Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tanácsoltok mit tegyek...

Mit tanácsoltok mit tegyek hogy ne 45-50 naponta hanem 28 naponta menstruáljak? Nincs valami teaféle erre? Nagyon rendszertelen a mensim.

Figyelt kérdés
Régebben nem volt ilyen problémám,mostanában meg szinte minden hónapban rengeteget késik.Persze 10kg.val több is lettem.De olyan nehéz lefogyni,jó lenne teával is segíteni magamon.Valami jó fogyi teát nem tudok ajánlani?
2009. szept. 28. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dokival beszéltél már?

Lehet nincs peteérésed, vagy nekem akkor volt még ilyen hosszú ciklusom, amikor egy ciszta bekavart. Én természetes gyógymóddal nem nagyon tudtam rövidebbre csábítani, csak orvosi segítséggel.

Szeretnél teherbeeseni? Én méhpempőt szedtem, abban a hónapban sikerült.

2009. szept. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Majd úgy 1-2 év múlva szeretnénk babát,de előtte szeretném magam rendbe szedni... :)hogy normálisan menstruáljak és fogyni is szeretnék...meg ilyenek :)
2009. szept. 28. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Fogamzásgátló tabit kellene szedned, vagy 1 évig. Beállítja a ciklusodat, 28 naposra. Utána egy pici szünet , max. fél év és mehet a babaprojekt! :)

2009. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem elsősorban orvoshoz kellene menned, mert hormon problémád van, ilyen hosszú ciklus nem normális. És főleg nem kellene fogamzásgátlót szedned, mert az még jobban bekavarhat annál, akinél hormon gondok vannak! Az nem "beállítja a ciklust", hanem egy mesterséges, megvonásos vérzést okoz, ami nem menstruáció.
2009. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam fogamzás gátlót szedni épp a rendszertelen vérzés miatt,de semmit sem segített:( azóta még többet késik...
2009. szept. 28. 11:36
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
nem vitatkozni szeretnék, de valakinek már írnia kellene 1 könyvet a fogamzásgátló tabiról. A megvonásos vérzés nem "valami" hanem az a menstruáció, annyi különbséggel hogy a tüszőrepedés meg a peteérés bevitt hormonokkal van szabályozva! Mivel nem segített a fogamzásgátló, nem kell nagy tudomány hozzá, hogy tényleg hormonproblémák állnak a háttérben , amit ki kell vizsgáltatni.
2009. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló a saját, természetes vérzésedet nem állítja be, hanem szabályozza. Ezért a vérzés beállítására nem jó. Amíg a mesterséges hormonokat szeded, addig a gyógyszer irányít, de amint a gyógyszert abbahagyod, megint a petefészked irányít, ki tudja, hogyan... Lehet, hogy még megbízhatatlanabbul, mint a fogigátló előtt.


javaslom a cickafark-teát, ami mindenféle női bajra jó, és a barátcserje-kapszulát, ami jó hatással van a rendezetlen ciklusra. Utóbbinak kell minimum 2-3 hónap, mire elkezdi kifejteni a hatását, tehát legyél türelmes.

2009. szept. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

11:41-nek: a peteérés meg a tüszőrepedés bevitt hormonokkal van LEÁLLÍTVA. Plusz a méhnyaknyákot is átjárhatatlanná teszi a hímivarsejtek számára, plusz elvéknyítja a méhnyálkahártyát, hogy ha esetleg megfoganna egy baba, ne tudjon beágyazódni. A relatív hormonhiány miatt aztán ez a rendkívül vékony méhnyálkahártya vérzik egy kicsit. Ez semmiképp sem az a normális menstruáció, amikor a megvastagodott méhnyálkahártya válik le és ürül ki.


Egyszóval fogigátló szedése közben a nőnek nincs saját ciklusa.

2009. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fogigátlót semmiképp ne szedj! Ilyen hosszú ciklusnál nincs peteérés, nincs szükség arra, hogy a fogi mégjobban elaltassa az agyadat és a petefészkeket!

Én is így voltam, egyre rosszabb lett, és nekem is feljött 10 kg.

Nézett a doki vérvételt, és kiderült, hogy a gyanított inzulingondom nincs, de máshol van baj! A pajzsmirigyem nem működik eléggé, ettől híztam, és állította le a peteérést is!

Menjd okihoz minél hamarabb, mert ha hamarosan babát akartok, akkor jobb ezt előbb rendbetenni! Nekem 1 év kellett, mire jó dokit találtam, az a megfelelő szakemberhez küldött, a megfelelő adag gyógyszert kaptam, és beállt jóra az érték, és próbálkozhattunk a babával!

Ezért kezdd időben, mert nem mindenkinél rendeződik 2-3 hónap alatt. És én még a pajzsmirigybetegségemmel a könnyebb esetek közé tartozom.. :S

Üdv,

5 hetes kismama

2009. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fogamzásgátló rendszerezte a ciklusaimat(immáron 5 éve), de előtte össze-vissza jött meg, nekem is 35-40 napos ciklusaim voltak. Mi is babát szeretnénk 1-2 éven belül és én is attól félek, hogyha abbahagyom a fogigátlót, akkor megint össze-vissza fog megjönni, vagy nem is lesz peteérésem.

Mondjuk azt sem értem, hogy annak idején a nőgyógyász miért nem vizsgálta ki, hogy miért nem működik normálisan a ciklusom.

Szóval most én is pont abban gondolkodom, hogy megkérdezem erről a nőgyógyászomat. Valószínűleg abba kéne hagynom a bogyót, hogy megnézzem, mi történik az nélkül....Az is lehet, hogy mint egyikőtök írta, akár több hónap helyrehozni a dolgot..

2009. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!