Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy járok jobban diákhitel...

Hogy járok jobban diákhitel törlesztésnél, ha előteljesítek, vagy előtörlesztek, mi a különbség?

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:

szia,

ahogy én kiveszem a szabályzatból:

ha előtörlesztes, akkor a tőketartozásod csökken

ha előteljesítesz, a kamatot fizeted.

A minimum összegen kívül szerintem mindenképp érdemes előtörleszteni, mert ha kevesebb a tőketartozásod kevesebbet fog kamatozni is. Tudomásom szerint év végén az év során összegyűlt kamatot hozzácsapják a tőketartozáshoz. ördögi kör :( szerintem én sose szabadulok meg tőle.


"A hitel futamideje alatt bármikor lehetősége van a kötelező törlesztő részletén felül plusz összeg befizetésére. Korlátlanul és külön költségek felszámítása nélkül előtörleszthet. Az előtörlesztés nem mentesít a kötelező törlesztő részlet megfizetése alól! Az előtörlesztés összege főszabályként közvetlenül a tőketartozást csökkenti. Az előtörlesztés összegéből jogosultak vagyunk ugyanis levonni az egyes ügyfeleinkkel szemben fennálló lejárt tartozásaik összegét, és csupán az ezen felüli összeg kerül jóváírásra előtörlesztésként. Az előtörlesztést azon a napon számoljuk el, amikor az összeg számlánkon jóváíródik. Az előtörlesztés összegét a Diákhitel Központ 10032000-01800126 számú Diákhitel1 törlesztési számlájára utalja. Az átutalási megbízás közlemény rovatába minden esetben írja be az „előtörlesztés" kifejezést és a nyolcjegyű szerződésszámát. Ha a kötelező törlesztő részletet meghaladó összegű befizetés nem az előtörlesztésre vonatkozó szabályok szerint történik, akkor az ilyen befizetést előteljesítésként értelmezzük és elsősorban a költségre, kamatra és végül a tőketartozásra számoljuk el. Az előteljesítés révén a később esedékessé váló törlesztő részleteit is megfizeti. A befizetés összegét elosztjuk a kötelezően fizetendő törlesztő részlet összegével, ennek alapján tartjuk nyilván, hogy a befizetés milyen időtartamra (hány hónapra) nyújt halasztást a kötelező törlesztő részletek megfizetése alól. A halasztás idejének lejárta után továbbra is köteles a havi törlesztő részletet átutalni bankszámlánkra."

2013. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ.
2013. ápr. 12. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!