Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek felelőtlen anya...

Szerintetek felelőtlen anya lennék?

Figyelt kérdés
Van 3 fiam. Nagyon szerettünk volna (szeretnénk)egy kislányt. Szerintetek nagy felelőtlenség egy esetleges újabb babát bevállalni? Mindkettőnknek van munkája (én most GYED-en vagyok),igaz jelenleg albérletben lakunk.(Kettőnk fizetése kb 180000-200000+ csp+gytd) Volt akinek 2 fiú után (a 3. nem saját) sikerült kislányt szülnie?
2013. máj. 8. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha jól gazdálkodsz simán belefér még egy baba. Nekem 2 fiam van az előző házasságombol, mostani férjemtöl született a kislányom.
2013. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Van ovulációs mikroszkóp, a kezdődő levélforma mutatja, hogy nagy eséllyellesz lányod. Keress rá neten.


A környezetemben tudok olyanról, akinek a 4. lett lány.

A fiatalon szült gyerekek mind fiúk voltak, öreg apától kb. 40 lehetett már a 4. lány lett.

2013. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim hatszor próbálkoztak,hogy fiú legyen (nagypapám nagyon azt akart),de feladták amikor hatodszorra ikerlányok lettek (így van 7 lányuk)


Felelőtlen nem lennél,nem a semmire szülnéd,és szerintem ha fiú lenne is szeretnéd ugyanúgy mint a többit.

2013. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy felelőtlen azért, mert szeretnél a 3 fiú mellé egy kislányt is.

Nekem ismerőseim körében van 1 olyan pár, akinek a 4. baba lett kislány.

A többi "sok fiús" anyukánál csak fiúk vannak. 3, 4 vagy 5 gyerkőc, de mind fiú.

Gyerekkori barátnőmék szülei pont ellenkezőleg voltak. Ők fiút szerettek volna. A 6. gyerek lett az.

2013. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettőtök fizetése összesen 200ezer ft?

Én a helyedben nem vállalnék,de bevallom nekünk az össz bevételünk 170-180ezer és csak egy gyerekünk van,de addig biztosan nem vállalok másodikat még 250-300ezer nem lesz a bevételünk.Tudom mindenki más,de mi így is szűkösen jövünk ki,meg kell gondolni mire költünk pedig saját lakás,igaz kocsink is van.

2013. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Szia, miért lennél felelőtlen anyuka?

Elhiszem, hogy vágyódtok egy kislányra, mi is így voltunk a két fiú után, évekig gondolkoztunk rajta. Végül ők már 7 és 9 évesek voltak, amikor útban volt a kistesó. Mindenki szurkolt nekünk, hogy lány legyen. És kislány lett.

DE. Én azt mondom, akkor vállalja valaki a 3-at, 4-et az ellenkező nemű baba reményében, ha örülni tud akkor is, ha mégsem olyan nemű lesz, mert erre is ugyanúgy megvan az esély. Van egy munkatársam, akinek szintén két fia van, most nagyon irigykedik, de azt mondja, ő nem vállalná be a 3-at, mert ha az is fiú lenne, annak nem örülne, 3 fiú neki nem kell.

Mi pedig úgy voltunk, jöjjön a 3. akár fiú, akár lány, jó lesz, de azért külön boldogság, hogy lány lett.

Szóval nektek is van rá esélyetek, de ugyanúgy 4 fiú is benne van a pakliban, ha ezt nem bánjátok, akkor hajrá.

Vannak különböző praktikák is, hogy lehet lányt/fiút csinálni, peteérés előtt nagyobb esély van a lányra, nekünk mondjuk spontán jött.

Az anyagiakat meg ti tudjátok, mennyire tudtok kijönni az adott pénzből, ha a gyerekek minden alapvető dolgot megkapnak, akkor senkinek semmi köze hozzá.Mondjuk, azt átgondolnám, lesz-e lehetőség saját lakásra, mert az nem ártana a biztos munkahely mellett. Illetve az is lényeges, mennyi idősek a gyerekek, mennyit érdemes várni, hogy jöjjön a kistesó. Mert ha még fiatal vagy, és a gyerekek is kicsik, én először még visszamennék dolgozni 1-2 évet, és utána akkor megint magasabb gyed-re lehet számítani a következőnél.

Kívánom, hogy sikerüljön nektek, amit szeretnétek!

2013. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem bevállalható:) De sajnos garancia nincs rá, hogy ő kislány lesz. Nekem két lány után születik most fiam.


39+5hkm.

2013. máj. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 3 fiam, a 4. lett kislány, bár más apától :)
2013. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Felelőtlen nem vagy, ha komolyan át gondoljátok a helyzeteteket. Abba mi nem látunk bele, hiába írod mennyi a fizetésetek. Mert azt pl. nem írtad mennyi az albi+rezsi, van-e más fizetnivalótok stb...

Nekem 2 fiam van, most várjuk a 3. babát, de még kicsi, szóval nem tudjuk fiú-e vagy lány. Mi is nagyon vágyunk egy lányra, de mi is úgy vállaltuk be, hogy az sem baj, ha fiú, ugyanúgy örülni fogunk. Ez tényleg fontos, jól írta itt valaki nagyon!

Pontosan mennyi a bevételetek? Úgy 250 körül? Mi marad havonta? Nekünk a 3 gyerekkel 320-340 ezer lesz a bevételünk, nekünk az albi rezsivel 95 körül van. Nem dolgozom, nyilván majd ha eljön annak is az ideje, akkor könnyebb lesz. Nekünk még így is néha kevés ez a bevétel...jó, mondjuk ebből legalább fizetünk megtakarításra is, meg sajnos van hitelünk is...

2013. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek több családot is, ahol sikerült, 2 fiú után lány. Az anyagi helyzeteteket ti ismeritek, szóval én ebben nem tudok véleményt mondani.
2013. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!