Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek hány éves korában...

Szerintetek hány éves korában szüljön egy nő? (hogy ne mondják róla a háta mögött, hogy felelőtlen, mert fiatalon szült)?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, és korán szeretnék gyereket.
2013. máj. 21. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 25-26 körül az ideális. Addigra befejezheti a tanulmányokat, párt talál közben, és még dolgozik is 1-2 évet.
2013. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem fog menni, hogy senki ne szóljon meg valami miatt.


Ha pont azt akarod kikerülni, hogy "felelőtlen, fiatal" anyának tartsanak, akkor 25-28 között. De akkor már sokan fanyalogni fognak, hogy a 2. gyerek már későn jön majd.

2013. máj. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, kik mondják, és mennyire adsz a véleményükre. Én 27 évesen is ezt kaptam a karrierista "szinglip.csa" kolleganőktől. Meg a többiek is, akik vállaltak gyereket. Szerintem érdemes azért huszonéves kor elejét megvárni, ha hamar szeretnéd, akkor is. (Te is sokat változol még, még ha most nem is érzed így).
2013. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szüljön, amikor jobban érdekli az, hogy édesanya legyen, mint a szomszédok és rokonok rosszindulatú megjegyzései. Aki nem a kora, az a körülményei miatt kap megjegyzéseket. Aki emiatt sem, mint mi (29 éves kor, saját lakás, jó állás, stb.), akkor más miatt. Engem a testem miatt szólnak meg, pedig egy dekát sem híztam, de már ketten beszóltak, hogy kövér vagyok. Mindenkinek meg van a maga keresztje. Az más kérdés, hogy nem érdekel mások véleménye.
2013. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 jennifer012 ***** válasza:
100%

Szia !én is 19 éves vagyok pár honap mulva 20!a párom 21 lesz, 5éve vagyunk együtt és nagyon szeretnénk kisbabulét :) dolgozunk is rajta már 3honapja de még sajnos nem sikerült ,lényeg hogy soha ne mással foglalkozzál és ne másnak a szavára adjál hanem hogy ti mit éreztek ti legyettek boldogak ,de ha más néztek mindig nem ti lesztek boldogok hanem az akit figyelembe vesztek!

Boldog baba várást :)

2013. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Akkor szüljön, amikor jobban érdekli az, hogy édesanya legyen, mint a szomszédok és rokonok rosszindulatú megjegyzései."


Egyetértek! Én még épp nem voltam 20 se amikor szültem, és megvolt-van mindenünk, lakás,stb.. Most 9 hós a bébim,egyszerűen imádom, és mindhárman boldogok vagyunk!


Igen,megszólnak hogy milyen fiatalon vállaltam babát. És ha ez volt minden vágyam? Nem érdekelnek. Ja és olyan szól meg aki 20 éve 15-16 évesen szült....Haha..

Ha így érzel, ez így van jól, a saját szívetek joga eldönteni hogy érettek vagytok-e egy gyermekáldáshoz, felneveléséhez, ellátásához.

Nem az a lényeg, hogy az unatkozók milyen megjegyzéseket tesznek rád! Én csak azt szoktam erre mondani, mindenki a maga portáján sepregessen! :)

2013. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem korfüggő szerintem! Ha megvan a kellő háttér a babához, akkor nem felelőtlenség a gyermekvállalás! Lehet, hogy valakinek ez csak 30-as éveire lesz meg.

Én 24 évesen szültem, és tehettem volna már hamarabb is! :)

2013. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) Jennifer, én is boldog babavárást kívánok nektek:)
2013. máj. 21. 12:07
 9/15 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, ősszel születik az első babánk, de így is kapom a lesajnáló pillantásokat és a "hova siettek még?" jellegű kérdéseket. Őszintén, nem értem, de nem is érdekel, akinek úgy tetszik, szüljön 40 évesen, de ne szóljon bele az én döntésembe.

Egyébként én kb. 24 éves koromtól éreztem azt, hogy készen állnék egy baba érkezésére.

2013. máj. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem a 23 év az alsó határ. Előtte azért nem (bár én is nagyon vágytam rá),mert nem fér bele érettségi,felsőoktatás és a két év munka,hogy a két év gyed meglegyen. Ezalatt az idő alatt ráadásul lehet utazgatni,élni,örülni,hogy a saját keresetből lehet ezt-azt csinálni.


Én 24 évesen leszek édesanya. Sajnos,a mai világban ez sokak szerint fiatalnak számít. Mi nem akarunk tovább várni,a párom 30lesz és nem csak egy gyermeket szeretnénk.

2013. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!