Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kifogásokat keres? Véleményete...

Kifogásokat keres? Véleményetek? Albérlet vagy hitel, szerintem nem sok különbség van közte! Részletesen lent!

Figyelt kérdés
1.éve vagyunk együtt,én 36 Ő 35 éves,jelenleg albérletben lakunk.Állítólag a párom is szeretne közös babát,de azt mondja albérletre nem szülök,csak majd ha saját házunk lesz.Ha minden jól megy és sikerül augusztus,szeptember körül házat kell vennünk,mert az apukája lesz a kezes a hitelhez és addig hitelképes a kezes kora miatt.Beszéltem a párommal,győzköd,hogy majd ha meglesz a ház akkor lesz babánk,de én félek hogy ez csak kifogás.
2013. ápr. 24. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Ezt neked kell átlátni, mi nem ismerjük a párodat, te élsz vele. Gondolom, a választ azért érzed belül.

A hitel annyiban más, hogy többet fizetsz és többet bukhatsz el. De itt nem is ez a lényeg. Szerintem a 36 éves kor már nem az a kor, amikor hosszútávra lehet tervezni egy babavállalással, mármint, hogy majd, ha meglesz a ház, majd, ha...

A mai világban ez a nézet terjed, hogy előbb meg kell legyenek bizonyos feltételek, aztán jöhet a baba. Aztán a nők kifutnak az időből.

Én biztos, hogy nem várnék. De ez csak a saját véleményem.

2013. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Szeptemberig várnék, az nincs olyan messze és különben is még csak 1 éve vagytok együtt.
2013. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1 éve vagytok együtt, az azért nem olyan sok. Lehet, hogy várna még kicsit, de nem szeretne megbántani.

Mondjuk az igaz, hogy terhesen pakolni, költözni, házat csinosítgatni nem túl ideális.


A házat közösen veszitek?

2013. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kérdés 26 évesen még jogos, de 36 évesen már nem az.

Ha belegondolok az én gyerekeim már középiskolásak lesznek, mire 36 leszek, te pedig még teherbe sem estél...

Nem verseny ez persze, nem azért írtam. Csak én tudom, hogy milyen tartalmas az élet gyerekkel és mennyire nem lehet csak az anyagiak/lakhatás kérdés felől megközelíteni a kérdést.


De ahány ember, annyi út. Te tudod, hogy te és ő mit is szeretnétek valójában.

2013. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem paráznék augusztusig. Ha most belekezdenétek, akkor is lehet hogy össze se jönne addig, valakinek több hónap kell. Szerintem ahogy aláírtátok a szerződést, vágjatok bele a projektbe, neked meg legalább lesz időd felkészülni a terhességre, pl. érdemes már előtte 1-2 hónappal elkezdeni szedni a vitaminokat.
2013. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Albérlett,albérleti díj 1 évre elöre meghatározott dolog nem szokott változni,max rezsi miatt,hitel,havonta változhat sőt ,1 év alatt duplájára nőhet,és a hitelböl nincs kiutt ,nagyon.
2013. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,mindenkinek van igaza abban amit írt.

Sajnos nem tudom megmondani mit érzek elül,össze vagyok zavarodva és hiába beszéltünk a babáról,nem vagyok nyugott.

Sajnos Ő még védekezi akar a házvételig.

Én egy picit máshogy gondolom,ki tudja lehet elsőre sikerül,lehet pár hónapon beül,lehet egy év is kell neki.

Sajnos Ő ezt a tényt nem látja be,Ő azt hiszi elsőre sikerül.

Nem vagyok már fiatal,sőt mint nő,nem is vagyok egészséges,az élet csúnyán elbánt velem.Műtétek,a jobb oldalamat elvesztettem.

2013. ápr. 24. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Na így viszont egy kicsit változik a képlet. Ha veszélyeztetett terhes leszel és akár fél évig is ágyban fektethetnek (nem tudom pontosan milyen problémád van, nekem egy vesebeteg ismerősömet fektették 6 hónapig, a baba érdekében) és a szülés után is nagyon lassan kellhetett csak fel az ágyból) akkor viszont tényleg egy stabil pont kell számodra. Nem költözködhetsz, cipekedhetsz, ügyintézhetsz menet közben. Ez esetben tényleg legyen minden kész. Költözzetek be az új helyre és legyen kész a babaszoba, mire az első trimeszter végére érsz!
2013. ápr. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem tudok egy fura,megmagyarázhatatlan érzéstől szabadulni és az bánt a legjobban,hogy a párom gondosan ügyel szeretkezés közben,hogy az óvszer időbe felkerüljön.

Kivették a jobb oldali petefészkem és petevezetékem.

Úgy érzem,hogy már a teherbeesés sem fog zökkenőmentesen,simán menni.

2013. ápr. 24. 14:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Megértelek..gondolom mélyen belül félsz, hogy talán nem is akar babát és csak elodázza a dolgot, hátha "megússza".

Szerintem beszélj vele a dologról és vond kérdőre, hogy tényleg, száz százalékosan komolyan gondolja-e a közös családot az új házban és csak emiatt tolja-e el a próbálkozást, vagy vannak kételyei.

Neked ezt tudnod kell, mert rövid az élet és nincs túl sok időnk nekünk harminc felett. :)

Hajrá, ne tartsd magadban ha valami bánt!

2013. ápr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!