Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megnéznétek a görbémet? Nem...

Megnéznétek a görbémet? Nem volt ovum, ugye? És valószínűleg már nem is lesz?

Figyelt kérdés

Előző ciklusom 31 napos volt, de úgy, hogy szedtem Norcolutot és Clostilbegyt-et. Sajnos a fogamzásgátló abbahagyása után egyáltalán nem volt mensim majdhogynem 6 hónapig. Ebben a ciklusban nem szedtem semmilyen gyógyszert, csak cickafark teát ittam és terhesvitamint szedtem. A nőgyógyászom azt mondta, hogy bizakodjunk.

22. napon vagyok ma, abbahagytam az ovu tesztelést (igaz, nem mindennap csináltam, de annyira halovány volt mindig, hogy nem hinném, hogy volt ovu), illetve a hőmérőzés alapján is látszik, hogy nem ment fel a hőm, tehát nem volt peteérésem sem :(

Döntésre jutottam! Abbahagyom a tb alapú "szakellátást", mert teljesen hülyének néz a nőgyógyászom, irogatja fel nekem a hormonkészítményeket, de egy normális hormonsort sem nézetett még (voltam egyszer vérvételen az egyik ciklusom 46. napján). Tehát magánorvoshoz szeretnék menni.

Kérdéseim lennének: erősítsek meg, tényleg nem volt ovu, ugye? Mens Mentisbe készülök, ott állítólag profik....de szerintetek mikor menjek? Akár "most rögtön"? Vagy nincs értelme, mert úgyis azt fogják mondani, hogy várjuk meg, lesz-e mensi? Segítsetek, kérlek, annyira el vagyok keseredve. Néha úgy érzem már sosem lesz babánk... :( (24 éves vagyok, a férjem 27, és 1,5 éve próbálkozunk)

A görbém: [link]


2013. ápr. 18. 16:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Először is, a nőgyógyász nem azért van, hogy hornomgyógyszereket írogasson fel. Csak sajnos ezt ők nem tudják, és mi nők tapasztaljuk meg a saját bőrünkön...:( Arra az endodoki van, ez az ő szakterülete. Szóval mindenképpen endokrinológushoz menj, ott jobb kezekben leszel.

PÉ valóban nem látszik a görbéden:(

2013. ápr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

És szerinted mikor menjek szakorvoshoz? Várjam meg a következő mensit, ha lesz egyáltalán, vagy menjek inkább mostanság? Tanácstalan vagyok. Ugyan sokat olvastam főleg interneten a mindenféle hormonzavarokról, PCOS és társai, de azt sajnos nem tudom, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni. Úgy tudom, hogy átlagos, tehát 28 napos ciklusnál a 3. és 21. napon néznek hormonsort, abból látható, hogy minden rendben van-e. Ezért merül fel bennem a kérdés, hogy akkor mikor is kéne orvoshoz menni...

2013. ápr. 18. 16:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb!

Nem is tudod még h mikor fog megjönni. Az orvoshoz be kell jelentkezni, és időpontot is kell foglalni a vizsgálatokra. Bár nem tudom, hogy magánhoz mennél-e.

Nem muszáj, csak akkor a háziorvostól kérj beutalót endokrinológiára.

minél hamarabb utána jársz a dolgoknak, annál hamarabb rendeződnek.

Nagyon rosszul tette a nődokid, h itt tömött szarokkal, amíg nem is tudni pontosan, h mi okozza a problémát.

Terheléses vércukrot is nézni kéne.

Kell 3. napi és 21. napi hormonsor.

2013. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem volt pé, ès èn is azt tanàcsolom, hogy endokrinologust keress fel. Az, hogy 6 honapig ne legyen mensije egy Nonek, nem normàlis, kivizsgàlàst igènyel. Szervi ès hormon vizsgàlatot.

Tapasztalatbol mondom, hogy ha kideritik a problèmàt, tudnak segiteni. De tènyleg utàna kell menni, èn is addig keresgèltem, mèg egy olyan orvost nem talàltam, akikomolyan vette a problèmàm ès nem volt feluletes.

Nagyon fiatal vagy mèg, ne legyèl elkeseredve!

Mi is sokàig probàlkoztunk, ès èn màr 30 vagyok. Rengetegszer èreztem amit Te, hogy sosem lesz babàm...

Most kismama vagyok! :)

Keress egy jo endodokit ès fel a fejjel!


(Hallottàl esetleg az Aviva tornàrol? Ha nem, nèzz utàna. Nekem rengeteget segitett, szerintem ezért sikerult a terhesség..)

2013. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem volt ovulációd. A tabletta szedése előtt milyen volt a ciklusod?

Mindenképpen érdemes endokrinológushoz fordulni. Szerintem ha a MensMentisbe szeretnél menni, akkor minél előbb jelentkezz be, mert nagyon hosszú a várólista. Én kb. 2 hete kértem időpontot, és csak május végére volt. A főfődokihoz júniusra vagy júliusra (már nem emlékszem) lett volna...

2013. ápr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 naca81 válasza:
Biztos, hogy nem volt peteérésed. Én is hasonló cipőben jártam mint te, csak annyi a különbség, hogy én nem szedtem hormon tartalmú gyógyszereket, nem voltam hajlandó. Szerintem is menj el szakorvoshoz, de ajánlanám neked a barátcserje kapszulát, mert nekem bevált. Amióta szedem, minden hónapban van rendes peteérésem, és a 60 napos ciklusomat lerövidítette 40-41 napra. Ne add fel, az a lényeg.
2013. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon köszönöm, hogy ennyien írtok nekem :) Úristen, május végére? :O Az nagyon durva... A fő-főorvos alatt Dr. Szakács Zoltánt érted? Csak mert én is hozzá szerettem volna menni, ő a legszimpatikusabb. Hihetetlen, hogy mennyi ilyen és hasonló problémával küzdő nő van, ha ennyire hosszú a várólista.. :/

Tudnátok javasolni olyan intézményt, ami szintén magán, szintén meddőséggel foglalkozik, és nem ennyire hosszú a várakozási idő?

Köszönöm a jókívánságaitokat, remélem, hogy hamarosan már én is elmondhatom magamról, hogy egészséges vagyok, és minden hónapban lesz nekem is peteérésem. Nagyon várjuk már a babucinkat :)

2013. ápr. 19. 09:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: nekem az a gondom, hogy eléggé drágának találom a barátcserjét. Előbb inkább elmennék orvoshoz, és ha ő is javasolja, akkor üsse kő, kénytelen leszek. Meg szeretném várni mindenképp, hogy a szakember mit mond :)
2013. ápr. 19. 09:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Dr. Tűű Lászlót értettem a főfő doki alatt.

Nőgyógyászhoz lehet kevesebb, mint az endokrinológusokhoz....hát hívd fel őket.

Arra nem válaszoltál, hogy a fogamzásgátló előtt milyen volt a ciklusod.

2013. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Agyonverném azt a nőgyógyászt, aki mindenféle vizsgálat nélkül norcolut+ clostival akar terhességet elősegíteni. És ha szegény kérdező PCO-s, magas a prolaktinja? Teherbeesik, aztán elvetél. Biztos hiányzik neki. Nagyon fel tudnak bosszantani az ilyen orvosok.
2013. ápr. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!