Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha alacsony a testhőm, akkor...

Ha alacsony a testhőm, akkor az azt jelenti, hogy biztos nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

Hőmérőzök, és a testhőm szinte folyamatosan 36.1 - 36.2 körül van. Szabályosan mérem, mindig ugyanakkor, nyelv alatt. Elvileg már lennie kellett volna peteérésnek, de nem mozdult a hőm. Az mit jelent, ha a ciklus második felében is alacsony a hő?

És úgy tudom, a terhesség egyértelmű jele a magas testhő. Akkor én tuti nem lehetek terhes most? A hőből lehet erre következtetni vagy ez nem mérvadò?


2013. ápr. 6. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy link:) így a legegyszerűbb

[link]


Amúgy a magas hő nem egyértelmű jele a terhességnek. Peteérés után mindig felmegy a hőd, és menstruáció előtt nem sokkal vagy alatta megy vissza az alaphődre. Ha már több mint 18 napig magas a reggeli hőd akkor az már utalhat babára:)

Mióta hőmérőzöl? Hanyadik napon vagy? Nem mindenkinek van középidőben az ovuja.

2013. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Ha a ciklusod alakulását egyáltalán nem követi a hőmérsékleted alakulása több hónapon keresztül, akkor érdemes lenne endokrinológushoz fordulni. Van olyan, hogy valakinek minimális a hőmérséklet ingadozása a ciklus alatt, de mivel ezek a folyamatok összefüggésben állnak a hormonháztartásoddal, az azért nagyon ritka, hogy egyáltalán ne legyen jele a testhőd és a ciklusod aktuális változásának. Amúgy a magasabb, és a mensi várható időpontjában is változatlanul fent maradó hőmérséklet jelezHET terhességet, de nem törvényszerű. A biztos jel a kimaradó vérzés, és a pozitív teszt.
2013. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Hát nem tudom, mit gondoljak. Belinkelem nektek a februári és az áprilisi hőgörbémet. A februári olyan szép, amilyet szerintem minden babázni vágyó nő kérhetne magának. Akkor tesztjelleggel hőmérőztem, még nem mentek élesben a dolgok a férjemmel, és nagyon örültem, hogy milyen jól fognak menni a dolgok márciustól, ha ilyen szépen be lehet lőni a peteérést. Ugyanis ADDIG elég pontos, 30 napos ciklusaim voltak, és a hőmérőzés alapján tényleg a 16. napon leesett a hőm, aztán fennmaradt, de mivel nem próbálkoztunk, 14 nap múlva meg is jött.

Itt a februári görbém:

[link]


Márciusban elkezdtünk élesben próbálkozni, én meg nem mértem a hőmet, mert nem akartam nagyon ráizgulni (hajlamos vagyok ilyesmire). Viszont valami történt, bár fogalmam sincs, hogy mi, de felborult a ciklusom, és 30 nap helyett 20 napra jött meg a menzeszem.


Az is hozzátartozik, hogy ezelőtt mindig úgy kezdődött a menzesz, hogy majd egy hétig barnáztam, és csak utána jött meg (a 30 napot mindig a vérzéstől számoltam, nem a barnázástól). Tudom, hogy ez leginkább progeszteronhiányra utal, és végre most, kb fél év rimánkodás után elküldött a nődoki hormonmérésre. Március 21-én, a menzesz 3. napján (19-én kezdődött, csak ez lemaradt az áprilisi görbéről) voltam először, és most, április 9-én kellene mennem a 21. napi progeszteron mérésre. De ha most is megjön 20 napra a menzeszem, akkor nem tudom, mit fogunk csinálni...? Akkor mit lehet tenni?


Nagyon piszkálja a csőröm a progeszteron hiány lehetősége. VISZONT, márciusban, hogy 10 nappal korábban jött meg a mensim, az volt az első olyan hónap már majd egy éve, hogy nem barnázással kezdődött, hanem szabályosan a görcsökkel, vérezgetéssel, és másnap jött is az erős vérzés. Szerintetek ezt hogyan kellene értelmeznem? Jelent valamit?


És most mire számítsak? Meg fog jönni megint 20. napra? Olyan szép, hibátlan 30 napos ciklusom szerintem nem lesz, mint volt februárban. Ha olyan lenne, tegnap kellett volna leesnie a hőmnek, most pedig már fent kellene vidámkodnia 36.7 környékén, ehhez képest, napok óta 36.1. Nem értem :(


Van valami ötletetek, tanácsotok? Mire számítsak?

Az endikronológus szerintem totál kiesik. Kisváros ez, szerintem csak kórházba tudnék menni, de oda nem mehetek, mert az állásommal játszanék. Így is örülök, mint majom a farkának, hogy találtam egy nőgyógyászt, aki hajlandó munkaidőn kívül is fogadni, illetve pl a hormonméréses teszteket soron kívül elintézi nekem, és így csak 1-2 órákat hiányzom a munkahelyemről. Ennyi, még neccesen, de belefér. Ennél többet nem járhatok el melóból :(


Bocsánat a sok kérdésért, remélem, lesz türelme valakinek válaszolni :(

Ja, igen, az áprilisi görbe, eddig:

[link]

2013. ápr. 6. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne izgulj, nem vagyunk gépek:) nincs két egyforma hónapom nekem se, mióta próbálkozunk. Eddig nekem volt már 13. napon és 17. napon is az ovum. Elvileg jó időben is vagyunk együtt, eddig mégis semmi. Nem olyan egyszerű összehozni egy babát mint ahogy gondoltam az elején:) és bizti bekavar, hogy az ember akarva akaratlanul erre gondol. Ha meglesznek az eredményeid a dokinál, majd kiderül tényleg van-e a háttérben valami probléma, vagy nincs. Tény, hogy a rágörcsölés se tesz jót. Nyugi minden rendben lesz, és nemsokára babázhatsz:) Addig is élvezd ki, hogy csak ketten vagytok még egy kis ideig:) (ha első baba:))

Még bőven lehet ovud ebben a hónapban is, barátnőm mensije előtt esett teherbe (azt hitte akkor nem lehet:) és mégis:)

2013. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Szia. Ne aggódj, bármikor teherbe eshetsz...Én vagyok a legjobb példa rá...én pl. mensi alatt maradtam terhes. Sosem fogunk papír forma szerint működni. És szerintem már sokan azért nem maradnak terhesek, mert rágörcsölnek. Mérik a hőt, az ovuláciot figyelgetik tesztekkel, és már a nemi élet másnapján tudni akarják terhes maradt e...ez így nagyon nem jó...hagyni kell mindent hogy menjen magától...és hidd el a szervezeted tudja a dolgát!!! Élvezd az együtt léteket, az a gyermek tudni fogja mikor szeretne leszületni. Régen nem volt ilyen lehetőség, szültek is a nők nem is és nem is két babát...és sose figyelgették magukat.

Szurkolok neked hogy mielőbb babázhass!!!

Üdv egy 5 lányos anyuka :D

2013. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!