Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » TSH értékem szerintem magas a...

TSH értékem szerintem magas a teherbeeséshez (3,4). A doki szerint rendben van. Kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés
Endo doki nincs a környékünkön, belgyógyásztól is kérhetem,h írjon fel gyógyszer, h lejjebb menjen az értékem? Vagy milyen természetes dolgokkal lehetne csökkenteni?

2013. ápr. 4. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyit mértek legtòbb.Az endoki szerint jò az érték.Hiába hajtogattam neki hogy 1 körüli érték kell.Azzal rázott le, ha teherbe esem, akkor fogják figyelni az értéket.Azòta sem lettem terhes, megint eltelt fél év.Most Gyulára megyek meddőségi rendelésre, sok jòt hallottam ròluk.:)
2013. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi volt, gyógyszert kell rá szednem (3 hónap alatt levitte 1.4-re, de még nem vagyok terhes, mert progeszteron gondjaim is vannak). Mindenképpen keress fel egy normális endokrinológust (lehetőleg magánt, mert ott jobban figyelnek), mert a belgyógyászok többségének fingjuk sincs a teherbeeséshez kellő normális hormonértékekről...
2013. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A progreszteron hiánynak milyen tünetei vannak? mert olyat se néztek nekem.
2013. ápr. 4. 20:56
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nem jó érték? Többi hormonod milyen. Házi doki is kiírhat egyébként pajzsmirigyre gyógyszert.

Én épp ma voltam dokinál 3,1 lett a tsh-m mondta, hogy amíg azt le nem viszem ne próbálkozzunk.

2013. ápr. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az nagy baj :( Progeszteronhiány: menzesz előtt sok napon keresztül pecsételek, a vérzésem is elég gyenge, túl rövid a luteális fázisom (általában max 12 nap)... Nagyon fontos, hogy nézzenek neked egy TELJES hormonsort a következő napokon: 3., ovuláció körül, és ovuláció után egy héttel (ez 28 napos ciklusnál a 21.). Nézni kell: FSH, LH, ösztrogén, progeszteron, prolaktin, tesztoszteron (illetve t3, t4, ezek pajzsmirigyértékek, és csak 30 naponta lehet nézetni tb támogatottan).
2013. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál voltál?

Kérhetem a háziorvost h írjon fel gyóygszert annak ellenére, h határértéken belül van az eredmény? Nem fog elküldeni a ....-ba?

2013. ápr. 4. 21:10
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Erre gyogyszer kell! Igy nem fog jonni a baba. Es ha mar egy hiba kiderult, en ezt rakatnam rendbe a tovabbi kivizsgalasok elott - igy is tettem, jott is a baba! A nodoki azt mondta 3,6-ra hogy jo, nem tudtam, hogy nem, es nem jott a baba. Veletlenul jottem ra, hogy ezzel lehet gaz, endodokihoz mentem, akkor mar 4,5 volt. Gyogyszet 3 honap alatt levitte 1,62-re, amikor ezt mertuk, teherbe is estem. Sztem menj utana!!!
2013. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
Korosztalyos hatarertek 2,5! Ezt esetleg mond meg neki, ha el akar hajtani. Ha hitetlenkedik, mond meg, nezzen utana! Az endodokim a leleteimbe mindig leirja, hogy ennyi a korosztalyos hatarertek. A 3,9 az oregasszonyokra vonatkozik. PM-alulmukodes tunetei: meddoseg, hizas, hajhullas, haj- es borszarazsag, alacsony vernyomas, kedvetlenseg, lassusag, depresszio, fazas... Hivatkozz a tunetekre, ha valamelyik illik rad. Ha ez sem hatja meg, hivd fel a figyelmet a hosszutavu szovodmenyekre: sulyos depresszio, szivbetegseg - kerdezd meg, miert nem akarja megelozni! Mindenesetre addig keress orvost, ameddig nem talalsz olyat, amelyik kezel! Remelem tudtam segiteni.
2013. ápr. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

Ha a nődoki nem hajlandó gyógyszert adni,akkor megpróbálkozom a háziorvossal.

Viszont ahogy vki leírta a progeszteron hiány tüneteit, 1-2 illik rám. Remélem ha ezeket elmondom, legalább elküld hormonsort nézetni.

Nem is értem, h miért nem nézette meg. miért úgy kell kikönyörögni mindent egy dokitól?

2013. ápr. 4. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért van akkor 4-ig a normál tartomány? Nemrég voltam laboron, nekem 3,1 egyszer már összejött a bébi, de sajna elvetéltem. Nem mondta senki, hogy ezt kezelni kéne, most kicsit megijedtem...
2013. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!