Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A progeszteron hiány csak az...

A progeszteron hiány csak az első 12 hétben okozhat bajt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 25. 09:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 12 hetben a petefeszekben talalhato sargatest termeli. A 12. heten mar eleg erett a lepeny es atveszi a hormontermelest, ekkor a sargatest fokozatosan elhal. A sargatesttel szokott elofordulni, hogy elegtelenul mukodik, vagy epp tul koran hal el. A lepeny hormontermelesevel nem szokott gond lenni, ezert a progeszteron gyogyszer adasat a 12-14. het kozott fokozatosan le szoktak allitani.

Azoknal, akiknel fenyegethet a koraszules (1. alapbol feltetelezik, pl korabbi koraszules, vagy mehnyakcsonkoloasos mutet utan; 2. jelek jelentleznek, pl rovidul a mehnyak, nyilik a mehszaj), a masodik-harmadik trimeszterben is adnak progeszteront. Ennek az az oka, hogy a progi lazitja-ernyeszti a meh izomzatat, igy megelozi az osszehuzodasokat.

13 hetes vagyok, az elso trimeszterben sokat vereztem, ezert utrot szedtem. Tobb dokinal is voltam, hogy mi a baj... Az egyik szerint a 36. hetig kene szednem, mert volt osszel egy konizacios mutetem es szerinte hu de fenyeget a koraszules... A masik nem adna, amig nincs lathato elvaltozas. En inkabb ez utobbira hallgattam es a 12. heten abbahagytam, mert felek a gyogyszer mellekhatasaitol. Ha esetleg nyilna a mehszaj pl a 6. honapban, meg mindig le tudnak majd fektetni + adni a progit...

Arrol nincs informaciom, hogy van-e olyan, hogy a lepeny a progit elegtelenul termelne, de a gyakorlat szerint ettol kulonosebben nem tartanak a dokik. Ami viszont fontos, hogy a lepenynek jo-e a keringese, ezt egy alaposabb orvos megnezi a 12. heten uh-n, ha nem jo, az veteleshez vezethet. Nekem pl az egyik doki megnezte (20 perces uh, sok penzert), a masik meg nem (klinikan ingyen)...

2013. ápr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!