Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kedves Lombikosok! A kedves...

Kedves Lombikosok! A kedves segtségeteket kérném! Mi vár rám? (a részletek alább)

Figyelt kérdés
Párommal 2,5 év sikertelen próbálkozás után kiderült, nála van a gond(a spermaszám 6millió/ml, mozgók:60%...). Annak rendje-módja szerint be is jelentkeztünk egy meddőségi központba, és most ott tartunk, hogy minden előzetes kivizsgáláson túl vagyunk(hormonvizsgálatok, átjárhatósági, stb.,nálam minden a legnagyobb rendben van, a páromnál is csak ez a kiskatonaszám a "hiba"). Tehát lombikra készülünk...Lennétek olyan kedvesek és töviről hegyire elmesélnétek nekem, hogy most mi is következik majd? Gyógyszerek, szurik, mellékhatások, szubjektív élmények, mikor altatnak, ki hogyan élte meg, milyen a petesejt-leszívás, milyen a beültetés,mennyi idő mire teherbe eshetek végre, mire figyeljek oda, stb. stb. Részletes beszámolókat kérnék szépen, imádok olvasni, ezzel nem lesz gond:))) Minden egyes hozzászólásnak, tapasztalatnak őszintén örülnék!!! Izgulós típus vagyok, türelmetlen is kicsit, szeretek mindennel előre tisztában lenni. Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!

2013. máj. 5. 00:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer és stimu sok féle van. Altatni csak a leszíváshoz fognak, a beültetés nem vészes, mint egy nőgyógyvizsgálat. Hogy mennyi idő az attól függ hova jártok.
2013. máj. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Intézményenként pici eltérés lehet,de alapból a következő ami a lombikot magában foglalja: miután minden vizsgálatotok megtörténik (ha még nem volt bakteriológiai, hüvelykenet,kiskatona bakt.leoltás, HÍV,Hepatitis,Lues,nálad Chlamydia szűrés vérből,akkor ezek még várnak rátok). Nos eredményeitek összegzését követően az orvos dönt a stimuláció fajtájáról. Többféle protokoll létezik: long-hosszú, rövid, antagonista. Általánosságban a hosszú amit alkalmazni szoktak, e legnagyobb sikerességi ráta ettől várható. Itt ciklus végén (21.24.nap között ) egy leállító injekciót írnak fel, Suprefact,vagy Gonapeptyl. ez arra hivatott,hogy "kézi vezérlésre" állítson át az orvos, tehát ő és a gyógyszerek irányítanak mindent. Ezt adod a pocakba naponta, majd mikor megjön a mensi mellette,nálunk ultrahang történik, és felírják a stimuláló injekciót. Ennek több fajtája van, van drágább és olcsóbb, nekem mindenféle volt már a repertoárból. a dózis teljesen egyénfüggő, de általánosságban alapdózissal indítanak,majd kb.6.napon ultrahang,miként reagálsz a szurikra (van hol vérvétel is van ösztradiol szintet nézik), s ha szükséges emelnek a dózison. Amikor kellő számú és méretű tüszőt látnak, szép méhnyálkahártyával akkor felírják a tüszőrepesztő injekciót. Ezt órára pontosan kell beadni, mert rá 36 órára következik a petesejtek leszívása. Rövid ideig tartó kábításban, egy jót szundítasz,majd pár óra megfigyelés után hazamehetsz. Leszívás után pici hasfájdogálás,vérzés előfordulhat. De minden tájékoztatás megkapsz az orvosodtól majd. Innentől kezdve jön csak az igazi izgalom,hány petesejt volt nyerhető,mert nem biztos,hogy ahány tüszőt látnak,abban mind lesz petesejt. Másnap kell a biológusokat hívni,történt e megtermékenyülés,s mennyi embrió lett. (Kevés spermaszám,vagy kevés petesejt szám esetén ICSI módszert, beinjektálást alkalmaznak,hogy biztos legyen a szerelembe esés:) A beültetés történhet a 2. általában a 3.napon, többedik lombik után 5.napon, blasztociszta állapotban a minél nagyon sikeresség érdekében. A beültetés nem altatásban történik, nálunk előtte megmutatják számítógépen a manókat, és fényképet is kapunk róluk. Beültetés után pár óra pihenés, instrukciókkal ellátnak majd. Javasolt a kímélő életmód, főleg az első három napban, majd óvatos sétálgatás,pihengetés, emelés és futkorászás nem lehet. Higgy és bízz a sikerben, fejben sok minden dől el:) Transzfer utáni 14.napon visszahívnak tesztre,vérvételre,ultrahangra,hol mi a trend. Nálunk uh. és teszt van,szükség esetén vérvétel. Mondjuk én sosem bírom,bírtam teszt nélkül, volt,hogy már a 10.napon,de a 11.napon már egyértelmű zebracsíkos volt. Bocsi a hosszú levélért,remélem érthetően leírtam amire kíváncsi vagy. sok sikert!
2013. máj. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, utóirat: leszívás után már kapsz progipótlást, Utrogestan, vagy Crinone gél, ez megy tovább a beültetést követően is, s ha sikerült,akkor egészen a 12.hétig!
2013. máj. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, azt írtad, hogy szeretsz olvasni (az jó), mert én szeretek erről írni! :)

Az előző hozzászóló mindent leírt, de azt is írtad, hogy minden érdekel, személyes élmények is.

