Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy butaság amit...

Lehet, hogy butaság amit kérdezek, de ha ovulációs tesztet szeretnék használni, akkor amikor az pozitívat mutat, az azt jelenti, hogy biztos, hogy lesz is ovulációm?

Figyelt kérdés

Tehát ezzel ki tudom zárni, hogy nincs peteérésem? Ugyanis elég hosszúak a ciklusaim.

Ja és olyasmit is olvastam, hogy a ciklus végén a terhességet is kimutatja? Ez igaz?


2009. szept. 22. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mutatja biztosra az ovulációt.


Az ovuteszt az LH hormon megemelkedett szintjét tudja kimutatni. Ez az a hormon, ami 36 órán belül kiváltja a tüszőrepedést az esetek döntő többségében, de ez nem 100%.


Ciklus végén lehet jóstesztelésre használni: több napon át tesztelsz vele, és ha a második csík erősödik, akkor "valószínű" a terhesség, de nem biztos. Ez elég drága és sokkal bizonytalanabb tesztelés, mint a terhesteszt, én nem folyamodnék hozzá.


Elmélet: [link] Olvasd végig!

2009. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, amivel biztodra tudsz menni, az a hőmérőzés. Az egyértelműen megmutatja, hogy volt-e tüszőrepedésed, vagy sem, de csak utólag.
2009. szept. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!