Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abban az esetben, ha megszűnt...

Abban az esetben, ha megszűnt a biztosításom otthon (nem Magyarországon élek), és a választott otthoni nőgyógyászomnak nincs magánrendelése, csak sztk-s, elláthat valahogy?

Figyelt kérdés
Hozzá szeretnék járni, eddig is oda jártam, vár is vissza.
2013. ápr. 9. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, de a kórháznak ki kell fizetned a számlát.
2013. ápr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be kell menned az alehba, ott kérni kell csekket, és fizetheted maga d után a biztosítást!
2013. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
APEH -ban adnak csekket.
2013. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, menj be a NAV-hoz (régen APEH, vagyis adóhivatal), ott kell kérni, hogy magad akarod fizetni a TB-t. Ők adnak csekket, ez havi 6600 Ft. Ha nincs fizetve a TB-d, akkor a kórház utólag kifizetteti az igénybe vett ellátásokat, a szülést is. Mivel kismama vagy ellátnak, de a szülés után küldhetik a szaftos csekket, ha nincs TB-d.
2013. ápr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy megszűnt a biztosításod, Magyarországon a tb kötelező, maximum nem fizeted. El fognak látni, ha nem kérsz csekket, majd a NAV fog küldeni, hogy fizesd be az elmaradásod.
2013. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És magát a szülést nem fizettetik ki veled, csak az elmaradást.
2013. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó 2 vagyok, ne haragudj, elnéztem. Akkor neked nincs is bejelentett lakó vagy tartózkodási helyed az országban?

Persze, ha nincs, akkor nem kell tb-t fizetned és ha csak nincs valami spec biztosításod vagy egyezmény a 2 ország között, akkor fizetned kell a szülés árát.

2013. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van otthoni bejelentett lakcímem. Köszi a válaszokat! Megkérdeztem közben, és azt mondták, h amíg otthon vagyok, fizessem magam után, és ellátnak.
2013. ápr. 10. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!