Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt olyan, aki nem vette...

Volt olyan, aki nem vette észre az első 3 hónapban, hogy terhes? Milyen mértékben nő ilyenkor a pocak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Van. És ilyenkor még sok esetben egyáltalán semmi nem látszik, mert nem nő annyira. Nekem 5 hónaposan kezdett az elsőnél látszani. Aztán akkora lett mint egy hordó.


Egyik barátnőm most 18 hetes terhes, és 12 hetesen derült ki, hogy az, gyógyszer mellett maradt terhes, és csak egy sima vérvételnél mondták neki, hogy magas a HCG-je, menjen dokihoz. Így derült ki, hogy terhes. Semmi tünete nem volt.

2013. ápr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ,hányadik terhesség.Elsőnél semmi nem látszott 5 hónapig,másodiknál sem,harmadiknál azonnal látványos volt.Mindháromnál tudtam már az 5.-6. héten,hogy baba van.
2013. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötözködni akarok, de hcg-t mióta néznek rutinszerűen, "sima vérvétel" alkalmával?
2013. ápr. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudnám képzelni, főleg, ha az illetőnek nincs tünete. Én sem voltam sokáig rosszul, de mondjuk tudtam, hogy mitől van. Magzatmozgást csak a 16. héttől éreztem, a hasam csak a 20.héttől kezdett látszani. 12 hetesen még semmi nem látszott a hasamból, abszolút nem éreztem magamnak terhesnek még ilyenkor.

Azt a HCG-set én sem értem. Sima vérvételen nem vizsgálják, külön kell kérni. Egyszer kellett csináltatnom sürgősségin vérvételt, és megkérdezték, hogy a terhesség lehetősége fenáll-e, mert akkor néznek HCG szintet. Alapból nem vizsgálják.

2013. ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válaszokat adtatok, köszönöm szépen!

Még csak egy kérdésem lenne: ha ilyenkor behúzod a hasad amennyire csak tudod, azért látszik már a terhesség vagy lapos akkor is a has és semmi dudor?

Buta kérdés valószínűleg, de érdekel ez most engem. :S

2013. ápr. 7. 10:46
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
A barátnőm dietetikushoz jár rendszeresen, mert fogyózik, és ott csináltak neki teljes vérképet, mindenre. Azért szólt neki a doki, hogy menjen nőgyógyászhoz. De mondom, szedte a gyógyszert, és nem is gondoltak rá, hogy terhesség lehet, mert a hcg nem csak akkor lehet emelkedett szintű.
2013. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. 13 hetes volt már a terhességem mikor megtudtam. Semmilyen tünetem nem volt, mert fogamzásgátlót szedtem és volt megvonásos vérzésem az első 2 hónapban. Mint utólag visszagondoltam, hogyan is történhetett mindez, 1 tablettát reggel helyett késő délután vettem be. A pocakom semmit nem nőtt pedig 50kg voltam. Tüneteim voltak kb a 8. hétig: fejfájás, émelygés a felmosórongy szagától, heves szívdobogás, és állandóan szédültem. Mivel anno pánikbeteg voltam azt hittem újra előjött mert ugyanilyen tüneteim voltak. Nagy vonalakban ennyi.(már 1 éves a lányom)

Mivel sejtelmem nem volt arról, hogy terhes vagyok nem húzogattam be a hasam...de miért tetted fel ezt a kérdést kedves kérdező?

2013. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljes vérképben nem szerepel a HCG szint, azt kérni kell. SŐT, elvileg háziorvos sem kérheti ezta vizsgálatot, CSAK szakorvos.

egy kórházi laboráns

2013. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De fura, én nem is hittem, hogy van ilyen.


Azért írtam ki a kérdést mert február elején volt egy halvány pozitív tesztem, pár napra rá 'megjött', 1-2 napig tartott, irtó kevés volt. Csináltam még két tesztet rá 1 hétre, azok negatívak lettek.

A következő menstruációm nagyon erős volt, nem szokott ilyen mennyiségben jönni nekem, mint akkor. Most meg már több mint egy hetet késik és semmi jele, hogy megjönne. Azóta nem volt szexuális kapcsolatom, tehát ha valami lenne, az a január közepétől ott lenne...nem hiszem, de mégis...

Ja és azóta, vagyis február eleje óta szurkál jobb oldalt a petefészkem, néha jobban, néha kevésbé. Oda ágyazódott be amúgy a "baba" ami a pozitív tesztet produkálta, mert éreztem. Ugye nem lehetek terhes? :S

2013. ápr. 7. 21:34
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A petefészkedbe nem ágyazódhatott be, max. a petevezetékedbe, de akkor most nem írkálnál itt.

Kizárt, hogy terhes legyél.

2013. ápr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!