Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan kérdéssel fordulok...

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha Május 21. én teherbe estem azt a mai napon Június 10. én az orvos ki tudja mutatni?

Figyelt kérdés

#terhesség kimutatás
2013. jún. 10. 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Utolsó mensi első napjától számolva kb 5 hetes terhességnél látszik a petezsák, de ha lassabban ágyazódott be a baba, akkor még az se tuti. Ha május 21. az ovud napja, akkor elvileg már látható UH-n. De vérvétellel hcg szintból már jóval előbb is.
2013. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A teszt jóval elöbb kimutatja minthogy az rovos bármit is látna. Fleg ha rosszabb az uh készüléke akkor mégkésöbb lát bármit is, sok függ a géptől. Mindneképp csinálj tesztet ha van rá esély.
2013. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó mensesem időpontja Április 16-21. Csináltam tesztet és a teszt pozitív,ma voltam orvosnál és azt mondta nőgyógyászatilag 5 hetes vagyok de amugy 3 hetes. Nem értem,most ez mit jelent? Most 5 hete estem teherbe vagy 3? :O Ha 3 akkor sztem még azt korai lenne kimutatni. Vagy nem? Azt hallottam,hogy 4 hetesen tudnak valamit biztosan mondani. Május 21-én voltunk együtt és akkor estem volna teherbe? Akkor még csak holnap lennék 3 hetes.
2013. jún. 10. 12:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia...bocsi,hogy közbeszólok,de ha áprílis 16.án jött meg utoljára, hogy lehetsz csak 5hetes terhes? akkor már nőgyógyászatilag számolva több,mint 7hetesnek kellene lenned,nem?Valaki javítson ki ha tévedek,de én így tudom :)
2013. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen! Énis így számoltam. Ma voltam dokinál és azt mondta nőgyógyászatilag 5. Nem értem most már teljesen! Meg ha tényleg Május 21.én estem teherbe akkor sztem azt nem is tudják pontosan kimutatni. Vagy tévedek?
2013. jún. 10. 12:46
 6/14 A kérdező kommentje:
Amugy nem volt rendszeres a mensesem,sokat kimaradt és amikor meg is jött akkor 34 napra vagy így körül. De ha kiszámolom akkor is körülbelül 5-6 hetesnek kéne,hogy legyek.
2013. jún. 10. 12:56
 7/14 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy mindig utolsó mensi első napjától számítanak mindent hivatalosan, ez lesz a papírjaidon, stb. Ettől még lehet, hogy volt egy késői peteérésed, különösen nem rendszeres ciklusnál. Én pl mindkét gyerkőccel középidő után 5-7 nappal estem kb teherbe, így nekem hivatalos 5 hetesen még semmi se látszott. Ha a teszted pozitív, nem jön meg, akkor érdemes egy hcg vérvételt csináltatni, hiszen abból látszik, hogy kb mennyi idős a terhesség, és ehhez képest mi az, amikor UH-n már látszik valami. Nekem volt, hogy hivatalos 5 hetesen még a petezsák se látszott.
2013. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem. Ahogy én számoltam 5 hetes lehetek és nem pedig 3. Ha annyi is lennék sztem ennyire pontosan a doki nem tudja meg mondani akkor. A papiromba az van irva,hogy 11x7 mm-es szabályos petezsák.
2013. jún. 10. 14:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor kimutatható a terhességed! Ki is mutatták :) Gratula :) Valószínű a petezsák méretéből és abból következtetett a doki arra, hogy fiatalabb a terhességed, hogy még nem látszik több. A 3 hetet mondjuk nem értem, honnan veszi, mert az alap esetben ugye a mensi esedékesség előtt 1 héttel van, és akkor aztán még nem látszik petezsák.
2013. jún. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Számításim szerint is 7hetes vagy.

Na de amit az orvos mondott.5 hetes vagy,de amúgy 3.

Ez úgy van,hogy ugye a menzes első napjától számítják a terhességet.De akkor még nem is vagy terhes,mert a menzesz utáni 14. napon van ovu.Amikor megfogan a baba,akkor már 2 hetes terhesnek számíthatsz,pedig csak akkor kezdődött a megtermékenyítés.


Azért ez a hivatalos számolás,mert nem mindenkinek a 14. napon van az ovu,és így van megadva egy biztos mérce.

2013. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!