Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tanácsoltok? A 6. sikertel...

Mit tanácsoltok? A 6. sikertelen ciklus után érdemes meddőségi vizsgálatokat csinálni, vagy inkább várjunk még és ne erről szóljon a következő időszak?

Figyelt kérdés
Ez a 6. ciklus, hogy babát szeretnénk, és nem sikerül! Tudom, hogy vannak, akik évek óta próbálkoznak, de nekünk ez is maga az örökkévalóság! :( igaz eddig nagyon rágörcsöltem, lehet, hogy ez volt a gond. Nem tudom melyik a rosszabb: várni vagy belevágni???
2013. ápr. 2. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még nagyon korai.Az orvosok általában minimum egy év türelmi ídőt tanácsolnak.Mi tavaly szeptember óta próbálkozunk.A ciklusommal minden rendben,és most vagyok 6.hetes.Sajnos nem tökéletes minden,így még lehet izgulni.Szerintem még korai orvoshoz menni.
2013. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne parázz rá! Nekünk az első gyerek első hónapban megfogannt, most 28 hónapos.Tavaj eldöntöttük,jöhet a kistesó,pont 2 év lesz köztük meg is fogant a 3. hónapban és a 7.-héten elkezdtem vérezni,8 hetesen missed ab. Februárban jelentkeztünk a dokinál,hogy azóta sem jön a baba.Hormonvizsgálat volt minden eredményem okés volt.Erre mondta a doki,hogy akkor el kellene kezdenem egy hormonkúrát,amivel a tüszöket serkentik hogy megrepedjenek így nagyobb az esélyünk. Erre én: esélyes az ikerterhesség? Ès mondta a dokci hogy bizony.Na ehhez én puding vagyok,hogy másodiknak megko káztassam az ikreket. :O

Ìgy eljöttünk,hogy nem használunk semmit,lesz ami lesz ezt az évet rászánjuk és ha jönni akar jöjjön magától.Ès láss csodát!7 hetes terhes vagyok.:) Reméljük minden rendben lesz ezúttal. Azért ìrtam le ami velünk van-volt,mert nem akartam soha megé

2013. ápr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nnnah... 2-es vagyok csak véletlen elküldtem. :)

Szóval sosem akartam megérteni hogy nem lehet rágörcsölni ha egyszer akarja az ember azt a csöppséget. Hát ìgy. Próbàld meg kicsit lazábbra venni,mások évekig jàrnak lombikra.Esetleg használj lh tesztet.

Bocsesz ha sok voltam,csak bìztat.i szeretnélek. :)

2013. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szívből gratulálok a babához, és jó egészséget mindkettőtöknek! Akkor is ezt javaslod, ha nekem hosszabbak a ciklusaim (gyógyszer előtt 30-32 nap körüli volt, most is átlagba megvan ez, de van amikor közelít a 40 naphoz is, )? Ez persze nem feltétlenül jelenti hogy gond lenne...
2013. ápr. 2. 21:19
 5/12 A kérdező kommentje:
2.nek is nagyon köszönöm! Nem volt sok, én örülök és jól esik, hogy "vígasztalni" próbálsz. Igen, sejtettem, hogy várni kellene még egy kicsit, ... igyekszem is másképp hozzáállni, mondom, hogy nem görcsölök, és lazább leszek,... picit talán jobb is, de sokkal nem (mármint lelkileg) De nagyon köszönöm a hozzászólásodat és szurkolok Neked is!
2013. ápr. 2. 21:23
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Leírom én is a történetem!Mi októberben döntöttünk úgy,h próbálkozunk!elmentem nődokihoz egy rutinvizsgálatra,aki megállapította,h PCOm van,de próbálkozzunk nyugodtan lehet h nehezebben sikerül majd,de nincs kizárva,h simán összejön!Januárig bírtam és gondoltam bepróbálkozom visszamegyek hozzá!Amikor említettem
2013. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
neki,h 40.naposak a ciklusaim azt mondta,h kezdjük el a kivizsgálásokat!Elküldte a párom urológushoz,engem pedig 3. és 21.napi hormonvizsgálatra!Két eredményem is kicsit magasabb azt mondta(de én ebbe nem nyugodtam bele)nyomozni kezdtem és kiderítettem,h az endokrinológusok jól értenek a hormonokhoz!Így elmentem egyhez!Ő azt mondta h nem vészes a PCOm,de ír fel rá gyógyszert,mert h ez vszínűleg nem sima PCO,hanem IR(inzulinrezisztencia)is!Így most azt szedem!3 héttel ezelőtt vtam UH-on, ahol kiderült,h ebben a hónapban(ha csak egy későbbi peteérésem nem volt,mármint az UH után)nincs peteérés!Nagyon elkeseredtem,mert előtte meg olyat látott ami nem repedt meg!Szval most ott tartok h vnap kellett vna megjönnie,de nem jött csak barnázás már előtte 2nappal,aminek úgy néz ki most vége!Ezzel az a baj h a menzesz 2.napján kellett vna elkezdenem a Clostyt,amivel tüszőt érlelnénk!De mensi sehol,teszt(mai)negatív!Száz szónak is egy a vége!:)Az én dokim is azt mondta mikor megkérdeztem,h 1 év a várakozási idő!de lehet h nálad is vmi hasonló dolog van mert hát lássuk be nem rövidek a te ciklusaid sem!Szval én azt mondom egy próbát megér!Én ha újra kezdeném akkor is így csinálnám!:)Sok szerencsét!Bocsi,h ilyen hosszúra sikeredett!:)
2013. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Időzítitek az együttléteket? Vezetsz görbét, használsz LH tesztet, vagy csak védekezés nélkül próbálkoztok?

Ha az utóbbi, én áttérnék az említett módszerek valamelyikére. Ha fél év után úgy sem jön baba, kérnék egy hormonszintet legalább, meg apajelöltnek egy vizsgálatot.

2013. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy hány évesek vagytok. Ha a 30-as éveitek elején jártok, akkor adjatok még magatoknak néhány hónapot. Én 38 vagyok,3. próbálkozásra összejött a baba, még csak most fogok dokihoz menni. :))) Ha nem jött volna össze, még fél évig bőven próbálkoztunk volna, pedig nekünk már nem olyan lényegtelen tényező az idő.
2013. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindketten 28 évesek vagyunk, tudom, hogy nem vagyunk nagyon idősek... viszont az elejétől hőmérőzök, mindig szépen kirajzolódott, hogy mikor volt ovuláció és nagyjából mindegyik hónapból akörül is voltunk együtt. Ezért gondoltam, hogy vagy lelki vagy egészségügyi a gond! :(
2013. ápr. 4. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!