Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma délben halvány pozitívat...

Ma délben halvány pozitívat teszteltem. A problémám az, hogy mivel nem tudtam, hogy terhes vagyok, Algoflex Fortét vettem be jónéhány alkalommal, fogfájásra. Lehet így egészséges babám szerintetetk?

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Algoflex Forte- t szedhetsz terhesség és szoptatás alatt is!
2013. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
nem lesz gond nyugi!!Viszont el kéne menned fogorvoshoz, mert ha gyulladás van, az okozhat baj!!
2013. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:
100%

Amíg nem kimutatott a terhesség, addig ne aggódj, nekem ezt mondta a nődokim.


Utána is lehet szedni, csak nem levél számmal, de ezt el fogja mondani Neked. Én azt mondom ne aggódj még, de ha lehet ne vegyél be több gyógyszert!

2013. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Istenem,szerintem inkább olvass pár terhességgel kapcsolatos oldalt!Hasznodra válhat!

Persze hogy lehet egészséges,ne viccelj már!!

2013. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem lesz semmi. :)

Am meg ismerősöm totál bulizott előtte párszor nem kevés alkohollal és egészséges kisbabát szült. Persze miután megtutdta nem ivott és bulizott de nem volt gond. Általában terhesség alatt vagy a panadolt ajánlják vagy az algopyrint. De ezzel sincs semmi gáz. :)

2013. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Megnyugodtam. Fogorvoshoz már azelőtt bejelentkeztem, hogy tudtam volna, hogy terhes vagyok, csak szabin van, így várnom kellett/kell :(
2013. máj. 31. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Mindenképp!


Amivel nagyon-nagyon vigyázz az a láz! Én elveszítettem a babámat miatta! Nem szülhettem meg mert súlyosan károsodott a láz miatt.. :S

2013. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

1. Az ibuprophen hatóanyag, ami az Algoflexekben van, pont nem javasolt! Paracetamolt lehet bevenni később, mert a láz bizony a legveszélyesebb.

Egyébként ilyenkor még nem számít. Én antibiotikumot szedtem az elején, amit nem szabadna, csak még nem tudtuk. Nem lett semmi baj.

2013. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első 4-6 hétben még nincs olyan összeköttetés, ami miatt a gyógyszer bajt okozna..:)Ezt dr Czeizel Endre cikkjeiben megtalálod..Ő maga mondta...A mai kismamák kissé túldramatizálják a terhességet...:) Nem én találtam ki, ő mondta, mikor a szívgyógyszerem miatt tettem fel neki kérdést..De cikkekben simán megtalálod a választ..:)
2013. máj. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ilyen korai szakaszban ez még nem okozhat problémát.

De inkább írass fel sima Algopyrint, mert az abban levő hatóanyag (metamizol-nátrium) a legkevésbé ártalmas a fájdalom- és lázcsillapítók közül, és közben még hatékony is. Érdekes, hogy miért pont ez lett vényköteles....

Az orvosom szerint ezt lehet szedni terhesség alatt. Én is szedtem, persze először csak fél tablettát vettem be.


Aspirint szigorúan tilos!

2013. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!