Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Hőgörbe szerint mikor van...

A Hőgörbe szerint mikor van peteérés?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 12:47
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:
Amikor egy kicsit visszább esik a testhőmérséklet, mint a normál állapotban. Nálam ott volt az ovuláció. Másnap már ismét átlag érték volt. Mikor baba lett, akkor pedig szépen beállt egy magasabb hőmérsékletre és állandósult!
2013. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És meddig csináltad ezt az egészet?

Nem késő elkezdenem hat hónap sikertelen próbálkozás után?

2013. máj. 31. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért nem egyszerű, mint ahogy első írja, és nem is mindenkinél pont így van.

A jó hír, hogy nincs késő elkezdeni, a rossz, hogy egészen pontosan belőni hőmérőzéssel is lehetetlen a peteérés idejét (ha nem így lenne, nem küzdenének ennyien a babaprojekttel).

A hő leesése nem mindig mutatkozik a görbén , mert az rövid ideig tart, és ha nem éppen a reggeli mérés idejére esik, akkor a görbén nem is látszik. Az utána következő emelkedés, ami már mutatja a hormonok változását, viszont hogy ténylegesen megtörtént-e az ovuláció, azt biztosra csak 3-4 nappal visszamenőleg lehet megmondani.

Ez ugye akciózás szempontjából már késő...


Ha elkezdesz hőmérőzni, akkor jó eséllyel néhány hónap alatt kiderül, hogy rendben van-e peteérésed, továbbá az is, hogy kb. mikor tájt várható a ciklusodon belül a peteérés. Sajnos minden hónapban picit eltérő is lehet.


Ehhez jön hozzá, hogy ismerni kell a szabályokat, mert van olyan is, amikor a görbe nem teljesen "szabályos kinézetű", mégis van peteérés, ehhez el kell sajátítani egy smát.


Mégis azt mondom, ha kedved van vágj bele, hiszen a görbe kiértékeléséhez kérhetsz segítséget, a hőmérőzés szabályai pedig nem bonyolultak:

-analóg hőmérőt használj

-minden nap azonos időben mérd az ébredési hődet és egy cikluson belül azonos helyen is (szájban nyelv alatt, vagy hüvelyben vagy végbélben, ahol tetszik, én világ életemben szájban mértem...)

-jelezd magadnak, ha valami szokásostól eltérő dolog történt veled, mert az tévesen megemelheti a hőt másnap (pl. gyógyszer bevétele, erős fejfájás, rossz vagy kevés alvás, alkohol fogyasztása előző este, betegség stb.)

2013. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nincs feltétlen igaza.

Ahogy a második válaszadó írta, a hőgörbén sokszor csak a hő megemelkedése látszik, a leesés nem.


A ciklus első felében, az ovulációig alacsonyabb a hő, majd ovu után felmegy és menzeszig magasabb marad pár tized fokkal.

Az ovu napján leeshet, de nem törvényszerű.

Az, hogy hogyan emelkedik, az is változó. Van, hogy hirtelen felugrik, és teljesen egyértelműen látszik az ovu ideje. De olyan is van, hogy csak lassanként emelkedik, és nem lehet pontosan belőni, hogy akkor mikor is volt.


Érdemes mellé figyelni a méhnyaknyákot. Az ovu környékén tojásfehérjeszerű a folyás. De ez sem szabályszerű.


Tényleg jobb az analóg hőmérő, bár nekem a digitális (Omron márkájú) is tökéletesen bevált.

Hónaljban nem szabad mérni, csak száj/végbél/hüvely.

Azonnal ébredés után kell, nem szabad előtte felkelni még pisilni sem. És lehetőleg azonos időpontban.

2013. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kerria ***** válasza:
100%

Mint ahogy az elsőként írtam:"nálam"


Továbbra is így folytatnám...


Nálam 8 hónap várakozás, és ekkor már kétségbeesés után mentünk el a nőgyógyászhoz (bennem némi félelemmel), hogy nem jön a baba, mi tévők legyünk.

Na ekkor mondta a nőgyógyászom, hogy na nem megy ez ilyen gyorsan. Kezdjek el hőgörbét vezetni. Elmondta, hogyan is működik, mire kell figyelni.

