Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az IR miért okoz vetélést?

Az IR miért okoz vetélést?

Figyelt kérdés

IR-em van, szedem a Mercformint. Úgy tudom, az IR nagyon nagy valószínűséggel vetélést okoz, ha nincs kezelve. De pontosan miért? A magas inzulin valamire hatással van, ami ezt okozza? Ha szedem a Mercformint és nagyjából betartom a diétát, de néha lecsúszik egy-egy nem jó kaja (gyors tészta, süti), akkor is nagy a vetélés kockázata? Nem vagyok még terhes, csak tervezem, csak előtte a diétát még kicsit tökélesíteni szeretném.

köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 6. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam ez összetett probléma volt, magas tesztoszteron és prolaktin szinttel együtt. Az IR csak egy tünet volt a sok közül. A diétát pedig azért (is) kell tartani, mert megnő a terhességi cukorbetegség esélye várandósság alatt,ami szintén koraszüléshez vezethet. A magzat hasnyálmirigye pedig már az első trimeszter végére működik és úgy tudom, az eltolódott szénhidrát egyensúly az ő inzulintermelésére is hatással van, sajnos.

12hkm

2013. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
En ugy tudom a magas inzulin tonkreteszi a sargatestet, az pedig elengedhetetlen a terhesseg fenntartasahoz.
2013. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!