Mi is már két éve próbálkoztunk, amikor világossá vált, hogy mindenképpen orvoshoz kell fordulnunk. Sajnos, nem tartoztunk a szerencsések közé, mindkettőnknél elég komoly gondok adódtak. A férjem eredményei siralmasak lettek, ami az idő előrehaladtával sem akart javulni (pedig rengeteg vitamint szedett), sőőőt, az utolsó előtti spermavizsgálaton már majdnem azoosperma volt a diagnózis, előtte csak OAT max. szindróma volt a papírra írva. (ez azt jelenti, hogy rossz az alakjuk, kevesen vannak és lassúak is). Miután engem is megvizsgáltak kiderült, hogy nincs peteérésem és hatalmas ciszták vannak mindkét petefészkemen. Csináltak laparoszkópiát, kiderült, hogy nagyon súlyos endometriózisom van, a legnagyobb ciszta a jobb petefészkemen volt, férfiököl nagyságú. Ezután azt mondták, hogy három hónap után (ennyit kellett várni a műtét miatt) egyből kezdjük a lombikot. Nálunk ICSI volt, ha komolyabb spermagondok vannak, akkor ezt csinálják.


Megvoltak a szükséges vérvételek, vizsgálatok a meddőségi klinikán (nekem nem csináltak átjárhatóságit). Minden rendben volt.


Január 7-én jött meg a mensim, a harmadik napon kezdtem szúrni magam. (nekem Németországban volt a lombikom, itt a gyógyszereket kicsit másképp hívják, de szerintem ugyanazok). Szóval Puregonnal kezdtem, pár nap múlva ehhez jött a Menopur (talán ez otthon a Merional). Három, valamikor kétnaponta kellett visszamenni ultrahangra és vérvételre.

Mivel a lombik kezdésekor már újabb ciszták voltak a petefészkemen és az utolsó spermaeredmények nagyon rosszak lettek, nem gondolkoztunk túl sokat azon, hogy sikerül-e. Ott voltunk és csináltuk. A hormonok a stimulálás vége felé kicsit megviseltek, sokkal érzékenyebb lettem, de lehet, hogy csak az izgalom miatt volt.


A 14. napon volt a leszívásom. Nekem utána nagyon fájt a hasam, de ez mindenkinél más, van aki meg sem érzi. Végül 7 petesejtem lett. (ennek nagyon örültünk, a ciszták miatt sokkal kevesebbre számítottunk és a férjem mintájában is találtak használható hímivarsejtet). A fájdalmat leszámítva boldog nap volt. :)


Másnap kellett telefonálnom, hogy hánynak sikerült megtermékenyülnie és mikor lesz a beültetés. Hétfőn volt a leszívás, kedden telefonáltam, és azt mondták, hogy másnap azaz szerdán mehetünk is, mert szépen fejlődnek. Sírtam a boldogságtól, soha nem fogom elfelejteni (ezt sem).

Szerdán mentünk, nagyon izgultunk kettő kétnapos embriót kaptunk vissza (aznap kezdtem a progi pótlást, 3*2 utrogestan hüvelybe és 2*1 progynova). Az embriókról kaptunk képet is, a férjem ott volt velem, amikor visszarakták őket! Kettő sikerült fagyasztani, a többi három nem fejlődött megfelelően. Még valami leszívás után még szúrnom kellett egy Brevactidot, majd még egyszer a beültetés utáni harmadik napon.


Az első három napban sokat pihentem, de aztán mindennap sétáltam. Nem figyelgettem magam, mert akkor megbolondultam volna. Nem emeltem nehezet és nem csináltam semmi megerőltetőt.


A ET. 11. napon teszteltem (vasárnap volt). Nem akartam ilyen korán, de férjem mondta, hogy jobb lenne hétvégén megtudni, hogy sikerült-e. Így van időnk ünnepelni vagy szomorkodni!


Egyből megjelent a második csík. Annyira hihetetlen volt, hogy el sem hittük. A 14. napon volt a vérvételem, a Hcg-m nagyon magas lett. 1145. Akkor már el mertük hinni. Egy hét múlva volt ultrahang vizsgálat, egy petezsákot láttunk, nagyon boldogok voltunk. A doktornő visszahívott egy hétre rá, mert akkorra ár szívhangnak is kell lennie. Visszamentünk (örökkévalóságnak tűnő egy hét volt, nehezen viseltem), újabb UH, láttunk szívhangot és akkor a doktornő megtalálta a másik embriót is, kicsit kisebb volt, de már neki is dobogott a szíve! Visítva, örülve, bőgtem. :) Szép látvány lehetett!