Minden utasítását pontosan betartottam, és mivel elmondta mikor mire kell figyelni, mi miből következik, így már nem lett következő mensesem... csak egy pozitív tesztem... és 9 hónap múlva a kislányom.


Tesót terveztünk. Januárban megbeszéltük a férjemmel, hogy ok, jöjjön a tesó. Na ekkor nyomtattam magamnak még egy hőgörbe táblázatot, és betartva a 2 évvel ezelőtt hallottakat mindent ugyanúgy csináltam. És bumm... nem sikerült végig csinálnom egy hónapot, mert ismét jött a pozitív teszt, és várhatóan 4 hónap múlva megszületik második gyermeke.


Kedves Kérdező: a kérdésedre továbbra is csak azt tudom mondani,amit anno a nőgyógyászom mondott, amikor egy kicsit visszább esik a hőmérséklet. Soha nem késő elkezdeni a hőgörbét, segítségével megismered tested működését, és ha egy ilyennel mész a nőgyógyászhoz, akkor abból már több mindent fog ő is látni.


Kedves Válaszolók: A kérdés egy általánosan megfogalmazott kérdés volt ...mikor van peteérés?

Amennyiben a kérdés így hangzott volna mikor van peteérésem? -abban az esetben maximálisan igazatok lenne. Bár ebben az esetben is hozzátettem volna a nálam kifejezést. Köszönöm!

2013. jún. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A kérdés egy általánosan megfogalmazott kérdés volt ...mikor van peteérés?

Amennyiben a kérdés így hangzott volna mikor van peteérésem? -abban az esetben maximálisan igazatok lenne. "


Ne haragudj már, de pont, hogy mi válaszoltunk általánosságban, te pedig nem.


Te a saját tapasztalatodat írtad le, ami rendben is van.

Csak mi felhívtuk a kérdező figyelmét arra, hogy nem mindenkinél esik le a hő. Attól, hogy neked leesett, attól még ez nem mindenkinél van így.

Azért is írtuk mind a ketten, hogy leeshet, de nem törvényszerű.


Tessék, itt egy olyan görbe, ahol leesik a hő:

[link]


Itt meg egy olyan, hol nem esik le:

[link]


Tehát általánosságban továbbra is azt lehet elmondani, hogy az emelkedés előtti napon van az ovuláció. Akár leesik előtte a hő, akár nem.

(Illetve még ahogy írtam, ez sem biztos, mert vkinél nem emelkedik meg hirtelen, hanem csak laposan kúszik feldelé a hő, mint pl. itt: [link]


Nem beléd akartunk kötni (mert mint látom, eléggé magadra vetted a dolgot), hanem helyesbítettük azt, amit leírtál. Ennyi.

2013. jún. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kerria ***** válasza:

Nézd, mikor megbeszéltem ezt a nőgyógyásszal ő sem tudhatta én melyik csoportba tartozom.


Ő (tehát a nőgyógyász) általánosságban azt mondta el, hogy a hő kicsit visszább esik...

ezt szántam általános megjegyzésnek, majd kiegészítettem, nálam ez így is lett.

2013. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, inkább hagyjuk.
2013. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy a második linket elrontottam.

Itt van két olyan, ahol NEM esik le a hő:

[link]

[link]


Remélem most már elhiszed, hogy ilyen is van. Általánosságban csak annyit lehet mondani, hogy ha megvolt az ovu, akkor felmegy. Ennyi.

2013. jún. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kerria ***** válasza:

Én elhiszem, és tudom nem mindenkinek működik így. Csak azt mondom most is, hogy általánosságban ezt mondta a dokim anno. Persze, pont ezért írtam általánosan ezt a választ.


A saját példámmal meg bátorítani szerettem volna a kérdezőt, hogy ne egyből a rosszra gondoljon, hogy nála esetleg nem lesz látható, vagy követhető.


Ennek ellenére nincs rossz érzésem a kommentjeitekkel, hisz hasznosnak véltem, csak próbáltam megindokolni a válaszomat

2013. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!