Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogyan készültetek az első...

Ti hogyan készültetek az első terhessségetekre?

Figyelt kérdés
Nekem nagynéném tanácsolta, hogy a terhesség előtt 1-2évvel álljak le a hajfestéssel, és mert ugyebár terhesség alatt ez nem javasolt. Gondolom egészségesen és rendszeresen kell étkezni (gyümölcs, zöldség, 2l víz). Milyen vitaminokat ajánlatos szedni? Ti hogyan készültetek fel testileg-lelkileg az első babátokra?

2013. máj. 31. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Leszoktam a dohányzásról pár hónappal előtte, már korábban is egészségesen táplálkoztam, ezzel nem volt gond. Vitamint csak folsavat szedtem pluszban.

A hajfestésről nem szoktam le (jól szellőző helyen NYUGODTAN LEHET, a bőrödön keresztül nem szívódik fel).

Mást igazán nem nagyon változtattam. Lelkileg nem lehet szerintem úgy felkészülni. Ja, és az idősebb rokonoktól "jóakaróktól", hiába tapasztaltabbak, nem nagyon fogadtam el tanácsokat, az "ijesztő" történeteikkel pedig elküldtem őket melegebb éghajlatra.

Amin mindenképp változtatni kell: a dohányzásról leszokás, max heti 1-1 pohár bor/ sör ( előbbi még egészséges is), ha krónikus betegségre gyógyszert szedsz, akkor a doki kikérdezése róla, esetleg módosítás ilyenek.

Optimális testsúly elérése (túlsúlyos vagy épp sovány nők nehezebben esnek teherbe)

2013. máj. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszereket, csak néha fájdalomcsillapitót vagy görcsoldót. Azt már mondták, hogy túl sovány vagyok, meg hogy nem fogom kibirni.. pedig eszek rendesen mindent de mégsem hízok évek óta. 179cm 50kg
2013. máj. 31. 07:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Letettem a cigit,ha szórakozni mentünk nem ittam,terhesvitamint szedtem.
2013. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ha így jól érzed magad, akkor nem hiszem, hogy gond lenne, majd várandósan szedsz magadra plusz kilókat :)

Mondjuk én átlagos méretű voltam (162/55), 67 volt a legtöbb, amíg felmentem

2013. máj. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a maniam, h nem szedek vitamint (persze, ha az orvos szolna, h kell, mert rossz a verkepem, vagy barmi, akkor szednek, illetve folsavat szedtem, de csak a teszt utan a 12. hetig), ehhez viszont nagyon jo taplalkozas kell. Szoval sok idot es energiat forditottam es meg mindig forditok arra, h egyreszt a temaban a tudasomatt bovitsem, uj alapanyagokkal ismerkedjek (kulonbozo olajok, lisztfelek), egeszseges recepteket kiserletezzek es gyakoroljak. Ezt azert is tartom fontosnak, h majd a gyermekeimet is egeszsegre neveljem, nekik ez legyen termeszetes. Azt gondolom, gyerek mellett ennek mar rutinnak kell lenni, mert akkor nem lesz idom kitalalni a dolgokat.

A masik dolog, h kicsit a formamat is helyre hoztam, sportolni kezdtem, le is dobtam nehany kilot. Igy jobb a kiindulasi helyzet, varandosan is tudok tornazni-sportolni, mert ismerem a testem, es szules utan sem lesz olyan "macera" filing elkezdeni, mert mar szeretek mozogni.

Ha lett volna idom (es penzem), akkor a szemeimet megmuttettem volna, de ilyen mutet utan 1-2 evig nem lehet szulni, szoval ez elmaradt...

2013. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!