerült beállítani még a tsh-t, így megint 6-os tsh-val lettem terhes, erre másik doki szintén rögtön mondta, hogy a babának ettől semmi baja. A t4-et érdemes nézetni, ha az alacsony, az nem jó, de az meg állítólag csak jó magas tsh-nál szokott rossz lenni. Szóval ne foglalkozz a sok hülyeséggel, amit olvasol, ha megkérdezed a dokit, azonnal meg fog nyugtatni.
2013. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! A TSH 5,190 a T4 pedig 11,98. Ilyen érték mellett akkor nem lehet baj? Lehet nem is kell gyógyszer?
2013. ápr. 2. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: baj nem lehet, a t4-ed jó, a tsh-d nem vészes, és gondolom, szedsz magzatvédő vitamint, és jódozott sóval főzöl. Hidd el, a baba egészséges :) Gyógyszert biztos kapsz, mert 4 alá be kell vinni a tsh-t, 2 körülre szokták, meg ahogy nő a baba súlya meg a tiéd is, általában emelni kell az adagot. De nem nagy ügy, csak oda kell figyelni, hogy minden reggel éhgyomorra bekapod, és utána fél óráig nem szabad enni-inni. Még majd arra figyelj, hogy szülés után is kell nézni a tsh-t, mert a szoptatáshoz is jó tsh kell, különben nincs elég tej.
2013. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!