Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinél kiderült, hogy alacsony...

Akinél kiderült, hogy alacsony a D vitamin szintje, válaszolna?

Figyelt kérdés
Mit írt fel az orvos és milyen mennyiségben? Barnáztatok menzi előtt és a D vitamin pótlás után ez megszűnt?
2013. máj. 4. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

3000 NE-t kaptam, de a barnázás nem ettől volt, hanem az inzulinrezisztenciámtól (aki IR-es, nagy valószínűséggel a d-vitamin szintje is alacsony). Amikor az helyreállt, a menzim is normális lett.


de hátha jön valaki, akinek csak simán a d-vitaminja volt alacsony

2013. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem szűnt meg a D-vit. pótlás után sem.
2013. máj. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és én havi 1 üveggel ittam.
2013. máj. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 hónapig..
2013. máj. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megírnátok, hogy milyen készítményt szedtetek? És a szedést követően volt újabb vérvétel, amely szerint normalizálódott a D vitamin szintetek?
2013. máj. 5. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Vigantol csepp, igen volt vérvétel utána is.
2013. máj. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És emlékeztek még arra, hogy milyen alacsony volt a vitamin szintje nálatok?

Nekem 72,9 nmol/L, 75-től jó. Ez nem számottevő eltérés szerintem...

2013. máj. 6. 16:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 16,3 nmol/L. Amit kaptam rá: D vitamin 3000NE napi 1 tabletta.

Lesz majd kontroll, természetesen.

A barnázás nem a D vitamin hiánytól van, lehet, hogy érdemes lenne nézetni egy hormonsort.

Egyébként az értéked tényleg nem vészes, de nem árt rendezni. Az orvosod mit mondott?

2013. máj. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hormonsort nézettem, minden rendben vele. Ez az egy csillagom van, TSH 1 és 2 között, inzulin tankönyvi, progi a 23. napon 32 nmol/L. LH / FSH arány oké. Prolaktin rendben, bár szedek napi fél Bromót, ezzel tartom a tartomány közepi eredményt. Szóval fogalmam sincs mi lehet a probléma, de ez így biztosan nem normális.

Most elkezdtem kicsit sportolni, hetente legalább 3-szor fél óra. Remélem ez javít.

D vitamin pótlást gondoltam, de amúgy hatalmas kertünk van, ha hazamegyek az irodából, általában naponta 1-2 órát biztosan kint kapirgálok, talán ennek is köszönhető, hogy nem is olyan rossz a a D vitamin értékem, ahhoz képest, hogy még csak kb. 1 hónapja van jó idő.

Orvosnál a D vitamin értékkel még nem voltam, a Mensmentisbe szeretnék eljutni, mert a nőgyógyászom szerint minden rendben és a barnázás akár normális is lehet. (Hát ez engem annyira nem nyugtatott meg, még egy próbát teszek, aztán ha ott sem mondanak semmit, feladom.)

2013. máj. 7. 09:08
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Én is a Mensmentisbe járok. Ott garatáltan választ kapsz a kérdéseidre, mert profik.
2013. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!