Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes babázás időszakában...

Érdemes babázás időszakában főiskolára járni (ha majd felvesznek, ha majd jelentkezem) vagy ez az időszak inkább csak a babázásről jó, ha szól?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok
2008. aug. 12. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok ismerősöm van,aki baba mellett csinálta meg a sulit és rendkívül kimerültek,türelmetlenek.Nagyon fontos az első 6 év a gyerekek életében,az első 1-2 év pedig leírhatatlanul fontos,meghatározza az egész életüket.Gondolj bele milyen sok erő-energia kell ahhoz,hogy vizsgaidőszakban a babáddal legyél,játssz vele.Ő még kicsi,nem érti,hogy anya miért tűnik el vagy miért nem vele foglalkozik.Mindemellett van akik csinálják a sulit,el is végzik.
2008. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem a fősulit, hanem a középsulit csinálom baba mellett, ami nem ugyan az, de nem nehéz. Amikor a fiam született októberben, abban az évben iratkozam be levelezős gimi 11. osztályába, mert még nincs érettségim. 8 hónapos gyerek mellett tettem idén előrehozott érettségit, de őszintén szólva nem volt nehéz, és mondom ezt úgy, hogy mindkét tárgyból 90%-os lett az eredményem, a szóbeli maximális pontszámmal, és még dicséretet is kaptam érte. És nem érzem úgy, hogy elhanyagoltam volna a fiam. Néha nehéz, de megéri. A főiskola persze teljesen más, de azt is meg lehet oldani, és minél többet tud az ember, annál többet ér. És ami még fontos, szerintem amíg te tanulsz, az egy remek lehetőség az apukának, hogy ő is kivegye a részét, mind a kötelességben, mind az örömteli pillanatokban.
2008. aug. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól is függ, hogy mennyi segítséged lesz. Pl. apuka tud-e foglalkozni addig a babával, amíg te tanulsz vagy a házimunkában tud-e valaki (nagyszülők) segíteni, hogy a szabadidődet inkább a babával töltsd.
2008. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én 4 hónapos kisfiam mellett csinálom a sulit, nem megyek minden nap csak hetente 2 hetente 1 szer,az osztálytársak is segítenek, jegyzetek...stb. és meg tudom csinálni mindenből 3 ra vizsgáztam ez nekem bőven elég, most jön az utolsó évem és ezt is igy fogom megcsinálni szerintem meg lehet és mellette ugyanugy tudok a kicsivel is foglalkozni, de te tudod hogy mennyit birsz. sok sikert
2008. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az első kisfiam 4 hónapos volt mikor elkezdtem a főiskolát. az első 3 évünk azzal telt, hogy a konzultációs heteket anyukáméknál töltöttük. Ők vigyáztak a kicsire. Én tülök autóztam, buszoztam a főiskolára, mai napi 90 km oda-vissza út volt. amikor vizsgákra készültem férjem segített. Szerencsére a vizsgaidőszakok és vizsgák egybe estek azzal amikor ráérősebb volt a munkahelyén. volt,hogy éjjel tanultam míg ők aludtak. A szakdolgozatot is meg tudtam írni időben.

Szóval ha van segítséged akkor könnyebb. Én sajnos itt ahol lakunk csak a férjemre számíthatok. anyósék szó szerint beszámíthatatlanok. Most már anyósnak erről papírja is van. Szóval nem lehet rájuk bízni a gyerekeket.

Nekem másod diploma volt nem viselt meg úgy mintha első lett volna. Jó volt eljárni valahová a gyerkőc mellől.

S nem lett ez által kevesebb a kapcsolatunk. S anyukámékkal is tök kiegyensúlyozott a gyerek. Most épp ott nyaral és nem akar haza jönni.

Szerintem ha nagyon akarod és van segítséged vágj bele. Ha nagyobb lesz szerintem nehezebben állsz neki te magad tanulni, ha épp neki kell segíteni vagy vele foglalkozni.

Nekem ez a 3 év nagyon szép időszak volt minden nehézsége ellenére.

Most 6 hónapos a kicsi és megint szeretnék mellette tanulni. De még nem tudom hol és mit. Amit terveztem még nincs róla biztos információm.

2008. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, mennyit kell utazni, meg mennyi idős a pici. Nekem 8 hónapos lesz a pici, amikor elkezdem a sulit újból. Addig majd a nagyszüleinél lesz, majd pedig a bölcsiben. Szerintem fontos, hogy az anya is tanulhassaon, valami mással is foglalkozhasson, ha van kedve és ereje hozzá. Különben az sem biztos, hogy vissza tud kerülni munkahelyre, vagy a munkahelyre. Éppen erről szólnak a szociális intézkedések is. Csak jó lenne, ha újra gyes mellett tandíjmentesség lenne....
2008. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én távoktatásban kezdtem el a sulit akkor, amikor a nagyobbik 3 éves volt. A kicsit az első év után szültem. Szerintem semmi gond nincs a pici melletti tanulással, sőt hasznosan töltöd a gyes-en töltött idődet, szellemileg a topon maradsz. Ha visszatérsz a munkaerő piacra, akkor is pozitív lehet, ha mondod, hogy te nem egyszerűen otthon voltál 3 évig, hanem hasznosan, tanulással töltötted az időt.

Szóval vágj bele bátran.

2008. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!