Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alul működés?...

Pajzsmirigy alul működés? Ezért veszthettem el a babánkat?

Figyelt kérdés

6 hete volt missed ab műtétem, 10 hetesen megállt a babánk szíve, amúgy minden normális volt, méretileg, mindenhogy. A szövettanon nem találtak semmit. Ma kaptam meg a tegnapi vérvételem, megnézték a pajzsmirigyemet is. (háziorvosom, saját kérésemre)

A TSH-m 4,010mE/l lett, a ref.tartomány 0,400 és 4,000 között van.

FT4 13,50pmol/l ref tartomány 10,30-24,45 közt van.

FT3 7,70pmol/l ref. tartomány 2,76-6,45 közt van

Nagyon rosszak ezek az értékek? :( Emiatt lehetett a vetélés?Jövőhéten akarunk keresni egy endokrinologust, mert úgy tudom, h terhességhez a tshnak 2 alatt kell lennie. Kétszer sikerül teherbe esnem, viszonylag hamar, először foggátló abbahagyása után 2 hónapra, ő 5 hetesen spontán elment, a második rá 2 hónapra, ő pedig 10 hetesen missed ab műtéttel. Szerintetek mit fog mondani, adni az endokrinologus?Hőt is vezettem mindkét terhességemnél azt is elvigyem hozzá?A mensim 28 naposak, és peteérésem is volt mindig!



2012. okt. 25. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.Sajnálom. Ezt találtam:TSH érték valóban a jelenleg elfogadott tartomány normális felső határán áll - azonban ez inkább a fogantatást gátolná, mintsem a terhesség megtartását. Ideális valóban a TSH 3 alatti értéke lenne.

Vigyél mindent én a helyedbe egy másik nőgyogyászt is keresnék.Sok sikert kitartást kívánok

2012. okt. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is 4 valamennyi volt a TSH, tovább vizsgáltak és kiderült a IR. 3 pontos terheléses vércukor és inzulint néztek. Kaptam gyógyszert, diétáznom és tornáznom kell. Remélem Neked nem ez van, de érdemes megnézetni. Major Judithoz járok és Őt ajánlom, keress rá.

2012. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a válaszokat, de én Zala megyei vagyok, itt kell keresnem jó endokrinologust!Utána olvastam, ennek a magas TSHnak és azért megnyugtató, h nem annyira magas mint másoknál!(volt akinél 23 volt :O)Kedden megyünk egy endokrinologus főorvosnőhöz, kíváncsi vagyok mit fog mondani!
2012. okt. 25. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mit mondott!! Szerintem elküld majd vérvételre.
2012. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pajzsmirigy alul működésem van, thiroxint fogsz rá kapni, az pár hónap alatt rendbe teszi. Nem biztos, hogy ettől vetéltél el, mert az tényleg inkább a fogantatáshoz kell.
2012. okt. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az én endodokim szerint nagyon oda kell figyelni a pajzsmirigyes kismamákra, mert bizony ez okozhat vetélést. Nincs kizárva hogy nálad is ez volt az ok. :-(

Nekem 3,9 volt, amikor először vizsgálták, előtte nem sokkal én is elvetéltem. :-(

A jó hír : ha kezelve van, sokkal jobbak az esélyek a teherbe esésre, és a baba megtartására is. :-)

2012. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!