Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Debrecenbe Volt valaki genetik...

Debrecenbe Volt valaki genetikai vizsgálaton alacsony AFP miatt?!? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nekem 0,56 lett az AFP eredményem és a dokim Debrecbenbe küldött genetikai vizsgálatra. Igaz nállunk itt Szolnok megyében az AFP érték 0,4-2,5 ig jó és nekem ez alapján jó lett... csak itt a doki 0,7 től fogadja el! A 12. uh vizsgálatom jó volt, orrcsont látható és a többi méretek is rendbe voltak! Ezt még a védőnő is megerősítette! Családban se az én részemről sem a párom részéről nem volt semmiféle genetikai vagy más betegség! Szerintetek van miért félnem? Nektek hogy zajlott egy ilyen vizsgálat? Kedden megyek Debrecenbe a vizsgálatra!! Minden tapasztalatra kíváncsi lennék!! Köszönöm!

2013. ápr. 6. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:

heló

én debreceni vagyok,igen a klinikára kell menni majd.


egyébként annyira lejárt lemez az afp hogy csak na,

ne izgulj ezen annyira,nagyon meg tudják ijeszteni a kismamákat.

sokszor kiderült hogy hiába volt 1-2 szám eltérés,mégis makk egészséges lett a baba.

2013. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lues ***** válasza:
Mintha magamat hallanám! Nekem 0,69 lett az AFP-m és én is Szolnok megyében lakom, én is Debrecenbe lettem küldve. Leadod a beutaló, utána behívnak uh-ra, ahová a párod is bemehet, kivetítve nézhetitek a picit. Irtó jó élmény. :D Utána kint vártok tovább, hogy az 5-ös vagy 6-os rendelőbe behívjanak elbeszélgetésre, ahová ugyancsak bemehet veled a párod. Tőlünk megkérdezték, hogy egészségesek vagyunk-e, utána közölte, hogy ha beleegyezek a magzatvízvételbe, akkor most vért vesznek tőlem és egy hét múlva vissza kell menni, hogy levegyék a vizet. Én nem kértem a magzatvízvételi lehetőségből. De elmondta a hölgy, hogy már nagyon elavult az AFP vizsgálat és ne is vegyük figyelembe az eredményt. Ne aggódj, nagyon aranyosak. Majd beszámolsz, hogy neked mit mondtak? Csak azért vagyok kíváncsi, mert a dokim állította mikor visszamentem hozzá az eredménnyel, hogy a vért mindenképpen le kellett volna venniük. Valamit nagyon félreérthettem, mert biztos, hogy nem ezt mondták. Én meg tudom, hogy mit mondtak, nem vagyok hülye és nem csak én hallottam. :)
2013. ápr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oksa megírom! Kedden megyek majd! Igen máshol is olvastam hogy a doki nem hitte el, hogy vért nem vettek le, csak akkor ha magzatvizet is vesznek! Amúgy utána olvastam és ott is úgy volt írva hogy uh és vérvétel és ha ezek nem jók akkor a magzatvíz vétel!!! Magzatvíz vételt szerintem én sem vállalnám be... csak kockázatos!! Jajj amúgy neked (2. válaszolónak) jó lett az uh és egészséges a babód??
2013. ápr. 6. 18:56
 4/5 Lues ***** válasza:

Eljött a nap! Remélem minden rendben lesz, gondolok rátok és várom az eredményeket! :) Bár biztos, hogy minden rendben lesz! Nekem az uh-n mindent rendben találtak, a szonográfus hölgy mosolyogva közölte, hogy a mai napon nincs beteg baba, mindenki egészséges. Utána megmondta, hogy kisfiú lesz a babó. :D Tegnap voltam újra dokinál meg védőnőnél. Mind a ketten rendben találtak mindent. Szerencsére! Sőt, a védőnő megerősített abban, hogy nem vagyok hülye, mert vért tényleg csak akkor vesznek ha beleegyezek a magzatvízvételbe. Megnyugodtam, hogy akkor csak nem vagyok hülye!!! :D

Egyébként azt mondják, hogy ha 12. heti uh-n minden rendben volt és az ottani uh-n is rendben találnak mindent, akkor nem szükségszerű a magzatvízvétel, persze ha még 30 alatt vagy.

2013. ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hazaértünk! Volt uh-om, utána ugye bementem tanácsadásra! Uh alapján minden rendben találtak egészségesen fejlődik a pici! Tőlem vettek vért, de nem mondták, hogy akkor kell magzatvízvétel! Azt mondták csak, hogy ha nem jó a véreredményem akkor majd a továbbiakat megbeszéljük! Jövőhét hétfőn kell visszamennem az eredményért! De a genetikus mondta, hogy mivel fiatal vagyok 25 alatt, előző leleteim is jók, mostani is és a családba se fordult elő probléma se nálam se páromnál, így nagyon kevés az esély a betegségre! Ha jól emlékszem valahogy 1% körül mondta.. mondjuk csak pár dologra emlékszem mert olyan ideges voltam...
2013. ápr. 9. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!