Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kicsit összetett a kérdés, de...

Kicsit összetett a kérdés, de Ti olyan ügyik vagytok! Szoptatok, tervezzük a következő babát, volt egy "feltételezett vetélésem" és a TSH-m 3,97. Írnak rá valamit? Kaptam Clostylbegit-et vérvétel előtt.

Figyelt kérdés
Mostanában sokat voltam beteg és a háziorvostól kértem beutalót pajzsmirigyprobléma gyanúval. Ebből lett a TSH eredmény. Előző hónapban a panaszaimra a nődoki írta a Clostyt, amit még nem szedtem be, mert még nem álltunk le a szopival.
2013. ápr. 15. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ilyen tsh ra mindenképp szedned kéne L thyroxint, nem clostylbegytet úgy értem az a tsh-t nem fogja megoldani viszont még jópárszor elvetélhetsz miatta :(( A pajzsmirigy alulműködés miatt:(

Nekem most (terhesen) 2 es a tshm, most emeltek a gyógyszeremen 75-ről 100 ra.

2013. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, az egységes érték 4,2 de aki terhes vagy babát szeretne 1 és 1,5 között szeretik a TSH-t látni az orvosok! Úgyhogy biztosan kapni kell rá gyógyszert és kezdő adagként a 6,797-re az 50-est kaptam de valószinű feljebb emelik majd!
2013. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De melyik dokihoz menjek? Háziorvos vagy nődoki? Egyikkel sem vagyok olyan viszonyban, hogy "meggyőzzem" a saját igazamról, vagyis amit a neten olvasok, hogy 2 alatt kellene lennie.. sokan írják itt a GYK-en, hogy még az endodoki sem ír fel nekik gyógyszert. De hát ez hihetetlen, hogy ennyire nem képezik az orvosokat!!!! Nem????
2013. ápr. 15. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok szerencsére nekem a háziorvosom normális így ő írt beutalót és az sztk endokrinológiára mentem (felénk 2-3 hó előjegyzés van és a gyógyszer sem olyan hogy egy pár nap alatt már hat is hanem hetek hónapok kellenek mire beáll a normál szint). De ha nem írt volna beutalót akkor magán endokrinológushoz fordulok, az biztosan nem bagatellizálja el a kérdést.
2013. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát megoszlanak a vélemények... Az első babámat 3,56 TSH értékkel hordtam ki, nem szedtem gyógyszert. Terhes lettem. kész. minden ment simán.

Most a 2. gyerkőcöt tervezzük. Elmentem vérvételre 6,1 TSH volt, mivel tavaly nyáron volt egy vetélésem megnézettem a hormonokat.

Most Lthyroxint szedek napi 50 mg-ot. Két hónap alatt lement az érték 3,4-re. Most itt tartok.


Én csak azt nem értem, hogy az első terhességemnél nem is foglalkoztak a 3 feletti értékkel, most meg nem sikerül a baba...


Várok még 1 hónapot ha addig sem jön össze, újabb vérvétel, lehet emelni kel az adagot.

2013. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ez egy kicsit mas. Ha kisebb az erteked mint a normal akkor tulmukodik es fogysz, nem igazan tudsz hizni es ha elindul a pajzsmirigy lebenyed akkor befele fog noni, fulladni fogsz. Nekem volt 14-es ertekem is es nekem alulmukodik. En hizok es napi 800 kaloriat eszek hogy ne hizzak 3 eve egy grammot se fogytam. Nekem ha elindul a pajzsmirigy kifele fog dagadni. Closti szedtem mert pajzsmirigyeseknek nincs peteeres, teherbe estem vegre 2 ev utan egy nyomorult peteeresrm se volt teszt szerint se es homero szerint se. Na :) most 11 hetes vagyok duphastont kell szedjek hogy ne veteljek el. En szedtem a thiroxint de azt hittem meghalok. Az osszes mellekhatada kijott a szivem majd kiugrott nyugalmi allapotban 140 volt a pulzusom,ejjel keltem fel oldali zsibbadasra, bizsergett a kezem stb. a veseim kezdtek besokalni napi egy pisiles volt max azt mondtak mellekhatas miatt kell mas gyogyszert is szedni... Na mondom persze 23 evesen 2 eves gyerek anyjakent egy marek gyogyszerrel indulok reggelente. Abbahagytam egyik naprol a masikra olvasgattam a neten pm betegek etkezeset es most 5,7es a pm. Nem megyek endodokihoz meg igy terhesen se csak ha sokat emelkedik az ertek. Nagyon jol kordaban lehet tartani ha figyelsz magadra es nem feltetlen kell gyogyszer.
2013. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!