Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A beágyazódás mikor van, az...

A beágyazódás mikor van, az ovulációtól számítva?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy ez buta kérdésnek tűnik,mert sokan kérdezték már,de én arra lennék kíváncsi,hogy összesen hány napos folyamat ez és mikor ér véget,mert a neten olvastam már 15 napról is,és ez a menstruáció idejére esik,és olvastam olyat is,hogy 7-9 nap.Valamint a beágyazódási vérzést olvastam,hogy a menses előtt 1 héttel jelentkezik némelyeknél,és azt is olvastam,hogy menses idején ha kevesebb a vérzés,akkor lehet terhesség.Ha ez utóbbi így van,akkor a beágyazódás tényleg 15 nap.Kijavítanátok ha nem jól tudom?Köszi:)

2013. máj. 14. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

7-10. dpo környékén van beágyazódás.

Járhat kis vérzéssel, alhasi görcsökkel és fájdalomérzettel.

A beágyazódásnál a hő általában leesik.

2013. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sarah23 ***** válasza:
74%
2het kbw
2013. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz ezt személyre szabottan megmondani, csak nagy átlagot lehet mondani. Ugye eleve kérdéses, hogy egy adott ciklusban mikor van/volt ovuláció. Hiába lehet atombiztosan 28 napos a ciklusod, előfordulhat, hogy a következőben máshogy alakul, és nem a 14. napon ovulálsz, hanem a 17.-en, és már csúszik is a ciklusod, te pedig számolhatsz a 28 nappal, csak éppen a szervezetedben máshogy alakult már a folyamat.

De a nagy átlaggal számolva ugye kb. ez egy ciklus menete:

1.-5. nap: menstruálsz

5.-13. nap: megvastagodik az új nyálkahártya

14. nap: ovuláció

14.-15. nap: megtörténik a megtermékenyítés (ha megtörténik...)

16.-22. nap: vándorol a petesejt a méhbe

22. naptól megkezdődik a beágyazódás folyamata

24.-26. nap tájékán befejeződik a beágyazódás, az embrió hormont kezd termelni, nehogy leváljon az esedékes mensesnél a nyálkahártya, azaz nehogy menstruálj

Következő ciklus 1. napja (azaz 29. nap): nem jön meg


Persze ez így nagyon táblázatszerűen van leírva, minden teljesen egyedi, az egész folyamat egyéni, és eltérő. Annyira, hogy napokban is mérhető akár az eltérés. Van, akinek megjön, mégis terhes, van, akinek barnás, rózsaszínes folyás jelentkezik baba mellett, de sokaknak szimplán nem jön meg.

Remélem, tudtam segíteni.

2013. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket!érthetően leírtátok,már kapisgálom :)
2013. máj. 15. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!