Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet hogy két viszonyla...

Mitől lehet hogy két viszonylag egyszerű teherbe esés és terhesség után TSH gondok és rendszertelen ciklus?

Figyelt kérdés
Van egy 3,5 és egy 1 éves gyerkőcöm. Mindkettő természetes úton fogant, mindkettőre kb 5-6 hónapot vártunk csak mire összejött. Most szeretnénk még egy babát mert nem akarunk nagy korkülönbséget. De voltam vérvételen és a TSH-m 4,59 a háziorvosomnál voltam ő azt mondta hogy majd néhány hónap múlva menjek el megint. Nőgyógyásznál még nem voltam. Mindemellett a ciklusom is rendszertelenné vált. Régebben 29 naposak voltak, ha szedtem fogamzásgátlót, ha nem sosem késett max 1-2 napot. Most viszont van hogy 30, 24, 35, 32 napokra jön meg. Szeretnénk babát. Járt már valaki így?
2013. ápr. 15. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én TSH-m 5,190!!! és teherbe estem az első próbálkozásra. Nem kellett eddig gyógyszert szednem rá, de most, hogy tudom, hogy terhes vagyok, megyek holnap megbeszélni a dokival, mi legyen. Nekem is rendszertelen a ciklusom:) Van egy 6 éves fiam is:)
2013. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A magas tsh val is teherbe lehet esni, csak nagy a vetélés kockázata. Az endokrinológusok babázáshoz 1-2 közötti értékeket szeretnek, úgyhogy ha aháziorvos nem foglalkozik vele mindenképp keress fel egy endokrinológust! Biztos ami biztos!
2013. ápr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! kedves első! Mennyi ideje próbálkoztatok? Hanyadik héten vagy? tudom hogy nem szabad netről diagnózist felállítani csak utána olvastam és egy picit megijedtem. Az is a gond hogy a párom mindig hulla fáradt mikor estére hazaér, igy elég ritkán szoktunk együtt lenni. Ezért jó volna tudni hogy kb mikor vannak az esélyes napok. De rendszertelen ciklus esetén nehéz eltalálni. :(
2013. ápr. 16. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért kellene előbb a ciklust rendbe tenni és a TSH-t normalizálni, mert így nehezebb a teherbe esés és nagyobb a vetélés kockázata.
2013. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az első fiammal, mikor terhes lettem, akkor semmi bajom nem volt a TSH-mal és fél év alatt estem teherbe. Akkor 2,8-as volt a TSH-m, a ciklusaim pedig sosem voltak pontosak. Nem értem, ezeket az "ideális" 1-es teherbeesős előírt értékeket, mert nekem ennyi az életben nem volt. Ma voltam a dokimnál és a jelenlegi TSH értékem mellett sem lesz gondom. Ráadásul az utóbbi néhány hónapban magától beállt 31 naposra a ciklusom (+/-1-2 nap eltéréssel) Most az első próbálkozásra sikerült ilyen "szar"(doki szerint nem szar:)) TSH mellett:DD A t4-em jó. Annyi, hogy figyelni fogják havonta és ha panaszom van, akkor soron kívül. Nyilván minden ember és szervezet más. Az a biztos, amit a Te dokid mond.
2013. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt még lehagytam, hogy az 5. héten vagyok:) Persze kicsit aggódom azért, de ki nem? Minden kismama ilyen:DD bízom az orvosomban, mindig úgy történtek a dolgok, ahogy azt megmondta. Ez azért megnyugtat:)
2013. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!