Kicsit hosszú lett, de a legfontosabbakat leírtam! Sok sikert kívánok! Majd írj, hogy hogy alakulnak a dolgok!


Ja és a legfontosabb: holnap töltöm a 17. hetet. Ikrekkel. :) Már egyértelműen látszódik a pocakom.

2013. máj. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,megbőgettetek!!!:))) Gratulálok Nektek a csodálatos kis babucikhoz, sok erőt, egészséget és tengernyi boldogságot kívánok! Közben eszembe jutott egy-két dolog magammal kapcsolatosan, ami lehet,hogy majd ki is zárja az egész lombikos storyt, és marad az örökbefogadás:((( Nekem sajnos van egy vele/m/született szívritmuszavarom, ami ugyan majdnem semmi gondot nem okoz a hétköznapokon, sőt keményen sportolok is, de anno 10 évvel ezelőtt megpróbálkoztunk a fogamzásgátló szedésével(akkor még korai lett volna a babuci), és kiderült: esetemben minden ilyen készítmény ellenjavallott:((( Pedig a legeslegkisebb hormontartalmút is kipróbáltuk, olyan ritmuszavarom lett tőle, hogy az intenzív osztályon kötöttem ki, rá is írták a beteglapomra nagybetűkkel, hogy számomra kontraindikált az antikoncepció szedése:((( Ez eddig őszintén szólva eszembe sem jutott, hiszen most babásodni szeretnénk, nem pedig "akadályozni", de ugye a hormon az hormon:((( Most akkor konzultálhatok a kardiológussal is...Nem emlékeztek esetleg olyasmire a szurikkal/gyógyszerekkel kapcsolatosan, hogy az orvos rákérdezett volna, nem szenvedtek-e valamilyen szív-és érrendszeri betegségben? A válaszaitokat nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettetek!!!!!!!
2013. máj. 5. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:
szia! 2.és 3.választ adó vagyok. Nekem is van szívritmus zavarom, extrasystolék igen sűrűn, ezen felül aszthma, és millió egy dologra (köztük gyógyszer) allergiás. Nos ezek közül pl. az aszthma majd mindegyik gyógyszernél amit kaptam a lombiknál ellenjavallt, ill.ve fokozott óvatossággal volt csak adható. Ráadásul le sem írom mennyi lombikom volt, hatalmas hormonadagokra volt szükség,mert kimerülő petefészkem van, és protokollból is több fajtát kaptam a kezelések során. Mindezeken túl mérlegeltünk, talán mondhatni úgy is, kockáztattunk, de belevágtunk, természetesen az adott problémákat megbeszélve orvosunkkal. És úgy indultam neki,hogy nem lehet semmi baj. És nem is lett. Természetesen mindenképp kérd ki az orvosod, és szakorvos véleményét. Mi amúgy szintén beadtuk örökbefogadásra is immáron két éve, a lombik mellett.Nekem amúgy szerencsére egyik gyógyszer, injekció sem okozott semmiféle mellékhatást.
2013. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok. Nekem vesebetegségem van. Az orvos mindent megkérdezett és előre megbeszéltük a kockázatokat is! Az örökbefogadás nálunk is a B terv volt. Mivel nem tudhattuk, hogy a férjemnek milyenek lesznek az eredményei. A herebiopsziát az urológus egyből kizárta a sorvadt herék miatt! DE erre nem is lett volna szükség.

Mivel külföldön élünk kicsit nehézkesebb az örökbefogadás, de már minden információt megszereztünk ezzel kapcsolatban.

Szerintem mindenképpen konzultálj az orvossal...


Sok sikert!

2013. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Előre is bocs, az offért, de muszáj volt írnom.


Mi is most fogjuk kezdeni valamikor a lombikot. Hogy mikor azt még nem tudjuk, mert sajnos kimerülőben vannak a petefészkeim, és a kezdés attól függ, mikor csökken az FSH-m 20 alá (utoljára, amikor nézték 39 volt). A kivizsgálásokon túl vagyunk, most volt átjárhatóságim cisztaeltávolítással együtt, mert endometriozisom is volt :(

Kedves második válaszoló, te kaptál valamit, ami csökkentette az FSH-t?


Gratulálok, akiknek már sikerült :)

És szorítok azoknak akik még előtte állnak :)

2013. máj. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

(1es vagyok)

Elvileg így is lehet lombikod, de ezt mindenképpen jelezd a dokidnak mielőtt bármit is elkezdtek.

Én a 8. lombikomra készülök, nálam hála isten iylen gond nincs, nálunk a párommal van a gond.


Utolsó ilyen esetben esetleg a dhea szedését szokták javasolni megpróbálni.

2013. máj. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves 9-es, köszi, hogy javasoltad a DHEA-t, hallottam már róla, de sajnos emeli a tesztoszteron szintet, ami nálam nem éppen alacsony, így ezt kizárták :(
2013. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!