Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17 évesen terhes vagyok, hogy...

17 évesen terhes vagyok, hogy mondjam el szüleimnek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 7 hetes terhes vagyok, barátommal 4 éve vagyunk együtt, ő az első és remélem az utolsó fiu az életembe, a baba fogamzás gátló mellett fogant meg, a fogamzás gátlót 2 éve szedem, mindig ugyan azt, a menstruációm gyengült és elötte 5 vagy 6 napig menstruáltam, amióta szedtem lecsökkent 2 vagy 3 napra! Anyukámnak el merem mondani, mert ő a nővéremmel 17 évesen esett teherbe, 18 évesen szült,de ő külföldön dolgozik így tanácsot sem tudok tőle kérni hogy apukámnak hogy mondjam el apukám nagyon félt, óv, és félek hogy kiderül, abortuszra küldene, én a kicsit nem szeretném elvetetni. Ha fogamzás gátló mellett megfogant, nagyon meg akar születni:)) Tanácsokat kérnék, hogy mondjam el?

2013. ápr. 15. 13:22
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűen, semmi mellédumálással. Így lenne a legjobb. Apa ez van, terhes vagyok, pedig rendesen szedtem a fogamzásgátlót. Meg akarjuk tartani. Ennyi. Erőszakkal nem vetethetik el, csakis a te beleegyezéseddel.
2013. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
46%
csak őszintén.. hogy védekeztetek, de ő jönni akar és te meg fogod tartani, legyenek mellettetek, és fogadják el ők is :-) ne kerüld a témát, mond meg őszintén, sok sikert! És boldog babavárást!!!
2013. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
12%
Nővéred apukádtól van? Mert akkor ez a könnyebbik eset :) Hisz ő is tudja, milyen az, amikor valaki 17 évesen terhes lesz. Nyugodtan mondd meg, ha elég érettek vagytok, és támogatni is tudnak, a fiú veled marad és őrá is számíthatsz akkor nincs olyan nagy félnivalód. Anyuddal skypeon nem tudsz beszélni?
2013. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
47%

Mivel nem vagy egy felelőtlen tini,hisz tabletta mellett fogant,biztos nem fognak leszidni miatta!Hisz védekeztetek.

Szerintem ülj le apukáddal,és mondd el neki,hogy tabletta szedése mellett,sikerült teherbe esned,és ha már így alakult,szeretitek egymást,és szeretnétek megtartani!

Viszont,el fogjátok tudni tartani?Vagy a szülők segítenek?Párod hány éves,dolgozik?

Azért ezeket is figyelembe kell venni!

2013. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén, higgadtan és egyenesen. Nem kell kiabálni, hisztizni, viselkedj felnőttként, mert most gyorsan fel fogsz nőni, ha 17 évesen anya leszel. Már nem vagy tini többé. Felelősséggel nézz szembe édesapáddal. Nem vetetheti el az akaratod ellenére. Ezt tudd. Ha meg akarod tartani, megtarthatod. Az más kérdés, hogy mennyiben fog támogatni. Az első reakciója nem öröm lesz, valószínűleg. De aztán megbékél majd. Légy türelmes vele!

Sok boldogságot nektek!

2013. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
47%
Kertelés nélkül, állj apukád elé és mondd el a tényeket. De azt is gondold ki, hogy mivel támasztod alá, hogy megtartod a gyereket, hogyan fogod felnevelni és miből.
2013. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
54%
Én is 17 évesen estem teherbe!! 14,5 hetes kismama vagyok és én is fogamzásgátló mellett lettem az, szóval nem is olyan régen :) .Nagyon izgultam, amikor elmondtam, hiszen én nem akartam elvetetni, de a barátom igen. Így egyedül voltam ezzel, nem beszélve arról, hogy féltem mit szólnak majd hozzá. Miután NAGY NEHEZEN rávetemedtem a témára és elmondtam magam is meglepődtem hogy mekkora megértést kaptam, erőt és bíztatást, hogy ez az én döntésem is és hogy támogatnak mindenben. Azóta mindenki nagyon várja a barátommal együtt. Én nagyon jól jártam, de szerintem tényleg mond el az igazat, lehet, hogy nem fog örülni de egyszer úgy is megnyugszik és tiszta fejjel tud hozzátok fordulni. Kívánok Neked is sok ERŐT, minél hamarabb, annál jobb!
2013. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
40%

Még, hogy nem felelőtlenek!:D

Van félretetted pénzed? Van munkád? Esetleg gazdag a családod/barátod? Van főiskolai végzettséged?...

Egy gyerek ne akarjon gyereket!

Ezért tartunk itt ahol most... potyogtassátok csak a kölyköket! PF!

19/L

2013. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
61%
Hú az igen!! Jó felfogás! Az egy dolog, hogy nincs munkája, de nekem például szívem nem lenne elvetetni a gyereket, főleg, ha mellettem állnak. Attól, hogy az ember 17 éves lehet olyan felfogása mint egy érett felnőttnek. Ismerek olyan embereket, akiknek nem nőtt be még annyira a feje lágya mint például egy 16 évesnek. Ahhoz szerintem meg semmi köze sincsen senkinek hogy ő hogy dönt, nameg nem ilyen kommentekre van szükség. Arról nem is beszélve, hogy nem a kérdésre válaszoltál.Ha annyira felnőtt vagy ne ítélj el másokat.
2013. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
51%

Nem a felfogásáról kérdeztem a kérdezőt, hanem az életkörülményekről!

Amit te sem tudhatsz!

Figyelj, ha kenyérre nincs pénzed és segélyből élsz megszülnél egy gyereket?...

Szerintem ez gyomorforgató. Épphogy magára gondol aki ilyet tesz. Persze nem tudhatom milyen körülmények között él a kérdező, és mennyire támaszkodhat a családjára, de TI SEM a tiniket nem bátorítani kell a szülésben. Nézzetek csak vidékre. Milyen életkörülmények uralkodnak egyes térségeken?:( Szomorú...

19/L

2013. ápr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!