Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tesót akartál egy gyermeked...

Tesót akartál egy gyermeked mellé és ikrek lettek?

Figyelt kérdés
ez csak elméleti kérdés, mert van egy kislányom, és szeretnénk tesót.Inszemináció lesz jövő héten és két szép tüssző érett meg. Csak belegondoltam, hogy kivitelezhető. Anyagilag, fizikailag hogy lehet bírni?
2013. ápr. 25. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van. Ha anyagilag gond lenne akkor lehet el kéne rajta gondolkozni kell-e kistesó. egyébként 3 gyereknél csomó kedvezményt kapsz. pl adó kedvezmény, az iskolában ingyen elsz a könyv valahol az ebéd is ingyen van angy családosoknak stb. Fizikailag persze biztos fárasztó de azért ki lehet bírni (több ilyen van a környezetemben és persze vannak nehezebb napok de birják azért az anyukák:)))
2013. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen


a barátnőmnek elsőre ikrek lettek (5petéből 2marad meg:-)

gondolták jöhetne egy tesó, így a lefagyasztotból beültettek 3petét h abból úgyis csak 1 marad meg elv miatt....

ezt a doki javasolta neki !


most 5 gyerekük van 2 szülésből :-)


hát a másodiknál kicsit kiakadtak h megmaradt mind a 3, de a doki azt mondta h még a 12 hétig fel is szívódhat belőle nyugi nem lesz 3 gyerek belőle ....

majd mikor még mindig megvolt a 3 akkor javasolta ha nem akarnak ennyit akkor elvesznek belőle de annak kockázata van ...

inkább megtartották mind :-)

+

anyagilag .. az eleje nagyon húzós volt de most h a kicsik is nagyobbak már jobb

anya apa dolgozik és a CSAK miatt nem fizetnek adót :-)

és így jó sok a zsebükben marad

plusz a csp

2013. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ingyen ebéd nincs

de 50% kedvezmény igen


ingyen akkor lesz ha rendszeres gyermekvédelmit kap

2013. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre gondoltam én is...most ikerterhes vagyok, lombikkal. DE kettő embrió még várakozik ránk a fagyasztóban...két terhességből négy gyerek szép lenne! :)
2013. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőméknek másodjára ikreik lettek. Pedig sehol nem volt a családban, és természetes úton fogantak. A lányuk 20 hós volt mikor megszülettek az öccsei. Nagyon húzós volt az eleje, pedig volt segítsége, volt "bejárónő", nem kellett főznie. De az első évben így is kimerült volt, de ez lehet inkább annak volt köszönhető, hogy nem voltak jó alvók a fiúk.

Most 7 és 5,5 évesek a gyerekek. Most már tök jól elvannak.

Anyagilag szerencsére jól állnak, a férje jól keresett, ő kapta a max összeget. Mikor a fiúk két évesek lettek visszament dolgozni.

2013. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én barátnőmnek is így lett:) csak náluk a 3.terhességnél lettek ikrek spontánul!! Hát szegény eleinte ki volt akadva főleg mert ikres terhesség ugye nem is a legegyszerűbb, feküdni is kellett, szurkolni hogy minél tovább bent maradjanak, de közben ott volt a 2 nagyobb is...akik szintén nem voltak még olyan hú de nagyok (6 és 2).
2013. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lányomnak szerettünk volna egy kis hugit és kapott két kis öcsit. Spontán fogantak, két petéjűek és TERMÉSZETESEN kivitelezhető az ikrek nevelése. :-)))))

Fizikailag persze megterhelő tud lenni, de már a terhesség alatt hozzászokik az ember a gondolathoz, hogy ketten lesznek és egy idő után az "ikresség" válik természetessé. Legalábbis én így érzem.

Most 2 évesek a kisfiaim és el nem tudnám képzelni, hogy csak az egyikük született volna meg.

Anyagilag nekünk azért "könnyebb" kicsit, mert kis súllyal születtek, így 3 éves korukig emelt családit kapok rájuk (az is valami). Ruhát annyit kaptunk, hogy bőven elég mindkettőjüknek. Nagycsaládos kedvezményeket is igénybe lehet venni, most hirtelen a 90%-os utazási kedvezmény jut eszembe, az ingyenes tankönyvek és az óvodai, iskolai étkezési díj 50%-a.

2013. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagy lányom 2,5 éves volt mikor megérkeztek a kicsi lányaink. Szerintem az egész hozzáállás kérdése. Az eslő 2 hónap rossz volt ,mert nagyon hasfájósak voltak, de minden ébren töltött éjszaka után azt gondoltam, hogy már nem sokáif tarhat. Ja és fele annyira nem vagyok fáradt mint anno a nagy lánnyal, egyszerűen nem érek rá fáradtnak lenni.
2013. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!