Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket szeretnék, a párom...

Gyereket szeretnék, a párom is tudja, sokat beszéltünk/beszélünk róla, de ő azt mondta, hogy jobb anyagi helyzetet akar megteremteni és utána, nem azt akarja hogy a semmibe szülessen. Mit tegyek? Hogy beszéljek vele mégis?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hány évesek vagytok,de ha a párod még nem akar babát,akkor ne szülj,mert egy nem kívánt gyerek csak ront a házasságon.Abban pedig igaza lehet,hogy egy gyerek sokba kerül,és kell lakás meg anyagi biztonság is.Te tudod az anyagi helyzeteteket,hogy igaza van-e ?
2009. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát nem fényes az anyagi helyzetünk,de az ö szülei meg az én szüleim is segitenének,ha kéne....

Amugy a párom 27 én 24béves vagyok.

2009. szept. 27. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:

igazad is van, hogy mégis szeretnél meg nem is. egyfelől, ha vártok sem biztos, hogy sokkal jobb lesz, hiszen ki tudja mi lesz a válság következménye hónapok múlva és csak anyagi okok miatt nem érdemes lemondani a gyerekről, szóval egyfelől, lehet, hogy lesz ez még így sem és ezért jobb most mint máskor.

De ha pályakezdők, vagy nagyon fiatalok vagytok és tudtok minden hónapban tartalékolni így is, hogy gáz a gazdasági helyzet, akkor érdemes pár hónapih/évig spórolni, hogy gond nélkül otthon tudj maradni, és meg tudj venni mindent, amit szeretnél a picinek.

sajnos sok olyan párt ismerek, ahol kénytelen a kismama dolgozni, választania kell a szép kelengye és a taétázás között, gyerekkocsit sem a praktikum, hanem csak az ár alapján választ, ők nem olyan boldogok, frusztráltak lesznek emiatt. nem csoda. én is csak a legjobbat szeretném a gyereknek, és nem akarom azt nézni, hogy melyik bébiétel olcsóbb, hanem az egészségeset szeretném megvenni.

arról nem beszélve, hogy pl. a köldökzsinórvér levétel is hasznos, érdemes megcsináltatni, hosszútávon még sok mindenre jó lehet, de annak is anyagi vonzata van. ha azt szeretnéd, hogy a kórházban, a gyerekorvos jój bánjon veletek mindenért külön kell fizetni. nem mondom, hogy optimális, de ez van. érdemes spórolni, hogy az anyagiak ne jelentsenek gátat, ha valamit a kicsinek szeretnél.

2009. szept. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még nem sürget az idő tégen, ha 24 éves vagy, meg tudom érteni a párodat, hogy még gyűjtögetni szeretne, illetve kettesben lenni veled, gyerek nélkül (mert ez is benne lehet a dologban). Soha többé nem lesztek fiatalok és függetlenek.


Ugyanakkor nagyon nem értek egyet azzal a véleménnyel, hogy majd csak akkor szülünk, ha meglesz az anyagi fedezete, és kacsaláb is lesz a ház alatt. Ha mindenki így gondolkodna, kihalna az emberiség. Ki tudja, mennyit kell még várnotok és dolgoznotok, hogy olyan anyagi körülményeitek legyenek, ami mellett egy gyerek már nem okoz semmi érvégést. Lehet, hogy sokára. Lehet, hogy addigra kifutsz az időből.


És azt is bele kell számolni, hogy egyáltalán nem biztos: akkor esel teherbe, amikor te akarsz. Mert mi van, ha nem sikerül, és orvosi segítség kell? Egy év spontán sikertelenség előtt szóba se állnak veletek a medőségi klinikákon, és ott ki tudja, mennyi időnek kell eltelnie, mire kiderítik, mi a bajotok, és még több idő, mire összejön a gyerek - ha összejön. Ha baj van, és nehezen jön össze a gyerek, ennek a procedúrának nekiláthattok egy év múlva, amikor még csak 25 éves vagy, fiatal, és mondjuk 28 évesen szülsz is egy gyereket. Ha csak 28 évesen kezdetek el próbálkozni, és akkor nem kezd sikerülni, mindez kitolódhat - akár arra a korra is, amikor már kockázatos dolog gyereket vállalni.


Szóval sok mindent kell mérlegelnetek. Beszélj a pároddal őszintén és higgadtan! Sokszor és hosszan, elmélyülten.

2009. szept. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi idősebbek vagyunk nálatok, de a párom ugyanúgy gondolkodott, mint a Tied. Másfél évig vártam, fél évig vitáztam vele, és talán el is hagytam volna. De azóta már 3-szor elvetéltem, és két év eltelt.

Sejtem mit érzel, az egész megtud keseredni, küzdj, mert 30 fölött már nehezebb. Ha szeretitek egymást, megerősíti a kapcsolatokat ez a vita, és erőtök lesz boldognak lenni és boldoggá tenni egy kicsit. Nem biztos, hogy a márkás dolgoktól lesz egy anya, egy kicsi boldog.

9 hetes kismama, aki nem szegény, de nagyon be kell ossza

2009. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!