Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2. hónapja próbálkozunk a...

2. hónapja próbálkozunk a párommal, és azóta abbahagytam a vérnyomás csökkentő szedését. Kb.1 éve szedem - Covercard. Féltem nehogy valami gubanc legyen a baba "gyártás" alatt. Vagy nem játszana szerepet benne ha ugyanugy szedtem volna tovább?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

De miért hagytad abba?

A vérnyomáscsökkentőt azért írják fel, hogy beállítsák vele a vérnyomást. És ha felszökik a vérnyomásod és kapsz egy agyvérzést?

Amúgy ha magas a vérnyomásod, akkor terhesség alatt is szedned kell a vérnyomáscsökkentőt, szóval akkor miért jelentene a babatervezésekor gondot?

Annyi, hogy terhesség alatt gondolom egy másfajta vérnyomáscsökkentőt kapnál.

A baj az lesz, ha nem szeded és szedés nélkül meg magas lenne a vérnyomásod.

2013. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért hagytam abba, mert a vérnyomás csökkentő súlyosan magzatkárosító. Terhesség alatt másfajta vérnyomás csökkentőt írnak fel ami nem károsítja. És féltem hogy ha teherbe esek és közbe meg szedem akkor baj lehet.
2013. máj. 28. 13:46
 3/5 anonim ***** válasza:
De azt nem lehet csak úgy abbahagyni.Akkor konzultálni kell az orvossal,hogy babát szeretnék,mit szedjek.Olyan nincs,hogy csak úgy gondolok egyet,és nem szedem.Többet árt,mint használ.
2013. máj. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt is leírtam neked a válaszomban.

Hogy nem lehet csak úgy abbahagyni és hogy terhesség alatt is kell szedni, csak más milyet. Én Dopegytet kellett, hogy szedjek, de nekem a terhesség alatt alakult ki és nem előtte.

Neked meg az előtt magas, tehát nem szabad csak úgy abbahagyni. Ha babatervezésről van szó, akkor meg meg kell beszélni a kezelőorvossal.

2013. máj. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy működik, hogy fogod magad és abbahagyod.

El kell szépen menni az orvoshoz, és megmondani neki, hogy babát tervezel, és írjon olyan gyógyszert, ami nem teratogén.

2013. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!