Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheleses cukor vizsgalaton...

Terheleses cukor vizsgalaton alacsony cukor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam terheleses cukron es borzaszto roszul lettem. lefektettek, vernyomast mertek, szokasos aztan jobban lettem. Azt tanacsoltak hivjam visza oket az eredmeny miatt ( mivel a vernyomasom jo lett valoszinu a cukrommal lett gond) es az eredmenyem ehgyomorra terheles elott 4,7 lett terheles utan pedig 3,2.

Nagyon meglepett hiszen inkabb magas szokott neha lenni a cukrom, igy erre nem szamitottam. Dokihoz jpvoheten megyek. Van akinek hasonlo lett? Kellett valamire figyelni? Etkezes stb? Vagy ne is foglalkozzak vele?

25+1 hkm


2012. dec. 11. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Nekem is először 4.7 utána pedig 3.9lett azt mondta a védőnőm ezzel nincs semmi gond!
2012. dec. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Én állandóan édességet falok (sajnos) így nagyon féltem, hogy milyen lesz az eredményem, azt hittem már rég cukrossá ettem magam. Ehhez képest a terhelés előtt 3,85 volt utána pedig 3,53. Én már voltam azóta dokinál is, védőnőnél is, de senki nem foglalkozott a dologgal, nem mondtak semmit, amire oda kéne figyelnem. Rosszul mondjuk nem lettem a vizsgálatkor. :)

30hkm

2012. dec. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
túlpörög az inzulinod, az viszi le a cukrot. Diétát kellene tartanod szerintem (CH), de minden esetre ne egyél cukrosat, a kenyeret cseréld le teljes őrlésűre, korpásra vagy grahamra.
2012. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez gond! Nekem is ez volt, a terhelt cukor beesett az éhgyomri alá, és azt mondták, ez inzulinrezisztenciára utal! Inzulinértéket nem néztek? Ilyenkor a cukorra túllő a hasnyálmirigy, és több inzulint termel, mint kéne, ezért kevesebb a terhelt cukor. Amit tehetsz: csökkentsd a szénhidrátbevitelt, és az is inkább lassú felszívódású legyen (fehér kenyér helyett tönkölykenyér, sima cukor helyett nádcukor stb.). Sajnos sok orvos nem foglalkozik vele, merthogy határértéken belül van, így pedig kifejlődhet cukorbetegség, mert a hasnyálmirigy egy idő után kifárad!

Üdv: egy EÜ-s

2012. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom az informaciokat es a tanacsokat mindenkinek! :)
2012. dec. 11. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!